Zamestnávateľ mi neposlal výplatu

maninka1974
29. dec 2020

Odpracovala som necelé 3 mes v skúšobnej dobe som sa rozhodla odísť výpoveď bola po vzájomnej dohode.... Všetko bolo ôk výplata bývalá 10 v mes teraz je koniec decembra a za november stále mi neprišlo nič na účet všetko mi dali pásku zápočtový list... Už som raz volala že nič že mám čakať do konca mes len už sú len 2 dní dlzia mi stravné lístky za všetky mes.... Co robiť ak naozaj nič neposlu po novom roku?

zalka
29. dec 2020

@maninka1974 kedy si skončila PP?

maninka1974
autor
29. dec 2020

@zalka 22.11 mi oni dali výpoveď našli si náhradu.... Ja som chcela do konca mes vydržať a sama dat výpoveď už som ju mala pripravenú
A čo sa týka stravneho dohodli sme sa až pri výpovedi že dodatočne mi pošlú stravné za tieto odpracované mes.... Lebo to nevedia skôr vybaviť

kitycat
29. dec 2020

Aka vypoved? Predsa si chcela skoncit a teda ste ukoncili PP dohodou... Alebo v skusobke a to mozu aj oni aj ty... No zamestnavatel si radsej da noveho cloveka ihned ako susit toho co konci este tyzden lebo tebe to tak vyhovuje... Za odpracovany cas mas na mzdu narok tak snad ti cim skor pride

zalka
29. dec 2020

@maninka1974 https://www.ip.gov.sk/ako-postupovat-vo-veci-ne... tu máš postup ako postupovať ...

tu máš vzor výzvy
VÝZVA NA ZAPLATENIE DĹŽNEJ MZDY
(Predžalobná výzva –Pokus o zmier)

xxxx, s.r.o.
ulica,
mesto, psč

V meste dňa xxxx

Vážený pán konateľ spoločnosti xxxxxx, s.r.o, so sídlom xxxxxxxxxxxxxx, naposledy Vás vyzývam k zaplateniu nevyplatenej mzdy za mesiac november 2020 a vydaniu všetkých stravných lístkov za obdobie zamestnania vo Vaše spoločnosti ,ktorú ste boli ako zamestnávateľ s odkazom na ustanovenie § 129 Splatnosť mzdy zákona číslo 311/2001 Z. z. v znení neskorších predpisov (ďalej len „Zákonník práce“), zaplatiť najneskôr do: 31.12.2020, a na ktorú mám,ako zamestnanec spoločnosti xxxxx, s.r.o. so sídlom xxxxxx, zákonný nárok v súlade s ustanovením § 118 anasl. ustanovení Štvrtej časti Zákonníka práce.
Zaplatiť nevyplatenú mzdu za mesiac ..november 2020.......... žiadam zaplatiť v termíne najneskôr do 05. január 2021 na účet č. ................................................., vedený v .................................... a stravné lístky, žiadam zaslať na adresu trvalého pobytu. V prípade, ak v tomto termíne nebude zaplatená nevyplatená mzda za mesiac .................................a vydané aj stravné lístky, budem nútená domáhať sa svojich zákonných nárokov súdnou cestou, podaním žaloby na miestne príslušný súd. Súčasne podám aj trestné oznámenie na políciu pre podozrenie zo spáchania trestného činu Nevyplatenia mzdy a odstupného podľa § 214 zákona číslo 300/2005 Z. z. v znení neskorších predpisov (Trestný zákon). Verím, že nenecháte túto kauzu dôjsť až tak ďaleko, svoj záväzok splníte a nevyplatenú mzdu zaplatíte.
S úctou a s pozdravom
......................................................
(meno a priezvisko zamestnanca)

maninka1974
autor
29. dec 2020

@kitycat áno chcela potrebovala som voľno nechceli mi dat každú sobotu ma tam chceli odľahlo mi keď som dostala tu výpoveď ... To je už jedno mam už inú prácu len ma trápi ta výplata oni ma najprv klamali že už je na účte a stále nič nemám potom ze do konca mesiaca príde len teraz už nič poriadne nefunguje...

maninka1974
autor
29. dec 2020

@zalka ďakujem skúsim to vytlačiť a poslať po novom roku

zalka
29. dec 2020

@maninka1974 prečítaj si postup aj ten link čo som ti poslala a pošli doporučene .. a ak by neprevzali, tak tú poštu čo sa vráti v žiadnom prípade neotváraj pomôže ti v súdnom procese.

maninka1974
autor
29. dec 2020

@zalka keby som to osobne odniesla?

zalka
29. dec 2020

@maninka1974 a potvrdí ti prevzatie? podla mna nie a ty potrebuješ mať doklad, že si ho vyzývala k úhrade mzdy .. ak by sa ti doporučený list vrátil späť .. tak potom mu odnes osobne .. skôr nie ... a doporučený list aj podací lístok si schovaj potom ...

maninka1974
autor
29. dec 2020

@zalka ôk ďakujem počkám nebaví ma každý deň im volať ved je to ich povinnosť....... Ešte donedávna mi zákazníčky volali nemali objednaný tovar ani po vyše mesiaci robila som v obchode šila so na zákazku používala súkromný tel.... tento týždeň pockam do nového roka a skúsim to poslať

maninka1974
autor
31. dec 2020

Poslali mi dnes ďakujem za všetky rady ešte to stravné nemám lístky....

zalka
31. dec 2020

@maninka1974 tak uprav tú výzvu ... a vyzvi ich na poslanie stravného