Zamestnanie vo vlastnej s.r.o.

24. feb 2024

Ahojte, prosím ak sa tu nájde niekto kto vie odpoveď... Som SZČO a minuly rok som bola oslobodená od platenia odvodov. Mám Sro ktorá je síce neaktívna ale viem ju spojazdniť. Neviete mi prosím poradiť, či je stále možné zamestnať sa vo vlastnej Sro kôli bankám? Nutne si musím poriešiť hypotéku na vlastné bývanie keďže s dcérkou nemáme kam ísť. Účtovníčku mám momentálne na dlhej dovolenke a musím to riešiť hneď.Ak sa tu nájde niekto kto sa tomu rozumie, budem vďačna za radu. Ďakujem

katenka858
24. feb 2024

Kvoli hypo je potrebne mat prijem minimalne 6 mesiacov, doklada sa potvrdenie o prijme. Zamestnat sa vo vlastnej sro je moznost, ale treba mysliet aj na ostatne povinnosti vyplyvajuce z pracovnopravneho vztahu (BOZP, soc.fond...). Vyhodnejsie je mat odmenu ako konatel upravenu Obchodnym zakonnikom.

la_dolce_vita
24. feb 2024

Nemusis byt zamestana, staci byt spolocnikom firmy. Ta ale musi dostatocne dlho podnikat a vykazovat primerane vysoke obraty, byt samozrejme v pluse. Ako zamestnanec minim. 6 mes a dostatocny prijem overeny socialkou a k tomu samozrejme potrebne ratat s odvodmi, co je dost.

autor
24. feb 2024

@la_dolce_vita
@katenka858 s odvodmi a povinnosťami z toho vyplyvajucimi samozrejme pocitam, o tú sumu si samozrejme navysujem hypo. V jednej banke mi umožňujú aj prijem za 4 mesiace. A čo sa týka konatelstva vo firme, ak stačí takto je to super, len tá Sro je neaktívna už 6 r, čiže zisk nevykazuje žiaden
Preto ma aj zaujma, či keď sa zamestnam ozaj bude banka skúmať iba toto 4-6 mesačné obdobie a nebude sa zaujímať o obdobie predtým?

lakebabe
24. feb 2024

V slsp stačili štyri mesiace ostatní mali aspoň šesť pokiaľ nemáš obraty a potrebuješ rýchlo tak sa zamestnaj nastav si príjem aký potrebuješ a skus