Zamestnanie Ukrajinca

alzbetka239
7. júl 2023

Ukrajinec uz ma udeleny prechodny pobyt na ucel zamestnania asi 3 mesiace....neviem, ako to vtedy riesil....chceme ho teraz zamestnat....ako postupovat?

simca06022011
7. júl 2023

a vy nemate uctovnicku, mzdarku? ;)

alzbetka239
autor
7. júl 2023

@simca06022011 ja som zacinajuca mzdarka, ale zatial sme mali iba cudzincov z EU....hladam na nete, ale uz som sa tak domotala ....

simca06022011
7. júl 2023

nemam tieto pripady, ale podla mna postupujes rovnako ako pri ostatnych zamestnacoch, a aj tak ako 3.krajiny = rovnako sa ta info karta (neviem ako sa vola uz, vypisuje atd) a vzdy v takychto pripadoch je najlepsie, rovno sa pytat uradov.. riesi to socialka, zdravotka, upsvar. Ale myslim, ze tam uz nic ine nebude.. zmluva, prihlasit poistovne, nahlasit aj upsvar. A skus skor fora mzdarov na FB, je ich tam viac, viac hlav viac rozumu 🙂

alzbetka239
autor
7. júl 2023

@simca06022011 ale on nie je odidenec....nahlasila som volne miesto na UP.... uz to bude 20 prac.dni a teraz ma ist na cudzinecku policiu?s PZ?

simca06022011
7. júl 2023

@alzbetka239 neviem, napis si do tych skupin na FB, lebo ja som mala cudzinca naposeldy tak 4 roky dozadu v stavoch... a my sme na policiu veru nechodili.. povoleniem aj pobyt ma, tak neviem preco cudzinecka... rodne cisla dostali, nahalsovala som socialku, zdravotku a upsvar. Ale netusim ako je to v pripade ukrajincov, tak ta nejdem mylit. Logicky ak nie je odidenec, je to teda obcan tretej krajiny a ides podla tych pravidiel.

alzbetka239
autor
7. júl 2023

https://www.upsvr.gov.sk/buxus/generate_page.ph........ hura nasla som to....dakujem