Zamestnanie na trvalý pracovný pomer, invalidný dôchodok a materská

arwikaaaa
28. apr 2023

Ahojte, opíšem svoju situáciu...mám plný invalidný dochodok, no zamestnala som sa na tpp, zmluvu mám na dobu neurčitú od 1.4.2023, predtým som pracovalale brigádne..no zistila som pred mesicom ze som tehotná, aktuálne v 13.týždni...teraz k pointe...termín pôrodu mám 9.11., mám nárok na materskú, a vypočíta s az výsky platu ak aktuálne som zamestnaná na tpp iba mesiac a som poberatel invalidneho dôchodku???dakujem

e1i
29. apr 2023

@arwikaaaa narok na matersku je ak splnas 270 dni NP za posledne 2r. Takze asi nie. Kamoska je na ID a ma rodicak od dna porodu.

arwikaaaa
autor
30. apr 2023

@e1i dakujem, no ona nebola zamestnaná, mala len dochodok, či?

e1i
30. apr 2023

@arwikaaaa aj tak potrebujes ku dnu porodu 270 dni NP za posledne 2 r. Ak robis od aprila tak nesplnas.

terry658
30. apr 2023

@arwikaaaa ak si robila brigadne a bola si prihlásená u zamestnávateľa 270 dní, tak by si nárok mala mať.

mamina7070
30. apr 2023

zajdi na socialnu poistovnu a daj si zistit pocet dni NP k datumu nastupu na matersku resp datumu porodu
terajsie zamestnanie ti vysku materskej neovplyvbi zavisi aky si mala prijem minuly rok z brigad ci sa z nich platili odvody na NP
ak nesplbis podmienky (terajsie zamestnanie nestaci) nebudes mat narok a pocas skusobnej doby ta mozu prepustit aj ako tehotnu

urcite sa materske z aktualneho platu pocitat nebude

arwikaaaa
autor
3. máj 2023

@mamina7070 dakujem moc, idem tam zajtra

barbora19911
3. máj 2023

@arwikaaaa veď budeš mať rodičovsky prispevok plus tvoj invalidný dôchodok keď mas plný ID tak rátam že máš aspon 500 eur plus rodičovsky prispevok ten nižší čiže to je okolo 900 eur a budeš to mať na 3 roky nie ako materskú len na 9 mesiacov ;) čo bude podstatne nižšia ako ID a RD ..prepáč ale to ti je málo ? :DDDD