Založenie živnosti

16. feb 2023

co vsetko prosim treba ked idem na klienstke centrum zalozit remeselnu zivnost
dakujem

gabus88
16. feb 2023

Všetko vybavi firmaren.sk a nemusite ani z domu 🙂 len im podpisat splnomocnenie a vytlacit a poslat scan 🙂

autor
16. feb 2023

@gabus88 chcem ist osobne.

gabus88
16. feb 2023

tak potom netusim :D mne vsetko robi tento portal aj ked potrebujem prerusit a potom opat obnovit, dokonca ked si ju prerusite (vtedy sa automaticky prerusi na 2 roky) tak pekne upozornia ze sa blizi termin a zivnost bude znova obnovena...znamej sa stalo ze si prerusila zivnost, o 2 roky na to zabudla a pol roka bola po obnoveni evidovana ako zivnostnik a mala velke nedoplatky do socialky

andrea_82
16. feb 2023

vezmi svoj občiansky a doklad, ktorým preukážeš odbornú zručnosť.
https://www.minv.sk/?remeselne-zivnosti-1
pravdepodobne budeš potrebovať aj kolok, ten si potom podľa pokynov kúpiš na mieste.

andrea_82
16. feb 2023

@gabus88 predpokladám, že toto, čo píšeš, je platená služba a ak je človek aspoň trochu schopný, tak si to bez problémov vybaví sám.

autor
16. feb 2023

@andrea_82 dakujem

yomiko98
16. feb 2023

@andrea_82 Ja tiež používam firmareň sk. Je to platená služba, ale za 15eur všetko vybavili, ešte mi aj dali rady čo všetko budem do začiatku potrebovať a aby som nenaletela podvodom. Mne sa to oplatilo, lebo ja normálne nad takýmito papierovačkami stresujem a takto mi stres odpadol.

0silvia0
16. feb 2023

@yomiko98
@gabus88 riesis cez nich aj danove priznanie ako zivnostnik?

janetinka27
16. feb 2023

staci len obciansky preukaz, trvaly pobyt musis mat v okrese uradu. musis byt bezuhonny (vypis z registra trestov si urobi urad sam, ty nenos), za jednu remeselnu zivnost zaplatis 15 e. treba vsak preukazat odbornu sposobilost. ak si nie si isty, ci ju splnas, bud si zavolaj priamo na urad alebo si pozri zoznam remeselnych zivnosti a tam mas uvedene aj odbory, v ktorych by si mal byt vyuceny. ak ide o pribuzny odbor, je treba predlozit aj potvrdenie o praxi, teda potvrdenie o tom, ze si pracoval na TPP na danej pozicii (napr. 6 mesiacov, zavisi od toho, co konkretne si tam robil a ci si mal plny alebo ciastocny uvazok).
pri vybavovani zivnosti zaroven podpisujes, ze nemas za sebou osobny bankrot, ze ti nebol ulozeny zakaz prevadzkovat zivnost ani ti ziadny osobitny predpis neobmedzuje podnikanie atd.

gabus88
16. feb 2023

@0silvia0 to nie..mam zvlast uctovnicku

autor
16. feb 2023

@janetinka27 chapem ze staci vyucny list ze?

janetinka27
16. feb 2023

zavisi od odboru, ci si vyuceny priamo v odbore

gabus88
16. feb 2023

ale je vela moznosti aj v ramci volnej zivnosti. priatel je restaurator, nema vyucny list a vo volnej zivnosti ma uvedene opracovanie drevnej hmoty. v tom portali firmaren je to pekne vypisane.... v ramci volnej zivnosti a potom tam kde treba vyucny list

janetinka27
16. feb 2023

@gabus88 tak reštaurovanie (reštaurovanie s výnimkou kultúrnych pamiatok a zbierkových predmetov, ktoré sú dielami výtvarného umenia) je viazaná zivnost. ale ludia si otvoria volnu zivnost opracovanie drevnej hmoty, výroba komponentov z dreva a výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy a restauruju predmety z dreva napriklad (cim obchadzaju zakon)

gabus88
17. feb 2023

@janetinka27 skor repas..nie restaurovanie, zle som sa vyjadrila

autor
17. feb 2023

@andrea_82
@gabus88
@janetinka27 A KED Pojdem 27,2 mozem ju zalozit od 1.3? sa sa ist aj takto vopred alebo treba ist 1.3 presne dakujem velmi pekne

janetinka27
17. feb 2023

mozes ist aj skor. datum zacatia vies dokonca aj posuvat (pokym nenastane)

autor
17. feb 2023

@janetinka27 dakujem