Založenie e-shopu

vesa21
21. apr 2013

Dobry den , chcela by som sa spytat ako to vlastne funguje keby som si chcela zalozit vlastny e-shop s detskym oblecenim , veci nakupovat napr. cez internet z UK a potom ich predavat na nete , ci je to vobec mozne, ci treba zivnost , alebo vlastneho dodavatela, kazde info pomoze,dakujem 🙂

sashabb
21. apr 2013

@vesa21 tak to je myslim prvorade založiť si firmu alebo živnosť. Taktiež si sama musiš najsť dodávateľa, nakoľko toto ti nikto nepomôže, resp. neprezradí ti svoj zdroj.
Taktiež vytvorenie e-shopu stoji nejaké peniaze, treba si pohladať na nete niekoho kto to robí. Taktiež tvoj príklad - kupovanie z UK a následné predávanie - treba zvážiť, nakoľko musiš popskytovať záruku 2roky, musiš poskytnuť vrátenie tovaru a reklamáciu. Pokiaľ budeš nakupovať zo zahraničia ako budeš reklamovať? Posielanie zásielok do zahraničia je dosť drahé a napr. jedna vec sa takto vôbec neoplatí posielať. Takže lepšie je zohnať dodávateľa zo Slovenska. Tiež by som najprv skúsila predaj cez nejakú stránku ako je MK, BB, MMB aby si si zistila, či sa ti to vôbec oplatí robiť, keďže je teraz toho už dosť veľa + akcie v obchodných domoch atď.

vesa21
autor
21. apr 2013

a keby som chcela predavat veci na MK? tiez potrebujem zivnost ze? citam rozne clanky a fakt som uz s toho na nervy, neviem co vobec je k tomu potrebne ,dakujem za radu 😉

vesa21
autor
21. apr 2013

ako vsetky tie mamicky predavaju veci?samozrejme novy tovar..

erika2610
21. apr 2013

@vesa21 čisto iba veci sa ti v e-shope mať veľmi neoplatí, to ti hovorím z vlastných skúseností. Pokiaľ by si chcela predávať nové veci z UK treba nájsť dobrého dodávateľa ...pretože ak to chceš iba objednávať z netu.....tak to si može spraviť každý jeden z nás a bez tvojej nejakej prirážky....dobre prehodnoť zatial to skúšaj tu cez bazáre a uvidíš či sa ti oplatí zakladať živnosť...držím palce

vesa21
autor
21. apr 2013

mas pravdu, asi to tak bude najlepsie , lenze ked si zohnam dodavatela tak nemusim od neho kupovat velke mnozstva tovaru viacmenej len na preposielanie objednavky

aduskatt
21. apr 2013

@vesa21 prvorade je mat zivnost, ked chces nieco predavat za ucelom vlastneho zisku, takze rataj poplatky na zalozenie zivnosti, dalej musis zarobit na odvody mesacne, nieco stoji urobenie eshopu, hosting, domena, dalej reklama,....

hradnapani
21. apr 2013

@aduskatt prosim ta, ako je to s tym predajom za ucelom vlastneho zisku? je tam nejaky limit, kolko eur je mozne zarobit takto rocne? a odvody? su tam nejake? dakujem!

aduskatt
21. apr 2013

@hradnapani je to tak, ze ked sa tym zivis, musis mat zivnost.........obrazne.predavas kuchynsky stol, lebo si kupis novy, teda predas jeden, je to OK.akonahle predas kuchynske stoly dva, teda opakovane predas ten isty tovar, uz je to zarobkova cinnost a treba Ti zivnost.otazne je, ked predavas cez nejaky bazar, ako Ti kto dokaze, ze sa tym zivis a nerozpredavas satnik🙂 teda ak Ta nenatrie nejaky prajny sused a danovaci si schvalne neobjednaju od teba tovar......odvody mas pri zivnosti vzdy bez ohladu na vysku zarobku, len myslim, ze prvy rok netreba platit socialku....

monicatko20
3. feb 2014

Ahojte kocky, chcem sa spytat jak je to so skladovanim?Ja teraz vybavujem zivnost, samotna ma vyjde len 5e kolok, ale potrebujem papier vraj z hygieny na uskladnovanie tovaru!Tak som dneska volala na hygienu a oni, ze si musim v dome vyclenit miestnost ktoru budem pouzivat ako sklad??? 😕 nemate niektora skusenost s touto srandou?Povodne som oblecenie chcela skladovat v obyvacke v skrini 😀 o tomto som totiz nepocula..je to nutne??

patkaba
2. aug 2017

Ahojte, kedze som si tymto presla, pokusim sa vam trosku poradit a ozivit tuto temu 🙂
@monicatko20

Samozrejme potrebujete zivnost/sro. Odporucam zivnost, aj ked rucite svojim majetkom (co znie strasne), no nejdete robit podvody, je to ok a hlavne je to lacnejsie. Obchodne podmienky a ine veci za vas predpripravi platforma kde budete mat eshop. Osobne mam eshop u www.eshop-rychle.cz . Co sa tyka skladovania Monca, nic take mat doma nemusis, nepotrebujes vobec pri obleceni (druhu tovaru) sklad a uz vobec nie riesit nieco s hygienou. Odporucam vsak na spominanom eshop-rychle.ct pozriet sekciu droppshiping. Napr si najdes dodavatela v sekcii droppshiping pre damske oblecenie, ktore ti on nahodi na eshop a ak si niekto u teba objedna, ty to napises dodavatelovi a on to posle. Cize ty to len medzi baby dostanes do povedomia a on urobi vsetko ostatne. Ja takto mam v priemere +30 objednavok tyzdenne a on sa stara o tieto tazke veci a ma z toho podiel. Je tam vela dodavatelov od oblecenia az po krmivo pre zvieratka, cize od vymyslu sveta. Eshop tam stoji do 10 eur, takze sa toho nebojte a hura do roboty! 🙂

juliankaaa1995
12. sep 2017

@patkaba Mozem suhlasit mame eshop tiez u nich ale na slovenskej strane eshop-rychlo.sk su to ti isti. Teraz cez leto to bolo s eshopom tazsie, ale pred vianocami sa uz tesiiim, minuly rok bolo toto obdobie najsilnejsie.

Baby nebojte sa zalozit si eshop, nie je to take tazke ako to vyzera :!)))

kofilka33
12. sep 2017

@juliankaaa1995 ahoj ,môžem ti napísať IP pre bližšie info?

juliankaaa1995
12. okt 2017

@kofilka33 Ahoj, jasne mozes 🙂 (trosku som si nevsimla koment..)

emilia788
24. feb 2018

Tiez mam maly eshop cez eshop-rychlo 🙂))

majca39
9. mar 2019

Viete niekto kto by mi vedel nastavit eshop cez eshop-rychlo.sk k štartu?vobec niesom technicky tip neviem si to nastavit.moj eshop bude zatial iba ako sprostretkovatel-Spôsoby spolupráce s dodávateľmi:
preposielanie objednávok
dropshipping
veľkoobchod
Budem vam velmo vdacna ak by ste m vedeli niekoho doporucit.Dakujem pekne

outlet4kids
1. jan 2022

Ahojte dievčatá, neviete kde by som zohnala súbor "Inventárny súpis tovaru" v Exceli? Mám vlastný e-shop, no krachol mi notebook a teraz to neviem nikde nájsť, ak by ste mi to niektorá vedela poslať, bola by som Vám veľmi vďačná. Ide o inventúru zásob, tak ak by ste mali hoci niečo iné, pomôže mi to veľmi!! 🙏 Ďakujem!!