Zákerná kolegyňa

iva304
6. sep 2023

Ahojte potrebujem radu som zúfalá, milujem svoju prácu v ktorej pracujem necelý rok od kedy sa nová prevádzka otvorila nie je to kamenný obchod len taký kiosk v obchodnom centre mám kolegyňu s ktorou sa síce nevidím lebo každá má svoju zmenu ale od kedy pracujem za celý rok vkuse vyvoláva hádky, stále má nejaký problém, vymýšľa si somariny na moju adresu a nepriamo sa mi vyhráža že všetko povie šéfovi lebo jej to povedal nejaký kamarát (divný bezdomovec) pred polrokom vždy keď som mala voľno mi každé ráno vyvolávala a vrieskala mi do telefónu vždy si niečo našla manipulovala potom som to riešila zo šéfom bol ako tak kľud, prešlo pár mesiacov a znova reči typu že sa neusmievam na zákazníkov, nič nerobím atď som z nej na nervy , začiatkom prázdnin plakala brigádnicka kvoli nej Lebo tiež jej volala a vrieskala po nej nezmysly.
Vždy si niečo nájde je to zlý človek, doteraz som sa snažila ignorovať zablokovala kde sa dalo aj hovory snažila sa fungovať po pracovnej stránke aspoň na odkazy v pracovnom zošite lenže posledné týždne neviem čo sa stalo a zase mi robí peklo a neviem či dať výpoveď alebo znova povedať šéfovi (i keď posledný raz sám mi povedal že dúfa že to bude v norme,po pracovnej stránke)ale toto už nemôžem vydržať,čo mám robiť?

viestta
6. sep 2023

@iva304 ries to so sefom

kakawah
7. sep 2023

Tak prakticky spolu nerobite, ste každá na inej zmene, nevidite sa, tak ako tí môže robiť až tak zle? Určite rieš so šéfom, ale nech nech on robí s ňou poriadky.

apolka77
7. sep 2023

Jednoznačne šéf, povedať nech to rieši ...

pbra40
7. sep 2023

Stiahnut si do mobilu nahravanie hovorov, robit si dokazy o jej spravani a potom to ukazat a diakutovat so sefom

mogaa
7. sep 2023

logika mi vraví ísť za šéfom, ale niečo podobné som zažila....za mňa si hľadaj inú prácu, naozaj to nestojí za to....

agajka22
7. sep 2023

na takychto ludi plati len ze prestanes ustupovat prid za nou cez jej smenu aj s muzom ten nech je obdalec a vyhroz sa jej ze este raz a uvidi ale bez svedkov niekde si ju chyt normalne ma rozculila ta osoba a este sefa by som sa opytala ze kto je tam sef ci ona alebo ta tvoja kolegyna ked na teba nieco ma tak nech to povie jemu je na rovnakej pozicii ako ty co ta ma co ona zdrbkat

barborachors
7. sep 2023

@iva304 spoj sa s brigádnickou a choďte za šéfom. Nech s nou narobi poriadky inak odides. A každá dalsia po tebe.

syslik81
7. sep 2023

nema problem aj so zakaznikmi-neh na nu podaju pisomnu staznost ... ty to ries so sefom nahraj si hovory,ukaz spravy etc.. aj brigadnicku popros ci by s tebou nezasla za sefom ... zial ak to nebude riesit tak jedine hladat daco ine..ale ja by som neustupila

wiw8
7. sep 2023

Nechapem preco, ked ste viacere, ktorym robi zle, preco sa nezomknete a nejdete vsetky za sefom. A mala by podla mna po chlebe. Proste jeden clovek nemoze rozvratit cely pracovny kolektiv. Mali by ste sa podla mna branit hlavne spolu. Ju to potom prejde ak ju ovsem nevyhodia

luccija
7. sep 2023

@iva304 povedať šéfovi a navrieskat naspäť.Nesmies si to od nej nechať ona je na takej úrovni ako ty.A povedať šéfovi, že buď odídeš ty, alebo ona možno sa aj kolegyňa zľakne, keď šéf pohrozil výpoveďou
To sú takí ľudia chvíľu sa zľakne a potom zase bude robiť zle

simca06022011
7. sep 2023

@iva304 znovu rieš so šéfom aj v lete str.mali s brigádnickej atd

eva_eva
7. sep 2023

Presne ako baby píšu. Ty sama to nemáš asi ako veľmi vyriešiť. Jedine to postúpiť vyššie.

iva304
autor
7. sep 2023

@kakawah
@eva_eva tak na dennej báze mi vkuse zvonil telefón, potom som ju zablokovala a tak znovu mi písala na pracovný WhatsApp nepríjemné správy atď

alickapusinka
7. sep 2023

Raz by na mňa zvýšila hlas a viac by ma poznať nechcela aj by zabudla v tu chvíľu na mňa, Papuľu by mala natrhnutú od ucha k uchu. Toľko si k tebe dovolí koľko jej dovolíš TY.

fantaghiro21
7. sep 2023

Ja by som odporucala ziadne kricanie na nu,ziadne hasterenie,ziadne nahravanie.
Lebo taketo osoby dokazu prekrutit vsetko,aj co sa neda prekrutit a este by si sebe uskodila a teba pospinia...

mam skusenost z byvalej roboty,kde na mna zakomplexovane zeny po 50tke nasili klamstvo,samozrejme kamaratky s veducou ,no a tesne pred ukoncenim skusobnej ma vyhodili...
Ale tam som ja nemala ziadnu moznost...

Ja som si vzdy drzala a snazim sa drzat urcity "poker face",ked niekto po tebe blaci byt slusna,kludna,rozumne diplomaticky komunikovat,lebo takymto ide fakt len o to,ako ta vyprovokovat a budu mat nejaky zly bodik na teba...aj ked ich kludnost bude este viac hecovat
A samozrejme smer šef.Povedat ,ze ti je luto ze musis riesit spory ,ktorym si sa chcela vyvarovat,ale neda sa ti naplno a vklude pracovat pod tlakom a neopravnenim kritizovanim,ziapanim na teba.nakolko ti zalezi na praci ....

iva304
autor
7. sep 2023

@fantaghiro21 šak toto že stále to prekruti, ona mňa reálne nevidí ale má svojho kamaráta ktorý robí vedľa v prevádzke a stále má sleduje, šéf vie že milujem svoju prácu a robím všetko aby predajňa šlapala ako hodinky v skutočnosti na ňu sa sťažujú zákazníci že vkuse telefonuje, stále mám bordel po nej,kvety sú niekedy v zlom stave a nikdy som nepovedala a neriešila či je bordel atď ale ona mi včera do telefónu vykricala vraj keby bola sviňa tak povie šéfovi že nič nerobím, neusmievam na zákazníkov a také bludy ktoré si vymysla aby mi poškodila ,pritom ona mala x problémov pár mesiacov dozadu čo šéf až pozeral,ja chcem len mať svoju prácu a mať klud...
@fantaghiro21

fantaghiro21
7. sep 2023

@iva304 vsak nech povie sefovi ,ten si moze pozriet na kamere ci sa usmievas a ci nie,sice by kameru nemal na tieto ucely pouzit,ale budme si uprimni, v kazdej robote v drvivej vacsine sefovia pouzivaju kameru aj na sledovanie svojich zamestnancov...
Ale stale by som na tvojom mieste prvy krok spravila ja,ze som ociernovana,vydierana ,a pod takymto stresom,kedy neviem co si kolegyna vymysli sa neda pracovat .nechces aby klamstvami bolo ohrozene tvoje miesto,nakollo pracu milujes ,zalezi ti na dobrom chode predajne

fantaghiro21
7. sep 2023

@iva304 popripade estr dopln,ze problem nie je len u teba,ale podobny ma aj brigadnicka...

terezka1947
7. sep 2023

@iva304 veď si tie správy foť a odkladaj.
Čo také ti každý deň píše?veď to sa snáď ani nedá každý deň niečo riešiť.
A keď máš pocit,že je to neférové jednanie,choď za šéfom,ukáž mu komunikáciu a povedz,že prácu máš rada,ale nevieš v nej vydržať kvôli kolegyni.

srdeenko19
7. sep 2023

Dohodni sa s brigádnickou niektory deň a spolu zájdite za šéfom. Všetko mu povedzte, že to je už neúnosné ako vás sikanuje aj na diaľku a ze to už nemienite znášať. Poprosiť, nech zakroči, lebo odídete. Verím, že keď je šéf normálny, vyrazi ju a budete mat pokoj.

mikadooo
7. sep 2023

@iva304 1) Áno, rieš so šéfom. 2) nedvíhaj jej telefóny. Ak ti chce niečo odkázať, nech ti to napíše. Normálne keď volá, nedvihni, len jej potom napíš "nechcem(alebo nemôžem) s tebou volať, napíš mi sms". Sms/whatsapp screenshotuj, nech máš pre šéfa dôkaz v prípade potreby, ako s tebou komunikuje. Hotovo. A trvaj na sms. Kľudne by som jej priznala, že telefonáty s ňou mi nerobia dobre, preto by som bola radšej za písomnú komunikáciu.

kakawah
7. sep 2023

Tak Ukáž šéfovi jej správy, keď ich ešte máš

simca06022011
7. sep 2023

Booooze tak tam máš jednu zakomplexovanu neschopnu ženu, ktorá sa na teb3 vyburuje. Susedovi co ta sleduje ukaz prostredný prst a posli mu nejakú SOI, že nedáva bločky ked sa nudí:D alebo dačo... on ma možno tiež šéfa:D a tuto hviezdu vybavíš raz a navždy len tak, že jej ukážeš miesto. Sama, aj s pomocou šéfa. Treba nahrať kamošky známych, nechnidu ku vam, keď je tam ona. Nepíšu recenzie, ak sú dostatočne herecky zdatní môžu aj vyjadriť nespojnow5 a odísť bez nakúpenia. A potom už aj šéf bude rozmýšľať. Intenzívne. Probl3m je ze ak máte pracovné zmluvy možno ju nechce vyhodiť lebo odstupné... A riešiť porušenia pracovnej disciplíny atď sa ľuďom nechce...