Zajtra mám v pláne podať výpoveď

28. apr 2024

Prosím o radu. Zajtra mám v pláne podať výpoveď. Mám jedno mesačnú výpovednú lehotu. Mám už aj nájdené nové pracovné miesto s lepšími podmienkami, s nástupom v júni. Problém je, že výpoveď som sa už pred necelým mesiacom pokúsila dať, no šéf ju odmietol podpísať. Bojím sa, že zajtra nastane rovnaká situácia. Aké mám moznosti ? Viem, že môžem poslať výpoveď aj poštou, ale bojím sa, že by nestihla prísť do konca apríla, aby mi teda od 1.5. mohla začať plynúť výpovedná lehota. Alebo čo ak ju preberie neskôr ? Nie je tam nejaká lehota na prebratie ? Stačí , že to bude pár dni naťahovať a ja tam budem “uväznená “ ďalšie 2 mesiace …

really8
28. apr 2024

Nevies ju hodit do firemnej schranky alebo zaniest na podatelnu/recepcii.?

lilianka28
28. apr 2024

Dať na podateľni. Šéf ti nemá čo podpisovať. To nie je dohoda. Podavaš výpoveď a to je jednostranný úkon.
Prípadne by som mu to poslala mailom, s dodatkom že originál vypovede je na podateľni.

melanta
28. apr 2024

Musí byť doručená do konca apríla, ak chceš, aby ti výpovedná doba začala plynúť od 1.5. Škoda, že si čakala doteraz keď vieš, že nadriadený ti potvrdenie prevzatia nepodpíše.

autor
28. apr 2024

@lilianka28 ale aký dôkaz budem mať, keď niekomu tam hodím obálku ? Pracuje tam dokonca jeho rodina, čiže povedia, že nič nedostali

ckocka
28. apr 2024

Jedna z možností, ktorú vrele odporúčam, je prečítať si Zákonník práce.

autor
28. apr 2024

@melanta pracovnú ponuku som dostala vo štvrtok, v piatok som si dohodla podmienky, čiže preto to riešim takto tesne pred koncom mesiaca.

melanta
28. apr 2024

@lilianka28 možno je to malá firma a nemajú podateľňu. A aj v tej podateľni potrebuje, aby jej niekto potvrdil prevzatie. Inak jej môžu tvrdiť, že nič nedostali. V takom prípade osobne ak to podá, musí jej niekto zodpovedný podpísať, že dokument prevzal. Mailom je to úplne bezpredmetné. Nemá to žiadnu právnu váhu.

lilianka28
28. apr 2024

Veď nie len tak hodiť. Na podateľni ti predsa potvrdia prevzatie.
Prípadne priamo na personálne odniesť a tam ti potvrdia prevzatie.

melanta
28. apr 2024

Tak iné ti neostáva. V pondelok poslať poštou doporučene a skúsiť zároveň odovzdať aj osobne.

mell27
28. apr 2024

Pokiaľ viem,tak v prípade,že by ti ju šéf nechcel podpísať,vieš tam dopísať svedka, ktorý pri tom bol ...

autor
28. apr 2024

@melanta má zamestnávateľ ale zároveň nejakú lehotu na prebratie ? Alebo v deň doručovania , ak ju odmietne prebrať, tak budem mať o tom hneď potvrdenie ?

melanta
28. apr 2024

Ak aj odmietne prevziať, považuje sa pošta za doručenú. Nechajú mu žltý lístok, tam má termín na vyzdvihnutie a ak poštu aj nevyzdvihne, považuje sa právne za doručenú. V apríli ale toto už nestihneš.

autor
28. apr 2024

@melanta dobre nevadí, aj tak ďakujem .
@mell27 asi vyskúšam ešte toto s tým svedkom pri najhoršom

hipuska
28. apr 2024

Skúsiť doručiť osobne, ak nepodpíše, zaslať mail.
Vzhľadom.na to, že mi nebola osobne prevzata výpoveď, dávam do mailu, v utorok som v práci, donesiem ju opakovane. Zaslať kuriérom, nie poštou. Neviem, ako vám doručuje poštárka, či chodí osobne, či len hodia do schránky. Nemusí ju vôbec prevziať. Kuriér bude volať, mohol by byť záznam. A o mesiac neprist do práce, zase poslať mail...vzhladom.na to, že som dňa toho a toho podala výpoveď, dnes je môj posledný deň v práci. Čo ti akoze môže? Nič.

mell27
28. apr 2024
luccija
28. apr 2024

Nestihnes to v apríli jedine, že sa rozhodne to ísť v utorok vybrať, keď to pošleš prvou triedou.
Ja som to tiež riešila posielala som poštou je tam vyberna lehota a vybrali to v posledný deň to bol ďalší mesiac.Mail myslím, že nie je dôkaz, ale nehľadám sa

mamina7070
28. apr 2024

ak je to pravnicka osoba firma mozes sa pokusit dorucit do jej eDesk schranky tam je jednoznacne dorucene a v ten den ako odosielas

viestta
28. apr 2024

Zamestnavate nema zide pravo vypoved neprijat. Musi ju prijat, ked ju neprijme, treba sa mu povyhrazat pravnymi krokmi. A uplne najlepsie zobrat si nejakeho svedka k tomu, ked mu ju predlozis. Nemusi to byt kolegyna aby si jej nenarobila problemy, ale hocikto, kto bude svedok, ze si dodrzala zakon.

blacki12
28. apr 2024

Dňa ... som Vám odovzdala výpoveď. Z dôvodu, že ste mi ju odmietol podpísať Vám opätovne oznamujem, že v súčasnom zamestnaní ukončujem pracovný pomer ku dňu /dnešný dátum/.
V prílohe zašli výpoveď, ktorú mu súčasne pošli doporučene a zrýchlene.
Mail je v pracovnom a právnom styku rovnocenný písomnej výpovedi.

blacki12
28. apr 2024

Ak si ma nepochopila, chcela som napísať, že pošli mu mail ešte dnes😅

som_realistka
28. apr 2024

Výpoveď odovzdaj u Vás na podateľňa, daj si oraziť aj kópiu a nezabudni nech dajú datumovnik so správnym dátumom na oba doklady. Ak nemáte podateľňa, tak na recepciu, alebo sefovej sekretarke. Výpoveď Ti myší prevziať, najlepšie by bolo ak by si mala svedka.

veltraud
28. apr 2024

Posli expres kurierom

kris_tin257
28. apr 2024

Pošli email v prílohe ktorého pošleš tvoju podpísanú výpoveď, môžeš tam dodať že originál posielaš v taký a taký deň poštou. Tam nie je čo namietať z jeho strany

gabika0825
28. apr 2024

To čo je že šéf ti odmietol podpísať… ako tu bolo písané je to jednostranný úkon, Takze on to môže maximálne tak akceptovať. Nemôže tá vo firme držať nasilu. Ak máš udanú 1 mesačnú výpovednú lehotu tak konaj čím skôr aby si to do júna stihla. Šéfov názor ti môže byt v tomto prípade ukradnutý. Jedine ak by si podávala výpoveď dohodou bez výpovednej lehoty, tak vtedy sa musíš dohodnut so šéfom, ku ktorému dátumu tá vie z prace prepustiť. Inak ti to môže byt jedno

nelca84
28. apr 2024

Ak chces skoncit k 31.5., mas jedinu moznost. A to dorucit to zamestnavatelovi osobne, bud cestou podatelne, personalneho, alebo s dvomi svedkami. Postou to nestihnes, pretoze vypovedna doba zacina plynut az po doruceni...