Zahraničné stránky s ponukou práce z domu

29. jún 2022

Ahojte, viem, že je tu veľa žien čo, žije a pracuje v zahraničí, preto by som vás chcela poprosiť, keby ste odporučili overené stránky s pracovnými ponukami v rámci EÚ. Napríklad ako u nás Profesia. Mam záujem o prácu, ktorá sa dá vykonávať z EU, teda z domu, ale napríklad pre Anglicko, Nemecko, Španielsko, Holandsko pripadne Česko a pod. Ďakujem.

rooskoliv
29. jún 2022

K tomu ti dam iba jednu info, ktoru neviem, ci mas.... Ak napr robis z domu pre Rakusku firmu, musis mat bydlisko v Rakusku... je to z dovodu odvodov, zdravotneho poistenia a inych... Takze to nemozes robit zo Slovenska.... To iste plati pre Cechy, Slovinsko, Chorvatsko.... takze je velky predpoklad, ze to bude platit aj pre ostatne krajiny

niekto2hy
29. jún 2022

@rooskoliv Nie je to az taka pravda - Amazon aj z SK...

ivangeline
29. jún 2022

Chcela som robit pre Anglicko a nedalo sa tak jednoducho. :/ Takze nejde to len tak..

autor
29. jún 2022

Poznám viacero ludi, čo tak robia, sú firmy, ktoré hľadajú v rámci EÚ, nie je ich veľa, ale sú. Tak možno motyka vystrelí a niekto zazdieľa takúto stránku.

rooskoliv
29. jún 2022

@niekto2hy ale vtedy mas asi kontrakt so slovenskou sro Amazonu. Tiez robim pre US firmu z sk, ale zmluvu mam s jej SK srockou. Kolega ziskal poziciu vo Viedni a papierovo sa musel prestahovat do AT, inak to neslo. A rovnako aj kolega v Slovinsku. A ked sme podpisovali dodatok k home ofiice, kde sme museli uviest odkial budeme robit, bolo nam z HR povedane, ze to z dovodu legislativy musi byt v krajine, kde mas kontrakt a nas zamestnavatel si nerie na triko pruser z kontroly, ze budes robit z inej krajiny, takze to fakt nejde

@autor ja netvrdim, ze sa to neda, len ze to nie je take jednoduche. Ked si zamestnanec a aj fyzicky robis pre zahranicie, ale z SK, papierovo musis mat vo vela pripadoch bydlisko v krajine, pre ktoru robis a sefovia ti to musia tolerovat, lebo je to pre nich velke riziko v pripade kontroly alebo to robis ako zivnostnik a fakturujes to vramci volneho trhu EU

A Anglicko je mimo EU, takze tam je to este o to tazsie

autor
30. jún 2022

@rooskoliv áno, viem, že to nie je jednoduché, ale nie nemožné. Veľa firiem má presne pre toto pobočky kade tade. Ja tiež robím pre takú firmu. Keď chceli na Sk mat ľudí, museli tu založiť firmu. Ale tak zdá sa, že je to niečo celkom vinimočné a tým pádom asi nikto neporadí. Aj tak diky!

bambulka814
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
30. jún 2022

@bambulka814 áno, presne takto nejako som si to predstavovala, živnosť alebo niečo podobné. My dokonca budeme mat internú policy ktorá nám bude dočasne umožňovať robiť z inej krajiny, napríklad v čase dovoleniek. Takže určite sa dá, ale ako som spomenula je to skôr vinimka ako pravidlo. Škoda. Ďakujem za postrehy.

bambulka814
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monismie
30. jún 2022

@bambulka814 to je inak pravda aj v tomto smere isu proste firmy do predu. prakticky je jedno odkial podla mna pracu spravis, hlavne ze si splnis vsetko to , co v naplni prace mas

miskaska
30. jún 2022

Na zivnost sa da robit aj pre firmu zo zahranicia.

autor
30. jún 2022

@bambulka814 to je úplne skvelé. Takto by mali uvažovať moderné firmy. Samozrejme ak to všetky okolnosti umožňujú.

adkala
19. júl 2022

Linkedin - nastavis filter, napr. praca remote, krajina Europe a chodia ti inzeraty aj do inboxu.

autor
19. júl 2022

@adkala super, ďakujem za tip!