Vzťahy sestričky verzus lekári na pracovisku

miirka22111989
31. mar 2022

Pred časom som bola hospitalizovaná na gynekolog -pôrod oddelení. Čas plynul pomaly. Rozmýšľala som o kadečom a keďže od mala veľmi rada pozorujem ľudí, rozmýšľam o nich a analyzujem ich správanie napadlo ma, či je pravda čo sa hovorí o vzťahoch sestričky vs.lekári na pracovisku. Vznikajú medzi takýmito ľudmi vzťahy? Možno nejaké jednorazové alebo dlhodobé? Alebo na takéto romániky nie je čas? Sú tu takí zdravotníci/ zdravotníčky?Máte nejaké skúsenosti, možno osobné príbehy ktoré sa vám stali? Veľmi rada si ich prečítam.

bosorka2302
31. mar 2022

Ja poznam milenecky ktory potom prerastol do manzelstva konkretne lekar+sestricka

tani777
31. mar 2022

Mam spoluziacku z vysky,este v prvom rocniku zacala chodit s jednym lekarom,neskor sa vzali..dalsia kamoska si tiez vzala lekara,s ktorym pracovala..u nas na oddeleni bol lekar,ktory "lubil" sestricky..hlavne mlade a pekne..on bol z tych,co mal milenky (minimalne dve mal aj u nas)

andrea_82
31. mar 2022

Podla mna to aj prirodzene vyplyva z toho, ze spolu pracuju. Maju proste viac prilezitosti zacat si s niekym, s kym sa denne stretavaju.

7lenka11
31. mar 2022

Je to individualne ako vsade inde.. romaniky vznikaju aj na inych pracoviskach.. na najvytazenejsich oddeleniach maju lekari ine priority, ako riesit sestricky..

deti95060810
31. mar 2022

v rodine sa stalo že lekár si našiel sestričku... a pritom jeho prvá manž. bola tiež lekárka, ktorá pracovala v tej istej nemocnici.... len sestrička bola mladá slečna...😉

peter0123
31. mar 2022

@miirka22111989 bývali susedovci manželia , pracovali celí život spolu ako obvodný lekár a sestra, netuším či bola skorej láska či spoločná práca, ale vydržali spolu do konca života

miirka22111989
autor
31. mar 2022

@deti95060810 ako sa asi musela cítiť žena pána doktora...je to nespravodlivé

miirka22111989
autor
31. mar 2022

@peter0123 tak tomu sa hovorí romantika 🙂

lukina20
31. mar 2022

Milenecke vztahy su aj na inych pracoviskach… nielen v nemocnicnom prostredi, to je take to “klasicke romanikove klise”… moje kamaratky, ktore pracuju v korporatoch by vedeli rozpravat 😂
Ale inak si myslim, ze v nemocnicnom prostredi nemusia byt len milenecke a manzelske vztahy, ale mozu tam vznikat aj kamarastva, ved koniec koncov, ked napr dve sestry spolu tahaju tie denne/ nocne nonstop tak jasne, ze sa spolu rozpravaju

liusa82
31. mar 2022

No ako ja by som nevydržala robiť s mužom ešte aj v robote šak by ma vykotilo mať ho furt na očiach aby sa mi plietol pod nohy ešte aj tam😀 a to je jedno v akej práci

miirka22111989
autor
31. mar 2022

@lukina20 pekne napísané 👍a áno môžu sa vytvoriť rôzne vzťahy ..napadá ma možno aj vzťah(priateľský/milenecký) lekár vs. pacient/tka ale to je už asi skôr rarita

7lenka11
31. mar 2022

@lukina20 uplne suhlasim, tiez by som vedela rozpravat o praci a vztahoch v korporatoch a tie ich vianocne vecierky, oslavy vyroci, zurky a pod.. divocina 😀
Podla mna nemocnice nie su nejaka extra liahen vztahov. To iste sa deje v divadlach, vo firmach medzi manazermi a asistentkami, v ucitelslych zboroch a atd.

lienka.7
31. mar 2022

@miirka22111989 preco si myslíš, ze je to iba v nemocnici? Aj na klasických pracoviskách...

miirka22111989
autor
31. mar 2022

@lienka.7 viem že takéto vzťahy na pracoviskách vznikajú kdekoľvek.Mna skôr zaujalo konkrétne toto nemocničné prostredie a reálne príbehy lekárov,sestier,možno pacientov

kornelies
31. mar 2022

@miirka22111989 Prilezitost robi zlodeja, hlavne v noci. 😂

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miirka22111989
autor
1. apr 2022

@dreamss to by potvrdzovalo to, že gynekológ ku ktrému chodím je údajne už 2x rozvedený 😄 musia ich uháňať tie ženy..zaujímal by ma názor samotného lekára.tí asi ale na MK nechodia🤣

miirka22111989
autor
1. apr 2022

@kornelies veď ma to aj napadlo.. čo sa deje na tych nočných smenách 🤣

mon1806
1. apr 2022

Ja som zdravotná sestra a poviem vám ze v živote som s nikým nič nemala so žiadnym lekárom a to som robila aj mladá bez deti a nikdy, mala som aj nočné na oddeleni a poviem vám ze som išla radšej spať ako robiť chujoviny 😃 ale áno je to o osobe a o povahe proste kto chce urobí, mala som kolegyne ktoré mali vytypovanych aj ženatý h lekárov a robili všetko preto aby ich dostali nosili tangá čierne naschvál sa prehybali pred nimi proste trapas 🤭 ale áno záleží to podľa mňa od toho aký človek je, ak je normálny a ma doma šťastnú rodinu neurobí nič ani keby hola krava sa nad ním postavila čiže tak ale to mate všade takto nie len v zdravotníctve, toto môže urobít ktokoľvek

luccija
1. apr 2022

@miirka22111989 je to v každom zamestnaní, ale je pravda, že s mužom som sa tiež zakecala na dlhých nočných🙂ale nie sme zdravotníci.