Vziať pracovnú ponuku, aj keby som mala dochádzať?

scarlett1410
27. dec 2018

Ahojte! Po materskej pracujem cca 8 mesiacovv jednej firme v pesej dostupnosti od domu. Chodim.do.prace kazdy den na 8 hodin ale pracujem na zivnost, (ziadne odvody, ziadne stravne listky, lekar, dovolenka ale ano) plat je vcelku dobry, kolketiv fajn (som.jediny zamestnanec 2 sefov) praca nie je stresujuca. Nedavno mi dali ponuku z inej firmy - nadnarodnej korporacie -TPP, plat o cca 300 eur vyssi, 13ty plat, moznost prace z domu 4x do.mesiaca, ale.praca je od bydliska vzdialena 30 minut autom - prevozim cca 150 eur plus minimalne hodina v aute.. taha ma to do novej prace ale bojim sa dochadzania, bojim sa ci z 8 hodin prace nebudu kazdodenne nadcasy, ako zosuladim dieta a pracu. zmluvu dostanem.najprv len na rok..a aj ked je to medzinarodna firma na slovensku sa rozrasta co na jednej strane moze byt vyhoda kedze budem.druhym zamestnancom a mozem.postupit a na druhej strane sa bojim.ci sa firma uchyti..na druhej strane s pracou na zivnost nie som uplne stotoznena, co sa tyka sucasnej prace mam aj urcite "na viac" a nemam sa tam moc kde posunut.. uz som bola rozhodnuta pre novu pracu ale v starej ma stale presvieďcaju nech zostanem ale zaplatit ma.lepsie nevedia resp.nechcu..dakujem.za rady 🙂

denne v aute..

silvia5252
27. dec 2018

@scarlett1410 Ahoj Scarlet. To závisí hlavne od toho, či Ti má kto s drobcom pomôcť. Budeš to podľa mňa potrebovať. Hlavne prvé mesiace, kým sa v novej práci zabehneš. Ja osobne som za nové výzvy, lebo to je to, čo Ťa posúva ďalej. ...Na druhej strane rodina je na 1.mieste, takže nesmie negatívne pocítiť moju túžbu po kariérnom raste. Všetko sa dá skĺbiť, len nepoznám Tvoju rodinnú situáciu, takže je ťažké poradiť. Držím prsty 🙂.

scarlett1410
autor
27. dec 2018

@silvia5252 dakujem velmi pekne za odpoved 🙂 dvakrat do tyzdna by maleho mohol rano do skolky vychystat expartner, a tym.padom by som.uz 6:30 mohla vyrazit z domu (pracovna doba je variabilna) raz by som.mala home office a dvakrat by ho v pripade potreby zo skolky vyzdvihla mamina..mne nejde ani o karieru ale skor o slusny prijem kedze som samozivitelka ale zaroven dost volneho casu.. (co chceme asi vsetky🙂 bojim sa hlavne toho dochadzania, kedze si to neviem predstavit.. (za slobodna som mhd dochadzala aj hodinu a nevadilo mi to ale to bola uplne ina situacia)

cacianka
27. dec 2018

Zalezi aj od trasy.je rozdiel 3 dediny a okraj velkomesta zo satelitnej dediny niekde cez oblast kde su trvale kolony

sissy27
27. dec 2018

@scarlett1410 ja dochádzam denne autom 30min v rámci mesta, keď sú zápchy, nehoda tak aj dlhšie, teraz cez prázdniny to dám v pohode pod 20min. Žiadna katastrofa. Osobne si myslím, že mať prácu pár krokov od domu je pre drvivú väčšinu nedosiahnuteľný luxus 🙂 ak je cestovanie jediné mínus, tak ho kľudne vypusti, úplne štandardne tak ľudia fungujú, niektorí dokonca cestujú oveľa viac.

belllinka
28. dec 2018

@scarlett1410 to dochadzanie mas z kade kam? Zapchy ziadne?

evittam
28. dec 2018

@scarlett1410 Napisem ti za seba. Roky som dochádzala. Po RD som minulý rok nasla super prácu, mam to 10min od domu peso, po ceste skola,skolka, skrátený úväzok, možnost homeoffice-nemenila by som. Vsetko je len v tom ako sa ty rozhodneš a co ty sama chces.😉

scarlett1410
autor
28. dec 2018

@belllinka dochadzanie je z piestan do trnavy..zapchy by myslim nemali byt, mozem ist aj po dialnici aj po starej ceste..

scarlett1410
autor
28. dec 2018

@evittam joj no tak toto je ideal, to by som veru nerozmyslala 😊

scarlett1410
autor
28. dec 2018

moja otazka mala byt asi postavena takto: mam.zobrat pracu naTPP, kde dostanem mesacne cca o 200 eur viac (po odratani nakladov za benzin) ale budem musiet 4x tyzdenne 30 min dochadzat do prace (myslim ze v bududcnosti je moznost dohodnut sa na 2 dnoch prace z domu), pricom neviem do coho idem, moze to byt praca fajn, ale aj nie, zmluva najprv len na rok.. alebo zostat v praci, kde mam pohodu, nenarobim sa, pesi 15 min z domu, nemam ale ziadne socialne odvody (za rok a pol ale by som musela zacat platit okolo 200 mesacne), menej dovolenky, mensi plat..
je to pre mna velmi tazke rozhodnutie lebo v novej praci na to ze nemam ziadne skusenosti iba jazyky je to nadstandardny nastupny plat porovnatelny s bratislavou..na druhej strane plat v cistom v praci na zivnost tiez nie je zly..

loginexistuje
28. dec 2018

nemenila by som 300 eur nie je dovod dostat sa do stresu z dochadzania a nadcasov v korporate a 4 dni homeoffice je nic do mesiaca ak budes robit od nevidim do nevidim a Trnava zavisi na aky smer byva tiez dost upchata

scarlett1410
autor
28. dec 2018

@loginexistuje prosim taani to ze nemas odvody by ti nevadili? a zdravotka minimalna? ex mi hovori ze odvody su na nic, ze aj tak sa nedoziijem dochodku, ja som v tomto trosku opatrnejsia..

loginexistuje
28. dec 2018

@scarlett1410 vadilo ale to sa da riesit predsa ale vacsie riziko je v tom ze nebudes stihat pre dieta tj treba si niekoho najst na vyberanie a ak bude chore proste ak udes mat v hrubom o 300 viac a precestujes a musis riesit opatrovatelku budes na tom horsie ako predtym

sense
28. dec 2018

Napis plust a minusy z kazdej prace a tak sa rohodnu...predpokladam ze ako.zivnostnik si odvody platis...

Ak.mas to co zarobis viac dat na cestovne naklady tak.by som.so toho nesla...aj ked sama dochadzam do prace 27km tak. A potom.spat...

A ako samozivitelka by.som zvazovala aj srabilitu prace aj ked istotu nemas nikde a.nikdy...a takisto ci mi praca aj nieco dava a.bavi ma alebo je to vyslovene nutnost

loginexistuje
28. dec 2018

a dostavat v nadnarodnej firme len tak na yse HO mimo schvalenu schemu je pre zaciatkcnika iluzia

catherinah
28. dec 2018

Ja by som nešla. Práca bez cestovania je na nezaplatenie

0silvia0
28. dec 2018

@scarlett1410 ta nova praca je priamo v centre Trnavy ci nejaka periferia? Lebo Trnava v spicke je dennodenna katastrofa, hoci od Piestan je to lepsie. Ja som cestovavala autom do Trnavy pred rokmi len z najblizsej dediny. Zapchy, stres ci stiham vcas pre deti do druziny, po nejakom case ma chytalo busenie srdca. Teraz dochadzam peso a je to na nezaplatenie. Ale zalezi od toho, aka si psychicky odolna, ako zvladas stresy a nabity program. Rozhodnut sa ale budes musiet sama, kam to teba osobne viac taha?

domin85
28. dec 2018

Kazdy ma ine priority. Ja s malym rano startujem 6.10 z domu aby som ho o pol siedmej mohla zhodit v skolke a srihla byt o siedmej sama v praci. Ale mam pracu tpp s dovolenkou nad ramec, s gastracmi, nadstandartne preplatenou pn.. A mam istotu ze mi plat pride, v mojom odbore na zivnost je ro velmi neiste.. Na to dochadzanie sme si zvykli a fungujeme v pohode

kingstonka
28. dec 2018

Ja by som brala tu novú prácu.(Už len kvôli tomu,že v starej si na živnosť). Ak ti má kto s malým pomôcť, 30min nie je najhoršie. Si mladá, zvládneš to, zvyknete si ...

maminuska
28. dec 2018

@scarlett1410 určite by som do toho nešla. 30 minut do práce nie je veľa, môj manžel chodí každý deň hodinu a trištvrte tam a hodinu a trištvte naspäť, to by som až taký problém nevidela. Horšie je to s tými nadčasmi , ani nevieš do čoho ideš ..môže ti to priniesť benefity vo forme ...nervozita, nestíhanie, mzda na hodinu ti výrazne poklesne.

scarlett1410
autor
28. dec 2018

@loginexistuje a ako by si riesila.tie odvody? mne to moc financbe nevychadza bez odvodov nie este s nimi...ked je dieta chore ma ho mama mojho ex nastastie a mohla by mi ho vyberat tak dvakrat do tyzdna mamina (to robi aj teraz lebo.chodim.cvicit) byva oproti skolke.. skor rano by som.musela ist o 6:30 z domu teraz chodim 7:55, lebo.maleho rano nahanam..a hovorila.som.o cistom 300 eur viac ale.zas benzin..hlavne ale nechcem.chodit domov po 17 a nemat na nic cas no..

scarlett1410
autor
28. dec 2018

@domin85 takto neako by som si to predstavovala - radsej si privstat a o 16 byt doma a venovat sa malemu..

scarlett1410
autor
28. dec 2018

@0silvia0 kancelaria ma byt v blizkosti dialnice lebo vsetci 3 zamestnanci budeme dochadzat kazdy vsak z ineho smeru..taha ma to do.novej asi preto ze sa chcem trosku posunut naucit sa nieco.nove a samozrejme aj financie ma.lakaju..bola som.na pracu oslovena keby nie, tak som spokojna v starej a nic nove si nehladam..

sense
28. dec 2018

@scarlett1410 ked ti to nevychadza bez odvodov a.nieto este s nimi tak.by som viac zvazovala druhu moznost....pretoze ked to.mas teraz na tesno ako to spravis ak budes musiet ist na pn?

scarlett1410
autor
28. dec 2018

@sense ba pn som.bola a zaplatili mi to, robila som z domu ale pomenej..este rok a pol by som.neriesila odvody socialne a potom by sa uvidelo co za rok a pol..takisto v novej firme je zmluva najorv len na rok takze sa uvidi..

mogaa
28. dec 2018

@scarlett1410 má ti kto s malým pomôcť keď bude mama PN?(vyzdvihnúť ho zo škôlky?), detto ked nebude si ho môcť zobrať ex? máš dobré spoje ak sa ti pokazí auto?z Trnavy je občas problém sa dostať(kolóny)...bude ti nový zamestnávateľ tolerovať očr? určite je lepšie pracovať na TPP ako na živnosť, na druhej strane ak si samoživitelka tak ber do úvahy všetky možnosti, čo keď-...hlavne by som rozmýšlala nad tou prípadnou OČR a ked sa zdržím a mama nebude môcť ísť pre syna či máš niekoho kto ti vie pomôcť....

alaguema
28. dec 2018

@scarlett1410 200EUR nie je zas taký markantný rozdiel. Respektíve je to relatívne. Ak ťa budú klasicky zdierať, tak aj 500 by bolo málo. Zistila by som si maximum o potencionálnom zamestnávateľovi. Ak je to ten typický, ktorý hľadá otrokov bez nároku na vlastný život, tak by som v žiadnom prípade nemenila. Ak budeš ťahať nadčasy, ten rozdiel nakoniec ani nebude, čo sa financií týka. Akurát precestuješ, menej času na dieťa, viac nervozity...nešla by som do toho. A čo sa týka odvodov - tvoj ex má pravdu.

scarlett1410
autor
29. dec 2018

@mogaa no co som pochopila je to robota kde sa nebude "stikat", na slovensku budeme len dvaja zamestnanci plus jeden pride raz za tyzden z ciech, takze myslim si, ze ak budem potrebovat mozem ist, hlavne je aby robota bola spravena..co sa tyka auta, je pravda ze vlakom by sa mi asi moc nedalo..bola som za novu robotu ale uz som velmi na vazkach..

scarlett1410
autor
29. dec 2018

@alaguema nevien si o nom moc zistit, lebo na slovensku je firma co sa tyka administrativy nova (maju len obchod), bude len dvaja zamestnanci, zatial sa to riadilo z ciech..volala som s pani co je na rovnakej pozicii v cechach (4 mesiace - je to nova pozicia) a hovorila ze zatial toho bolo viac pred vianocami a inac ze max travi v praci 8 hodin aj s obedom, ze zavisi ako si to rozvrhnem z coho som moc mudra neni..ze mam dieta vedia, pytala som sa na nadcasy tak clovek co ma prijimal povedal ze nevie..

koniarova
29. dec 2018

@scarlett1410 Daj konkrétnu firmu, ak to nie je tajomstvo. Možno niekto pozná a viac sa dozvieš. Dochádzať 30 min je úplne v pohode.

scarlett1410
autor
29. dec 2018

@koniarova nie jje to tajomstvo - KRAMP