Výška výplaty

tslobik
10. okt 2017

Ahojte, je mi smutno.....mám VŠ, odrobené roky v oblasti, novú prácu 6 týždňov a výplata po odpočítaní stravy 440€. Z toho 70€ precestujem a domov prídem až večer.... niekedy až o 19,30. Bývam cca 4 roky v takej oblasti bez prac. príležitostí, čiže nutnosť dochádzať za prácou. Keď som bola na PN- mala som o cca 100-vku menej. Smutné, ako sa s tým vyrovnať? Brala by som malý plat, ale ako kompenzáciu byť s rodinou. Ale keď je plat minimálny s príslušným vzdelaním a čas s rodinou prakticky netrávim, len víkendy...je mi do plaču. Ako to zvládnuť? Som len v skúš. dobe, ale myslím, že osob. prípl. totho veľa nenarobí.....Uvažujem nad zahraničím....aj keď mám škôlkara.....Už proste iné východisko nevidím.

jatva
10. okt 2017

@tslobik zo zvedavosti. Aku mas vs a v akej oblasti robis?

nelinka2009
10. okt 2017

Presne

mondolina
10. okt 2017

Skôr ako ísť do zahraničia ísť od syna by som riešila presťahovanie v rámci SR

zafir01
10. okt 2017

@tslobik to ma mrzi, VS nemam a moj prijem je podstatne vyssi s tym, ze som doma pravidelne o 15-17 tej hod . ... ziadna extra praca, obycajna manualna.
da sa aj na sk zarobit viac.. a tiez miesto zahranicia, by som premyslala o zmene bydliska, ak vo vasom meste su takto biedne nastavene podmienky, prestahovala by som sa v ramci sk, do ineho regionu, je to jednoduchsie

juliet86
10. okt 2017

Hmmmm n urade prace sa popytaj na prispevok na dochadzanie za pracou... osobne mozu byt aj dobre. Vybav si prispevok na dochsdzanie. Skus si vymysliet biznis z domu napr online predaj. Zvaz si vsetky moznosti. Neviem v akej obladti mas skusenosti a vzdelanie

wena
10. okt 2017

No pokiaľ je tvoja oblasť taká, že vyšší plat by si nemala nikde na Slovensku (napr. školstvo, sociálne služby), tak jedine zmeniť pracovnú oblasť. Aj ako predavačka v Lidli z

sasa1310
10. okt 2017

@tslobik treba mať trpezlivosť, nesmieš čakať, že hneď budeš mať toľko,, ako niektoré, ktoré sú tam 10 rokov napríklad.
A osobný príplatok je koľkokrát vyšší ako samotný tabuľkový plat

tslobik
autor
10. okt 2017

Robím vo verejnej správe....v podstate už od roku 2004, len som sa presťahovala, medzitým materská a pod. V mieste bydliska terajšieho možnosti nemám. Práca by ma bavila, len na úkor rodiny čo sa týka času a platu.....Robila som aj prácu,ktorá nevyžadovala vzdelanie, aj to ma bavilo, len bohužiaľ som o ňu prišla z objekt. dôvodov.... Ťažko to psych. zvládam, toto.

tslobik
autor
10. okt 2017

@wena presne, robím v obl. soc.služieb

rebeka25
10. okt 2017

ja mam tiež VS a plat ani nie 400e. Ale mam vykompenzovane to že kludna praca a o 15:00 padla. Vedela som že nezarobim poriadne ale bolo pre mna prvorade si v normalnom čase vyzdvihnuť deti a byt s nimi. Ale ako pisu baby. Ak mas prd zarobiť a ešte aj nebyť doma, tak by som sa vykaslala na to že mam VŠ a išla by som kde kolvek do DM, Lidla, k pasu lebo tam sa aspon kus lepšie zaroby.

tslobik
autor
10. okt 2017

Smutné, ak človek k tomu má predpoklady aj ho to baví a naplňa....a musí to nakoniec vzdať len kvôli tomu, aby nejako zabezpečil rodinu....

tslobik
autor
10. okt 2017

@rebeka25 Len záleží aj od toho z ktorej časti SR si....Je rozdiel východ a západ krajiny.....

lucinika
10. okt 2017

Vseobecne sa vo verejnej sprave zaraba velmi malo. Tiez by ma zaujimalo v akej casti Slovenska zijes - rozdiel v mzdach je od okresu k okresu,aj v ramci zapadu.

tslobik
autor
10. okt 2017

ja som zo západu...TT kraj

sasa1310
10. okt 2017

@lucinika ale verejná správa je jedno či si z východu alebo západu. Tabuľky sú všade rovnaké.

tslobik
autor
10. okt 2017

@sasa1310 nie je to jedno, tabuľky sú rovnaké, ale náklady na život sú rozdielne

loginexistuje
10. okt 2017

@tslobik a najst si inu pracu napr aj v lidl alebo take nieco

guinevre
10. okt 2017

Nepises aku VS mas. Mat VS este neznamena ze niekto bude mat automaticky aj visoky plat. Ja ju tiez mam, ale z uplne inej oblasti ako co je ta v ktorej pracujem. Ake mas zrucnosti? Ake cudzie jazyky poznas? Praca na pocitaci, na priklad, dnes takmer na kazdej administrativnej pozicii je potrebne mat minimalne zaklady z Excelu. Skusila si uz hladat nejake volne pozicie mimo verejnej spravy?

tslobik
autor
10. okt 2017

@loginexistuje máš pravdu....kašlem na svoje presvedčenie, vzdelanie, to čo ma baví.....poobzerám sa inde. Ale vyhliadla som si prácu opatrovateľky v Rakúsku. To bude najviac hodno, aj keď to stále spracúvam, kvôli malému synovi. Rátam všetky pre aj proti........

lenadka
10. okt 2017

Baby nebláznite, radíte jej Lidl a nedávno tu bola diskusia ako málo zarobia a nadčasy nenormálne, akože z kaluže do blata🤔

loginexistuje
10. okt 2017

@tslobik no to neviem ci je to prave orechove ak mas este skolkara

sasa1310
10. okt 2017

@tslobik ja som neodpovedala tebe. Ona písala, že rozdiely sú v mzdách vo verejnej správe.
A mne je úplne jasne, že v BA je život najdrahší. Žijem tu celý svoj život.

tslobik
autor
10. okt 2017

🙂 prepáč

sweetdreams
10. okt 2017

ja som pred dvomi rokmi mala oci pre plac ze mam VS a tiez bohvieco nezarobim ... ale nevzdavala som sa, stale som hladala pracu, chodila na pohovory a raz sa na mna stastie usmialo - tri dni pred odletom na svadobnu cestu. takze moja rada - nezufat, nevzdavat sa a hladat inu pracu, raz to vyjde 🙂 drzim palce 🙂
p.s. s VS by som do lidla robit nesla, ide o to, aby si mala aj cosi v zivotopise

loginexistuje
10. okt 2017

@tslobik a neda sa ti vratit tam kde si bola pred materskou ked si tam mala aspon normalny pracovny cas

jatva
10. okt 2017

Nechces radsej zmenit svoju profesiu? Nemusi to byt predavacka. Kludne nieco, kde svoju skolu vyuzijes. Ked si v socialnej sfere, tak napr mediatorka. V cr to teraz celkom frci, sedenia nariaduje aj sud... je mozno otazka casu kedy to pride na svk (ak to tam uz nie je)

eeffka
10. okt 2017

@tslobik celkom by ma zaujimalo kde sa vo verejnej sprave robi dlhsie nez do 15,30 a to myslim vazne

tslobik
autor
10. okt 2017

@guinevre Ja nečakám vysoký plat, som si vedomá toho , čo som študovala pred rokmi a kde sa uplatňujem....len sa mi zdá smutné, že ako slobodná, bezdetná v rovnakej oblasti som mala čistý príjem vyšší ako teraz po rokoch odrobených a rokoch praxe v oblasti (s tým, že plus cestovné, stratený čas, "ochudobnenie" rodiny a pod....). Tak, viem, že je moja chyba, že som sa presťahovala.....ale okolnosti inak v tom čase boli také ako boli......Proste život priniesol.....Len mi príde smutné, to, že človek ak nežije vo veľkomeste, priamo v centre diania.....určitým spôsobom stráda. Iste, že sa dá presťahovať.....ale tiež to má mínusy (vyňatie dieťaťa z kolektívu a pod.), aj plusy....ale tiež nemôžu všetci bývať napr. v BA.....Ja len hľadám spôsob, ako sa s tým vyrovnať a nezblázniť sa, alebo zmeniť situáciu, napr. nájsť si inú prácu a kde......V mojom prípade mi pripadá najrozumnejšie to Rakúsko - vzhľadom na to, čo ma baví, čo by som vedela robiť možno dobre a na predpoklady, ktoré mám. Len naozaj,....keby nemám dieťa.....neriešim a už som tam

sasa1310
10. okt 2017

@eeffka kto robí vo verejnej správe, tak vie, že sa tak robí. Aj do 19tej. Kto o nej len číta ako sa "tam má super", tak si myslí to, čo ty

tslobik
autor
10. okt 2017

@loginexistuje Dá, len som presťahovaná (do smrti budem ľutovať), čiže platovo aj časovo by som bola na tom celkom ako teraz.