Výpovedná lehota 2 mesiace pri polovičnom úväzku

baybay
1. apr 2019

Ahojte, som zamestnaná od septembra 2018 doteraz na pol úväzok. Chcem dať výpoveď , výpovedná lehota je 1 mesiac ? lebo mi dávajú dva mesiace a ja potrebujem odísť skôr do inej práce.

moonlight1210
1. apr 2019

@baybay pozri sa do zmluvy, ako je to tam stanovene. ale mala by byt len 1 mesiac, kedze robis menej ako rok.

baybay
autor
1. apr 2019

nemám to v zmluve stanovené.

baybay
autor
1. apr 2019

Mám zmluvu na 2 roky ale výpovedná lehota tam nebola

zuzinapipina
1. apr 2019

@baybay tak ak nie je v zmluve napisane, stačí asi dohodou. Napísať výpoveď, ze k tomu datumu koncis a hotovo.

alenah31
1. apr 2019

@zuzinapipina nestačí dohodou - tento pojem ani neexistuje. Existuje len Dohoda o ukončení prac. pomeru, ale s tou musí súhlasiť jedna aj druhá strana. @baybay tvoja výpovedná lehota zo zákona je 1 mesiac nakoľko pracuješ v danej spoločnosti menej ako rok. Ak ju podáš teraz kedykoľvek do konca apríla tak začne plynúť od 1.5.2019 a tvoj prac. pomer končí 31.5.2019.

fokuska
1. apr 2019

@zuzinapipina Ani nahodou... plati co napisala @alenah31

zuzinapipina
1. apr 2019

@alenah31
@fokuska
Dohodou som myslela tak, ze musi súhlasiť jedna aj druhá strana. Zle som sa vyjadrila , ospravedlňujem sa. Ja som pracovala 3 roky tiež vo firme a súhlasili aj takto aj ked som mala v zmluve 2 mesačnú výpovednú lehotu. Treba sa opýtať.

fokuska
1. apr 2019

@zuzinapipina V tom pripade ano, ak budu suhlasit, tak sa da dohodnut vzdy.
Len ten komentar vyznel inak najprv, preto sme reagovali 🙂

punka24
16. apr 2019

@baybay a čo ukončenie pracovného pomeru dohodou...?? Inak vypodnenu dobu by si mala mať len 1 rok...