Výpovedná lehota

evak12
2. aug 2024

Dobry den, chcem dat dvojmesacnu vypoved, moze ma zamestnavatel prepustit skôr ak si za mna najde uz nahradu? Ci musi cakat az mi ta lehota skonci? Dakujem.

ovaaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
buberova
2. aug 2024

Podľa mňa keby to bolo skončenie pracovného pomeru dohodou tak by ste sa vedeli dohodnúť aj inak.. ale keď je to výpoveď z tvojej strany tak s tým podľa mňa veľa nenarobí a mali by byť dodržané 2 mesiace.. jedine by si čerpala dovolenku a tak tam nemusela byť úplne dokonca. Ale neviem koľko jej máš.

Hlavne nie som personalista, len si tu tak trepem, nech sa vyjadrí niekto fundovaný 🤣

eeffka
2. aug 2024

@evak12 musi cakat, ibaze by si neskor pristupila na dohodu.

evak12
autor
2. aug 2024

@buberova ja len nechcem aby ma napr. prepustil do tyzdna a ja nebudem mat este novu pracu, ci tak moze spravit

petamich
2. aug 2024

ukoncit pracovny pomer moze kedykolvek - ak vypovedou z jeho strany tak tam je vypovedna lehota v zmysle Zakonnika prace, bez vypovednej (ukoncit skor) jedine v pripade ak sa dohodnete a budes s tym suhlasit a ukoncite pracovny pomer dohodou

lenuska9999
2. aug 2024

@evak12 nemôže tá prepustiť skôr, len ak by si nejak hrubo porušila pracovnú disciplínu. Tá dvojmesačná výpovedná lehota platí aj pre neho. Jedine , že by ste sa dohodli

evak12
autor
2. aug 2024

@lenuska9999 dakujem, toto som chcela pocut🙂

lindus_esterka
2. aug 2024

@evak12 mohol by ti však navrhnúť skončiť skôr dohodou s (napr. 2mesačným) odstupným - to by som ja brala, plat za tie 2mes. dostaneš + podpora + možno si novú prácu nájdeš rýchlo