Výpoveď zo strany zamestnanca

adriana2109
5. máj 2022

Ahojte chcem dať vypoved k 31.5.2022
Bude mi plynúť mesačná výpovedná lehota (chcem sa dať vypísať na ten mesiac aspoň počas vyp. Lehoty mám aj tak problémy zdravotne čiže tam problem s tým nebude pobeham si lekárov,rehabky atd)
V zmluve mám ale napísané že pokiaľ nedodržim výpovednú lehotu môžu mi siahnuť na mzdu môžu tak urobiť aj keď budem na Pn počas tej výpovednej lehoty?
Po ukončení PN ak nenájdem vhodnú prácu sa chcem ísť evidovať na upsvar. Nárok na podporu mám.

Ďakujem.

viestta
5. máj 2022

Keď podas v máji výpoveď, je jedno v aký deň ju doručís, výpovedná lehota ti začne bežať až 1.juna

adriana2109
autor
5. máj 2022

@viestta áno tomu rozumiem len ma zaujíma či mi môžu nejakým spôsobom potom siahnuť na výplatu keď počas výpovednej lehoty nebudem reálne v práci nakoľko budem PN

tosomja
5. máj 2022

@adriana2109 budeš mať normálne zaplatené ako na PN. A pracovný pomer ti skončí posledný júnový deň.

adriana2109
autor
5. máj 2022

@tosomja ďakujem a ako je to potom z PN a podporou? Podporu dostanem asi až po ukončení PN či?

moonlight1210
5. máj 2022
tosomja
5. máj 2022

@adriana2109 áno, až aj hlásiť sa pôjdeš až po skončení PN

klarissa25
5. máj 2022

@adriana2109 samozrejme, snad nechces pnku aj podporu..

adriana2109
autor
5. máj 2022

@tosomja čiže pre rekapituláciu aby som si bola istá či tomu správne chápem 😂 30.6 mi skončí PP respektíve uplynie výpovedná lehota
Ak aj vtedy skončím PN tak sa pôjde zaevidovať na upsvar, ak bude PN pokračovať nemusím sa ísť evidovať ešte??

iwesska
5. máj 2022

@adriana2109 Presne tak,ako pises. Na plat by ti siahli jedine vtedy,keby si z vlastnej vole neprisla ten mesiac do prace. Za PN ti nikto nic nepovie.

liesik
5. máj 2022

@iwesska presne tak aspoň jedna výhoda tej pn-ky

oli2782
5. máj 2022

Keď je tu ž už táto téma pridám sa. Mne bolo v práci povedané, že výpovednú lehotu neviem prekriť PNkou. Teda ak dám výpoveď a pôjdem na PN, tá výpovedná lehota na mňa bude čakať kým mi skončí PN. Je to pravda?

melanta
5. máj 2022

@oli2782 nie, nie je to pravda. O PN sa predlžuje skúšobná doba, výpovedná nie. Tomu, kto ti to povedal odporuč doštudovať si zákon.

tosomja
5. máj 2022

@oli2782 nie nie je, toto platí o skušobnej dobe.

tosomja
5. máj 2022

@adriana2109 áno tak. Ku koncu mája dáš výpoveď, zamestnaná budeš do konca júna. Po skončení PN pôjdeš na úrad práce.

panelacikova
5. máj 2022

@adriana2109 pozri si poriadne v zmluve, či máš naozaj len 1-mesačnú výpovednú dobu. ak to tam nemáš uvedené, tak kedy si uzatvárala PP... čo sa týka PN, tak tá normálne ide a zároveň plynie výpovedná doba, dokonca počas svojej PN (už prebiehajúcej) môžeš poslať doporučene výpoveď zamestnávateľovi a musí ju rešpektovať. Ale, samozrejme, začína plynúť od 1.dňa nasledujúceho mesiaca. Pokiaľ sa nedohodnete dohodou.
@oli2782

adriana2109
autor
5. máj 2022

@panelacikova v zmluve je uvedená výpovedná lehota podľa paragrafu 62 a pracovný pomer som uzatvárala 2.8.2021 keďže tam nepracujem viac ako jeden rok tak z toho predpokladám že by som mala mat len 1 mesiac výpovednú lehotu

panelacikova
5. máj 2022

@adriana2109 áno, malo by to tak potom byť.