Výpoveď zamestnancovi, ktorý je invalidný dôchodca

15. nov 2023

Baby ahojte, môže dostať výpoveď zamestnanec, ktorý je poberateľom invalidneho dôchodku? Ďakujem.

januska12323
15. nov 2023

Prečo by nemohol?

betulinka1
15. nov 2023

Moze ale v niektorych pripadoch, treba si to pozriet ci spĺňate podmienky, musi byt aj suhlas uradu prace. Najdes to priamo v zákonníku prace.

janai1
15. nov 2023

Samozrejme, že áno. Zamestnávateľ musí ale splniť podmienky aby bola daná výpoveď plátna

mogaa
15. nov 2023

záleží od dôvodu výpovede, ale ano môže....

vevesh
15. nov 2023

Moze, ale je to velmi tazke, ak firma nebrankrotuje a nejdu vsetci na UP. Ak este plati to, co si pametam, je potrebne mat suhlas upsvaru a musi sa ist podla "socialnej volby" (cize najprv sa musia prepustit iny ludia na rovnakom mieste/funkcii a az ako posledny invalid). Alebo za porusenie pracovnej discipliny, ale to sa bude upsvarom presetrovat, ci splna nalezitosti podla zakona.

mamina7070
15. nov 2023

jasne ze ano len oznami UP (uz sa nevyzaduje ani odpoved v case

autor
15. nov 2023

Takto môj muž sa dostal na zoznam čiernej listiny, ktorých zamestnancov budú prepúšťať, dôvod neznámy. Preto sa bojím ci hi len tak môžu prepustiť, doba je ťažká...

syslik81
15. nov 2023

znizovanie stavu - hold stava sa ..sestra tak teraz dostala tiez

kaktusik007
15. nov 2023

mna tak vytaca tato "ochrana" invalidov!!!!! cele zle. hrame sa tu na socialny stat, ako nemozu invalida vyhodit, ale to, ze takato legislativa vyrazne ztazuje zamestnanie sa invalidov na novych miestach, ich problem pri zmene prace --- to uz nik neriesi 😡

kaktusik007
15. nov 2023

ak ho chu vyhodit, tak ho vyhodia. nie je nic jednoduchsie ako rozohrat spolocensku hru na sest / sikana / a manzel da vypoved aj sam

mmonika
15. nov 2023

tak zaleži či muž pracuje v chranenej dielni, ak ano či čerpaju na neho dotaciu a pod. .Ak pracuje tak prepustiť ho možu so suhlasom uradu prace.. Ak nepracuje na chranenu dielnu tak platia pre neho tie iste podmienky ako pre ostatnych. Ja napr pracujem v chranenej dielni, ale ja som akurat dala vypoved co je lahsie ako keby oni dali mne..

matullienka
15. nov 2023

Ak pracuje u normálneho zamestnávateľa a nie v chránenej dielni, nepozerajú na neho dotácie tak samozrejme môže dostať normálne výpoveď

vevesh
15. nov 2023

@kaktusik007 toto sa da velmi jednoducho vyriesit. V nemecku mas tiez podobny model, ze invalida sa tazko zbavis, ale naopak, kto nema zamestnaneho invalida plati vyssie dane. A cim viac invalidov, tym vacsie ulavy...

kaktusik007
15. nov 2023

@vevesh aj u nas to je, len - klasika, paskvil... bud zamestnas invalida, alebo objednas v chranenej dielni.... takze vacsina objednava v chranenej dielni, ktora v podstate zdiera invalidov.... cele zle, tento system tu u nas co je.

kacena4
15. nov 2023

mozu dovody su vypisane v zakonniku prace a ak je ID bez problemov, ak je ZTP su podmienku kedy nie