Výpoved v práci

16. sep 2022

Ahojte kto sa vyzna...ak chcem dat vypoved v praci(chcela by som skončiť cím.skor) v ktorej pracujem vyse 2 roky..aka je vyp.doba.. Ci sa da skoncit okamžite( dovod ..chcem prejst ku inemu zamestnavatelovi)...co by ste poradili..ako dat vypoved..

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka7477
16. sep 2022

v Tvojom prípade by malo ísť o 2 mesačnú výpovednú lehotu , ale ak sa rozumne porozprávaš so zamestnávateľom , hádam sa podarí ukončiť ihneď.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. sep 2022

@zoro9836 zatial ak sa poinformujem presne u zamestnávateľa cez e mail..a ak sa predsa rozmyslim a ostanem....ak este nemam podanu vypoved..tak mozem ostat v praci nie?

simca06022011
16. sep 2022

tak samozrejme ked nedas vypoved, tak mozes ostat.. je len trosku hlupost "informovat sa" ako ukocis pracovny pomer u zamestnavatela, elbo bude sa tak stavat k tomu, ze chces ist prec. Ale v podstate sa mozes. Cize si to rozmysli, ak chces ist, treba sa s nim dohodnut, podla tvojej pozicie a ako si tam velmi potrebna, ci sa dohodnete na ukonceni PP dohodou, k nejakemu datumu alebo vypoved a 2m vypovedna lehota, cize ak das vypoved napr. v pondelok tak ti konci PP na konci novembra, ak si dobre pamatam vypocet :D

heln
16. sep 2022

ak suhlasia obe strany, tak sa da ukoncit pracvny pomer dohodou ku dnu, ktory si povies. ale ak potrebuju mat to miesto obsadene, lebo niekto tu pracu musi urobit, tak vypovedna lehota, pocas ktorej si oni najdu za teba nahradu a ty mozes cerpat dovolenku, pocas ktorej uz mozes nastupit u noveho zamestnavatela.

bucko555
16. sep 2022

Máš deti? Ja som tak z bývalej robotu dala zo dňa na deň výpoveď a bolamspm tam 10 rokov ako dôvod som uviedla starostlivosť o neplnoleté dieťa mala má 6 rokov a pekné mi to podpísali

autor
16. sep 2022

@bucko555 uz su dospelé

autor
16. sep 2022

@heln a zvysok dovolenky mi "nestiahnu" z vyplaty?