Výpoveď v práci

7. jún 2024

Viete my poradiť ako najlepšie by som to mohla urobiť
Rodicovsky my konci 26.7 dcéra má 3 roky mala by som nastúpiť do práce. Len sa my nebude dat nemám kde nechať dcéru.chcem podať výpoveď dohodou len je tam akurát víkend môžem to takto urobiť 26.7 si zoberiem dovolenku a 27.7 síce je sobota ci môžem dať výpoveď k tomuto dátumu aj keď je sobota výpoveď dohodou.

hipuska
7. jún 2024

Rátaj s tým, že ešte budeš mať určite dovolenku...

kris_tin257
7. jún 2024

S výpoveďou dohodou musí súhlasiť zamestnávateľ, čiže najlepšie sa dohodnúť priamo s ním

domkakvet
7. jún 2024

Uz si sa dohodla so zamestnavatelom, ci aj on bude suhlasit s dohodou, lebo ak nie, tak mas vypovednu lehotu.

autor
7. jún 2024

@domkakvet myslím ze áno bude súhlasiť lebo to jr také divoké teraz prepustili dosť ľudí aj tí čo šli na dôchodok

autor
7. jún 2024

Ja chcem len vedieť ci môže byt dátum 27.7 sobotu ukončenie PPdphodou

nikaeli
7. jún 2024

Pracujete aj v sobotu?
(Daj pondelkový dátum.)

mojemenonikto
7. jún 2024

Ak sa naozaj dohodnete, tak sa dá pracovný pomer dohodnúť k akémukoľvek dňu. Ak sa nedohodnete, tak ti podľa zákona začne plynúť výpovedná lehota prvým kalendárnym dňom nasledujúcim po skončení súčasného mesiaca. Choď teda čím skôr za manažérom, alebo HR a dohodnite sa. Nezabudni, že dohoda musí byť písomná a musí tam byť jednoznačne uvedený dátum ukončenia pracovného pomeru a zároveň všetky podmienky, na ktorých ste sa dohodli. Ideálne je ak sa ti tam podarí vložiť aj vetu, že si odovzdala všetky pracovné pomôcky a nástroje a že spoločnosť voči tebe týmto dňom neeviduje žiadne pohľadávky.

autor
7. jún 2024

@nikaeli nie soboty nerobia len výnimočne sme šli do roboty sobotu keď bolo veľa roboty

nikaeli
7. jún 2024

Možno sa mýlim, ale v tom prípade by som dala pondelkový dátum - teda najbližší pracovný deň.

autor
7. jún 2024

@mojemenonikto napíšem účtovnícke ci tam pôjdem osobne to my napíše uctovnicka

mojemenonikto
7. jún 2024

Ešte si daj pozor, aby dohodu podpísal človek, ktorý má na to mandát, t.j. konateľ alebo osoba so splnomocnením. V prípade štandardnej výpovede z tvojej strany (bez dohody) je to jednoduchšie, stačí ju aj poslať doporučene poštou na sídlo firmy, alebo si to nechať len potvrdiť na podateľni (tam kde prijímate poštu).

tiika
7. jún 2024

Dohodla by som sa teraz s nimi, jednak na dovolenke - dať podpísať lístok, že ti ju schválili a tiež podpísať dohodu o ukončení co najskôr k dátumu, ktorý potrebuješ.
Rovnako ako prac.pomer môže začať k akémukoľvek dátumu - nedeľa, sviatok, tak i skončiť môže úplne bez problémov k hociktorému dátumu.

autor
7. jún 2024

@tiika ďakujem za odpoveď

domkakvet
7. jún 2024

Ano moze.

purple_wolf
9. jún 2024

a pre o si nevezmes dovolenku do konca mesiaca?? ved jej musis mat doat

tiika
9. jún 2024

@purple_wolf aby si obnovila SP, zvyšnú jej preplatili a mala vysoký vym.zaklad kvôli podpore v nezamestnanosti