Výpoveď, rodičovský a úrad práce

25. okt 2022

Ahojte, davam ku koncu mesiaca okamzitu vypoved z prace, kedze maleho nevzali do skolky. Som doma na rodicaku, ktory mi konci v january. Musim sa ist hned teraz aj nahlasit na urad prace, ci staci az ked dieta dovrsi 3 roky? Ďakujem pekne.

rachel36a
25. okt 2022

Je nemusis...az ked ti skonci rodicak...a preco neukoncis PP az ked ti skonci RD?

ingulienocka
25. okt 2022

Pockaj na koniec rd,pocas rd a md si mala narok na dovolenku. Napr. 1.1 ti konci rodicak,oznam predtym v praci ze si beries dovolenku jeden den z dovolenky ktora ti vysla pocas rd a md.cize 1.1 konci rd,2.1. Ides na dovolenku a 3.1 ukoncis pracovny pomer. Zvysok dovoldnky si daj preplatit. Kedze ti z uradu prace nebudu mat z coho za posledne dva roky vyratat podporu,vyrataju ti ju z dovolenkoveho priemeru,z toho jedneho dna dovolenky,ktory si vyberies. Tym padom ti vyjde podpora 1000e. Ja sa na svojd miesto nechcem vratit a spravim to presne takto isto.malokto o tom vie.

autor
25. okt 2022

@rachel36a
@ingulienocka
Ja som dnes pisala sefke, myslela som, ze mozem dat dvojmesacnu, ale to sa neda, tak okamzitu, no nevadi uz, a teda myslite, ze nebudem mat teraz narok na ziadnu podporu?

rachel36a
25. okt 2022

Narok na podporu budes mat, ale keby si vycerpala jeden den dovolenky a zvysnu dala preplatit tak by ti vysla maximalna podpora....za predpokladu, ze si v poslednych dvoch rokoch nemala iny zdanitelny prijem...a inak samozrejme ze sa da dat vypoved s vypovednou lenotou...nemusis ukoncovat dohodou okamzite...

samuelson35
25. okt 2022

Presne ako píše @rachel36a - akože sa nedá dvojmesačná? Nedaj sa obabrať, žiadnu dohodu - tzv. okamžitú výpoveď nepodpisuj, veď ide o tvoje peniaze. Šéfke slušne vysvetli, že takto si si to nepredstavovala...

lucka_ke
26. okt 2022

žiadnu výpoveď nepodávaj, len v práci oznám, že sa vraciaš na rodičovskú dovolenku, potom keď ti skončí RD budete riešiť výpoveď

autor
26. okt 2022

@samuelson35 sefka mi povedala, ze kebyze dam dvojmesacnu, tak musim tie dva mesiace odpracovat

susannnsusan123
26. okt 2022

Tak jej povedz, ze nedavas vypoved, ze nastupis, odpracuj prvy den a daj sa na marodku.

rachel36a
26. okt 2022

To je blbost...vypovedna lehota by ti pp!ynula aj pocas RD

lucynecka
26. okt 2022

@ingulienocka
@rachel36a baby a ako to je? Treba si vycerpat po skonceni rd a pred skoncenim prac pomeru vycerpat kvoli maximalnej podpore len ten jeden den dovolenky alebo sa moze aj cela? V pripade, ze zamestnavat nechce preplatit ale tlaci do vycerpania vsetkych dni...

rachel36a
26. okt 2022

@lucynecka mozes aj celu ak si mala nadpriemerny prijem...ak nie, tak ked vycerpas celu, tak maximalnu davku nedosiahnes

66simonka66
26. okt 2022

@rachel36a ahoj, prosím ťa opýtam sa, vidím že sa vyznáš. Presne takto chcem ukončiť pracovný pomer, RD mi končí 17.7.2023 a chcem jeden deň nastúpiť do práce a zvyšnú dovolenku si dať preplatiť, problém je ale ten že v 02/2022 som nastúpila na skrátený úväzok 4hod denne s príjmom minimálnym v hrubom to bolo asi 323€, robila som to len dva týždne, lebo to bola blbosť. Z čoho sa mi bude teda počítať dávka v nezamestnosti, keď mi skončí RD?

sasesoe
26. okt 2022

Uz si poslala/ podpisala nejake papiere? Lebo mas nespravne informacie.
Ak nie, tak odporucam, precitaj si Zakonik prace, aspon paragrafy o tom ako je mozne ukoncit pracovny pomer. A pozri si stranku p. Mihala kde pise o podpore po RD. Taktie by som so overila, koľko starej dovolenky mas.

margaretka111
26. okt 2022

@rachel36a ahoj, aj ja sa chcem spýtať 🙏 ak mi končí RD napr. 10.1.2023, a zamestnávateľ povie, že výpoveď k 11.1.202 s tým, že mi preplatí dovolenku, tak aj v takom prípade by som mala nárok na max. podporu? (ja mám až 32 dní nevyčerpanej dovolenky) alebo je potrebné ten 1 deň čerpať a ostatné dať preplatiť? A nie je potrebné aspoň 1 deň reálne odpracovať? Prepáč za toľko otázok, ale neviem koho sa spýtať a ty sa tomu rozumieš. Ďakujem krásne za odpoveď

rachel36a
26. okt 2022

@margaretka111 ty budes cerpat jeden den, toho 11.1.2023 a tym enom aj ukoncis PP a pokial si nemala iny zdanitelny prijem tak ti vyjde max. davka...nemusis odpracovat, ide len o obnovenie poistenia

rachel36a
26. okt 2022

@66simonka66 bude sa ti ratat z prijmu za posledne dva roky, cize aj z toho skrateneho uvàzku

jjanulienka
26. okt 2022

@66simonka66 ja som si to teraz zisťovala na sociálke. Tiež som dúfala v čo najvyššiu možnú podporu ale tým, že som pracovala na dohodu počas rodiacaku nemam na nu nárok. Pani na sociálke mi povedala, že pre mna bude najlepšie dať výpoveď ešte počas RD vtedy sa mi bude rátať podpora z platu čo som bola zamestnaná pred nástupom na materskú. Ak by som nastúpila do prace a dala výpoveď až potom tak sa tak zaráta aj ta dohoda a o to sa zníži podpora🤦‍♀️
No nasrata som čo ti poviem 😅človek chce pracovať lebo sak aj musí pri dnešných cenách a ešte najhoršie z toho vyjdeme 🤔

66simonka66
26. okt 2022

@jjanulienka tak toto je celé zle, naozaj človek špekuluje kadečo aby si privyrobil a nakoniec sa to koniec-koncov vôbec neoplatilo. 😢

66simonka66
26. okt 2022

@rachel36a takže keď mám denný vymeriavací základ za tie dva týždne len 10€ a v práci keď ukončím pracovný pomer s vysokým vymeriavacím základom, keďže mi preplatia dovolenku, tak sa mi to nejak bude krátiť? Veľmi tomu nerozumiem, oplatí sa mi vôbec ísť na podporu, alebo mám radšej hneď hľadať prácu nejakú?

margaretka111
27. okt 2022

@rachel36a ďakujem krásne

lucynecka
27. okt 2022

@rachel36a dakujem za radu, to som veru nevedela

rachel36a
27. okt 2022

@66simonka66 vypocita sa ti priemerny zarobok za tu preplatenu dovolenku, ale aj za tie dni cco si odrobila...tym sa ti znizzi priemer, ale zase zalezi kolko dni mas dovolenky, a aky mas zarobok

66simonka66
27. okt 2022

@rachel36a zárobok som mala v cistom okolo 700-800€ a dovolenky mám minimálne 12dní, asi aj viac, už si nepamätám presne koľko. Inak veľmi krásne ďakujem za radu, lebo naozaj som z toho mala už zmätok.

ingulienocka
29. okt 2022

@lucynecka kludne celu