Výpoveď počas skúšobnej doby

brebyy
22. máj 2024

Ahojte, prosím o pomoc. Začala mi 3 mesačná skúšobná doba dňa 21.2.2024, do 21.5.2024.
Ja som na PN od 17.5.2024.
Zmluvu som podpísala 16.februára, tam je napísaný že dátum nástupu do práce: 21.2.2024.
Ústne som povedala riaditeľovi dňa 21.5 že chcem skončiť. Ona mi tvrdí, že skúšobná doba skončila jeden deň predtým, takže 20.5.2024 (?)
Ale ako som čítala, podĺa zákona keď som na PN tak mi ešte trvá skúšobná doba.
Alebo ona má pravdu a musím dať normálne výpoveď, a zarobiť ešte 1 mesiace?

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vyrovnanaosoba
22. máj 2024

@brebyy ak si ešte na PN, tak si teoreticky ešte v skúšobnej dobe, môžeš oznámiť ze už neprídeš.

janickacrazy
22. máj 2024

@brebyy Musíš im to dať písomne, že chces skončiť v skúšobnej dobe a ku akému dňu.

nelca84
22. máj 2024

@brebyy ako sa vyssie pise, ak si PN, tvoja skusobna doba trva. Ale ak by si PN nebola, tak logicky, 21.5. je prvy den 4. mesiaca... teda uz by to bol den po skusobnej dobe.

melanta
22. máj 2024

Ústne je akoby si to ani nepovedala. Ak chceš ukončiť pracovný pomer, musíš tak urobiť písomne. Takže napíš a pošli doporučene. Napíš, že tvoja skúšobná doba mala pôvodne trvať do 20.5., nakoľko si od 17.5. PN, tak skúšobná doba sa ti o PN predlžuje, tým pádom ešte trvá. A preto v zmysle §72 Zákonníka práce informujeme o skončení pracovného pomeru z tvojej strany k dátumu aký bude keď to budeš posielať. Zopakujem - oznamuješ skončenie pracovného pomeru. Nie výpoveď.

brebyy
autor
23. máj 2024

Ďakujem pekne každému!