Výpoveď počas rodičovskej

alex5896
13. jan 2023

Ahojte prosim o radu som na RD robila som v uct. firme/jediny zamestnanec no dostala som info ze dostanem vypoved z organizacnych dovodov firma zrusila priestory a moje firmy prepustila cize nemala by som sa kam vratit a ani praca by nebola pre mna no firma dalej funguje kde robi len majitelka. Ma na to pravo niesom v takomto pripade v ochrannej lehote kazdu radu kazdy typ beriem pls 🙏 budem volat aj do SP ak mate kontakt kam volat a informovat sa dajte mi vediet... Chcem este pokracovat v RD a mozno aj dalsia MD neviem ci sa postasti.

zmrzlinka2021
13. jan 2023

@alex5896 z organizacnych dovodov ta mozu hocikedy prepustit a ked ti skonci RD mali by ti ponuknut inu pracovnu poziciu, ktora zodpoveda tvojmu zaradeniu, vzdelaniu a platu. Ale kedze je tam len majitelka, tak ti neponuknu nic a prinalezi ti odstupne

alex5896
autor
13. jan 2023

@zmrzlinka2021 ale mne ostava este dva roky do ukoncenia RD niesom v ochrane? po ukonceni RD mi to nevadi ....

janagem
14. jan 2023

Keď sa ruší časť zamestnávateľa - čo vyzerá že je tent prípad keďže rušila priestory - a v tomto prípade ti výpoveď môže dať aj počas RD. S odstupnym

vepaga
14. jan 2023

@alex5896 aj keď ste na RD a skončíte pracovný pomer, tak sa nič nemení. O nič neprídete. Zamestnávateľ nemá inú možnosť ako to ukončiť keďže ruší prevádzku.

alex5896
autor
14. jan 2023

Maminky mne sa jedna keby idem opat na MD ci sa mi bude pocitat teda este z byvaleho zamestnania 🙏?

vepaga
14. jan 2023

@alex5896 no tak v tomto je to problém. Po skončení pracovného pomeru nebudete mať nárok na materskú ale len na rodičovsky príspevok. Bohužiaľ ten nižší. Musela by ste znovu byť poistená 270 dní, aby ste mali novú materskú