Výpoveď po rodičovskej dovolenke

cameliaa
2. apr 2013

Ahojte, neviete prosim ako mam postupovat? Končí mi materska dovolenka (dieta o chvilu dovrsi 3 roky), mojmu zamestnavatelovi som oznamila, ze mozem nastupit do prace. Povedal mi, ze moje miesto je, alebo bude zrusene a ponukli mi inu praci, o ktoru ja nemam zaujem. Oznamila som teda, ze o inu pracu nemam zaujem, nech mi daju vypoved. Myslela som, ze mi bez problemov daju vypoved z dôvodu zrusenia pracovenho miesta. No moj zamestnavatel mi dnes oznamil, ze mam dat vypoved ja, presnejsie, ze mam dat vystup z prace, s cim som nesuhlasila.

sisaha
2. apr 2013

@cameliaa preto chce, aby si dala vypoved ty, aby ti nemusel dat odstupne. Takze pisomne im oznam ku ktoremu datumu nastupujes a v den nastupu nastup do prace. Vtedy by ti mal dat vypoved z organizacnych dovodov.. Ale musi to dat on..

cameliaa
autor
2. apr 2013

@sisaha ano, hned mi to doslo, ze mi nechce dat odstupne. Pytal sa ma, ci teda nastupim do prace, na to ine miesto, povedala som, ze nie, ze nebudem suhlasit so zmenou pracovnej zmluvy.

sisaha
2. apr 2013

@cameliaa ano a tuto ponuku, s ktorou nesuhlasis by ti mal dat pisomne a ty ju aj pisomne odmietnes. Vtedy by ti mal dat tu spominanu vypoved z org.dovodov, po novom (zalezi od dlzky odpracovanych rokov) odstupne + vypovedna lehota..

cameliaa
autor
2. apr 2013

@sisaha dakujem za odpovede. A ak stale bude trvat na svojom, ze on mi vypoved neda, co mam robit?

sisaha
2. apr 2013

@cameliaa tak ti musi dat tvoje miesto.. Pojdes na svoje pracovne miesto a sadnes si tam..

cameliaa
autor
2. apr 2013

@sisaha 🙂 bude mi maximalne trapne, ale asi nic ine mi neostava, to, ze nastupim vtedy a vtedy musim oznamit pisomne?

sisaha
2. apr 2013

@cameliaa ano. bud doporucene, alebo zbehni do podatelne a kopiu si nechaj orazit..