Výpoveď po odpracovaní 5 mesiacov

14. mar 2023

Dobry den,
Ak zamestnanec poda vypoveď po odpracovani 5 mesiacov v praci, ma mesačnu vypovednu od 1 dňa nasledujuceho mesiaca alebo klasicky odo dna podania vypovede? Ako je to prosim?

Dalsia otazka:
Moze zamestnanec pocas mesacnej vypovednej podpisat zmluvu s druhou spolocnostou kedy sa dohodne aj na presnom datume nastupenia do novej prace?

Ďakujem

emma2782
14. mar 2023

Nie som síce personalista avšak ak mám správne informácie, ak podá zamestnanec výpoveď s mesačnou výpovednou lehotou 1 mesiac 15.03.2023, začína plynúť 01.04.2023, teda od prvého apríla sa počíta 1 mesiac výpovednej lehoty.
Ďalej z vlastnej skúsenosti som zmluvu podpísať mohla s tým, že som mala presne určený dátum nástupu (po výpovednej lehote).

panelacikova
14. mar 2023

1. plynie od 1.nasledujúceho mesiaca
2. áno, môžeš podpísať s konkrétnym dátumom zmluvu. môžeš mať dokonca súbežne aj 2 zamestnávateľov, pokiaľ stíhaš pracovať. samozrejme, to závisí od toho, aká je u ktorého pracovná doba alebo pracovná náplň a či to nemáš nejak obmedzené zmluvou u prvého.

autor
14. mar 2023

@emma2782 uvedme si priklad napr 15.3.2023 dala by som vypoved, cely april mesacna a ja pocas mesacnej napr 2.4. By som podpisala zmluvu s druhou firmou ze nastupim 1.5.2023 ? Je mozne takto podpisovat zmluvu alebo nie je to mozne ?

panelacikova
14. mar 2023

autorka: áno, môžeš, je to v poriadku. jedine, ak by si v súčasnej zmluve mala nejakú klauzulu o tom, čo teda pochybujem, žeby toto niekto dával do zmluvy. čiže smelo podpíš.

emma2782
14. mar 2023

Áno, je to možné.

floki1994
14. mar 2023

Ano mozes 🙂 je to uplne v poriadku ako si uviedla v priklade 🙂

mogaa
14. mar 2023

ty môžeš mať aj 2 PP súbežne tam problém nie je....ide o to že výpovedná lehota sa ráta vždy od nasledujúceho mesiaca, nie v mesiaci kedy ju dávaš....pri tvojom príklade je otázne či ťa zamestnávateľ č. 2 bude čakať do mája....

autor
14. mar 2023

@mogaa vsetko je to o dohode. Ale stale mas mesacnu vypovednu, 2 zamestnavatel o tom vie ze som zamestnana.

llucy_m
14. mar 2023

Možnosť č.1 výpoveď s mesačnou výpovednou dobou
Možnosť č.2 výpoveď dohodou - dohodnete si konkrétny dátum skončenia, nemusíš čakať mesiac, môže sa doba skrátiť napr., na dva týždne

autor
14. mar 2023

@llucy_m o tej dohode som pocula navrhuje mi ju zamestnavatel alebo ja ?

rachel36a
14. mar 2023

Skoncenie PP dohodou moze navrhnúť jednak zamestnavatel, a aj zamestnanec...dohoda je o tom, ze obe strany s tym suhlasia...takze navrhni dohodu, ak zamestnavatel nebude suhlasit, podaj vypoved..lehota zacne plynut 1 dnom nasledujuceho mesiaca...

panelacikova
14. mar 2023

@llucy_m výpoveď dohodou neexistuje, už by si to mali uvedomiť všetky účastníčky MK

panelacikova
14. mar 2023

autorka, volá sa to ukončenie pracovného pomeru dohodou (je to dohoda ku konkrétnemu dátumu), pri ktorej môžeš požiadať zamestnávateľa o jej podpis. nemá povinnosť ti ju podpísať, je to jeho dobrá vôľa. skúsiť to môžeš. odporúčam v dohode dohodnúť sa na dátume tak, aby si preňho ešte aspoň 1-2 týždne pracovala (z dôvodu férovosti, aby si našiel za teba náhradu)