Výpoveď brigádnika

16. jan 2024

Dobrý deň, pracujem na brigádu a dostala som lepšiu ponuku práce. Ako som sa dočítala, mám 15 dňovú výpovednú lehotu. Ak podám výpoveď 19.1 (šéfovi osobne) tak mi skončí 9.02? Pracujeme od pondelka do piatku a v sobotu do 12tej. Neviem ako sa to počíta. Zároveň s akým dátumom môžem podpísať novú zmluvu? Môže byť dátum 9.02 alebo až 12.02? Alebo nezáleží?

13uzivatelka11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
melanta
16. jan 2024

Výpovedná doba začína dňom doručenia. Čiže deň doručenia je prvý deň výpovednej doby. 15 kalendárnych dní. Čiže ak bude doručená 19.1. pomer ti končí 2.2. Pracovať v novej práci môžeš teda od soboty 3.2. Keďže väčšinou sa začína v pondelok, tak 5.2. Samozrejme, môžeš začať aj skôr a mať v jednej chvíli dve aktívne zmluvy. Ak budeš stíhať obe.

autor
16. jan 2024

@melanta počíta sa i víkend? To som nevedela, ďakujem.

petronelag
16. jan 2024

Počítajú sa kalendárne dni, dobre to vypočítala.

lavender94
16. jan 2024

Ak je to brigáda, môžeš podpísať zmluvu aj hned. Brigád môžeš mať niekoľko. Ak nemáš do konca mesiaca naplánované smeny, môžeš si ich jednoducho nenaplanovat a ísť do tej druhej. Ak máš naplánované, nie si v podstate povinná tam prísť, nikto ti to nemôže dať na zodpovednosť, ale je to take blbeno, to by som ja sama nerobila, len je to tiež možnosť

melanta
16. jan 2024

Vždy sa pri všetkom počítajú kalendárne dni, pokiaľ nie je výslovne uvedené, že ide o dni pracovné.

autor
16. jan 2024

Takže ak podám 19.1 mi skončí 02.02? A začať môžem už 05.02. Dobre som to pochopila?

melanta
16. jan 2024

Áno, ak doručíš výpoveď 19.1., v novom môžeš začať 5.2.