Výpoveď bez udania dôvodu

daniela20676
8. apr 2024

Ahojte potrebujem poradiť .Som v 12 tt.a pracujem v skúšobnej dobe a dnes mi oznámili ,že od zajtra mám výpoveď bez udania dôvodu.Chcem vedieť keby som išla zajtra k doktorke môžem ísť ešte na PN? Aj keď som v skúšobnej dobe

andrejkap123
8. apr 2024

@daniela20676 oznamene si mala tehotenstvo?

andrejkap123
8. apr 2024

@andrejkap123 ak si mala oznamene tak ti musia pisomne oznamit dovod za co ta vyhadzuju a nemoze to suvisiet s tehotenstvom. Ak si nemala oznamene tak ta mozu vyhodit.

daniela20676
autor
8. apr 2024

@andrejkap123 no vedeli Otom ale nepýtali odomna žiadne potvrdenie nič.Ako mám postupovať
@andrejkap123

daniela20676
autor
8. apr 2024

@andrejkap123 nie povedala mi ,že bez udania dôvodu

daniela20676
autor
8. apr 2024

@andrejkap123 neviem či môžem ísť zajtra doktorke a vypísať sa na PN lebo výpoveď som ešte nedostala že od zajtra.ani som im nič nepodpisovala

melanta
8. apr 2024

@daniela20676 oni nepotrebujú pýtať od teba žiadne potvrdenie. Nemajú takú povinnosť. Ty ak chceš byť ako tehotná chránená, čiže aby ti nemohli ukončiť pracovný pomer bez udania dôvodu, si bola povinná oznámiť im tehotenstvo oficiálne. Čiže si mala predložiť lekársku správu či materskú knižku. Ak si tak neurobila, oficiálne si tehotenstvo neoznámila. Bez papiera by každá mohla oznámiť že je tehotná. Takže môžu ukončiť pracovný pomer bez udania dôvodu. Podpisovať to nemusíš, ide o jednostranný úkon. A nejde o výpoveď, ide o ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe. Je však potrebné, aby ti odovzdali oznámenie o ukončení pracovného pomeru, či už osobne alebo poštou.

daniela20676
autor
8. apr 2024

@melanta nevedela som že im mám dať potvrdenie nikto mi nič také nepovedal ale to už je nepodstatné keď to nemali doložené ja chcem len vedieť či by sa mi dalo ísť na PN

melanta
8. apr 2024

@daniela20676 nikto nie je povinný ťa informovať o tvojich povinnostiach vyplývajúcich zo zákonníka práce. To je na tebe, či ich ovládaš alebo nie. Na PN môžeš ísť.

daniela20676
autor
8. apr 2024

@melanta môžem ísť od zajtra PN ,keď viem že od zajtra mám výpoveď ?

mamina7070
8. apr 2024

mozes ist na PN len skoda ze tak kratko si pracovala nevyjde ti tehotensky ani materska

matullienka
8. apr 2024

Pred touto prácou si robila čo? Či toto je tvoje prvé zamestnanie? Samozrejme pn ísť môžeš, druhá vec je či ti ju dr. vypíše ak nemáš zdravotný problém

daniela20676
autor
8. apr 2024

@mamina7070 nevie či sa do toho počíta aj keď som pracovala predtým na dohodu,že či sa počíta aj dohoda

mamina7070
8. apr 2024

@daniela20676 inde si pisala ze si sla do tejto prace z neplatenej rodicovskej a uz si bola tehotna

tak napis kedy si pracovala a kedy mas nastup na matersku mozno ti potom vyjde

tiika
8. apr 2024

@daniela20676 áno, počíta sa aj dohoda, ak si tam nemocensky poistená.
Na dohodu si robila kedy, bolo to popri MD?

sevrin
8. apr 2024

Moc už nesledujem legislatívu, ale pokým si v SKÚŠOBNEJ DOBE, tak sa na teba nevzťahuje žiadna ochranná lehota a zamestnávateľ ťa môže kedykoľvek prepustiť bez udania dôvodu a bez vzhľadu na tvoj zdravotný stav vrátane tehotenstva.

cukorfalat
9. apr 2024

@sevrin ochranna lehota plati aj vtedy, ak je pracovny pomer ukonceny v skusobnej dobe

melanta
9. apr 2024

@sevrin všetko, čo si napísal, je nesprávne. Netreba radiť v legislatíve, ak tú legislatívu nesleduješ.

sevrin
9. apr 2024

@melanta tak to mi neskutočne odľahlo. Ja som bol naposledy prepustený v chaotickom roku 2009 a vtedy sa tak prepúšťalo, že človek ani nevedel za čo. Osobne som za to aby tehotné ženy a matky s malými deťmi bolo možné prepustiť len veľmi ťažko.