Výpoveď a nárok na podporu

zuzkalujza
4. dec 2013

Dievčatá rada by som sa spýtala, či náhodou neviete ako to je v takomto prípade? Moja situácia: bola som zamestnaná 3,5 roka vkuse, síce u 2 zamestnávateľov (od februára 2008 u súčastného), no bez prestávky. Potom som bola 7 mesiacov PN - rizikové tehotenstvo, potom 3 roky materská. Teraz som späť v práci od marca - to je 10 mesiacov. Som na polovičný úväzok- čo je však iba teória, prax je úplne iná. Zvažujem dať v práci výpoveď. Je to tam na nevydržanie, práca na zmeny, nekonečné nadčasy, práca non stop, piatok, sviatok víkendy, 10 - 15 hodinové smeny, nekonečná buzerácia zo strany vedenia... Neschopnosť zamestnanca dať mi dovolenku kedy potrebujem, lebo je nás stále v práci málo, respektíve dať mi vôbec dovolenku ( do konca roka 2013 by som mala maž ešte 33 dní :( - čo je nereálne... ).... Keď mám poobednú deti v ten deň okrem rána nevidím. Už kašlem aj na to, že je dobre platená!!!!!! Moja otázka, ak by som dala v práci ja výpoveď mám nárok na podporu v nezamestnanosti? Ani nie že by som chcela ostať doma, ale kým si niečo nenájdem asi to chvíľku potrvá. Tak ak náhodou niektorá viete ako to je napíšte. Ďakujem

sissy27
4. dec 2013

@zuzkalujza áno, máš nárok, nezáleží na tom, či výpoveď dostaneš alebo dáš...

luccyliu
5. dec 2013

tam je to snad na posudeni splnenia podmienok na priznanie podpory nie? odpracovanych 5 rokov nepretrzite.... neviem jak je to potom s PN a materskou ale pocas PN a materskej ti vlastne pracovny pomer trva tak to by si mala splnit, idealne si zavolaj na urad kam patris oni ti povedia, ja som mala zatial vzdy stastie na mile a ochotne tetusky 🙂