Výpočet mzdy za dovolenku

17. okt 2023

Ahojte,prosim Vas,nevedel by mi niekto pomoct s vypoctom mzdy za dovolenku? Po RD som nastupila do prace,vycerpala 2dni dovolenky,nasledne nastupila na Pn,v pondelok ma caka operacia chrbtice...Za tie 2 dni mi prislo 58e🤦‍♀️ako ano,v praci je minimalna mzda(plus osobne ohodnotenie),ale za hodinu dovolenky mi to vychadza 4e.je prosim vypocet spravny? Dakujem

moonlight1210
17. okt 2023

Ratali ti pravdepodobny priemer, lebo si v predchadzajucom stvrtroku nepracovala (bola si RD).

Minimalna mzda je teraz 700 eur/mesiac, alebo 4,023 eur/hod. Takze hoci nie je k dispozicii tvoja paska (kde by bolo lepsie videt, z coho asi vychadzali), 4 eur mozu byt ok.

autor
17. okt 2023

@moonlight1210 dakujem,ak este mozem-prosim Ta,z coho bude ratana pn?

moonlight1210
17. okt 2023

To si nie som uplne ista, ale najskor z predpokladaneho denneho vymeriavacieho zakladu.
Kedze predpokladam, ze si na MD a RD stravila minimalne tie tradicne 3 roky a nemocenske sa pocas tejto doby za teba neplati (stale si poistena cez zamestnavatela ako zamestnankyna, takze nemocenske poistenie trva, ale neodvadza sa nic, lebo nezarabas). Teda v podstate sa bude vychadzat z tej istej sumy, z akej vychadzali pri dovolenke. z pravdedpodobneho zarobku.

Ak tou sumou podlezies minimum, tak budes dostavat to minimum. Ak tou sumou presiahnes maximum (co najskor nie), tak iba to maximum.

Ak niekto vie podrobnosti, tak ma moze opravit, ale myslim, ze to bude takto.

ivana11155
17. okt 2023

Mne to sedi, 7,5h resp. 8h denne krat 4eur. Cize 58 moze byt. Dovolenka sa pocita z priemernej mzdy.

autor
17. okt 2023

@ivana11155 ano,to sedi,ale ked mi vyslo 29e na den,cerpala som 2 dni dovolenky,ako sa mi vyrata pn potom prosim Ta?

ivana11155
17. okt 2023

Na vypocet PN mas na nete kalkulacku. Prvych 10 dni plati zamestnavatel, prve 3dni 25% , zvysnych 7dni 55% a po 10tich dnoch plati soc.poistovna.