Výpočet dovolenky

zuzka_puska
21. mar 2017

ahojte, je tu medzi vami mamkami nejaka personalistka/uctovnicka...??Potrebujem poradit.... Som zamestnana, mam narok rocne na 25 dni dovolenky(kolektivna zmluva).... Dala som vypoved, k 30.4. ukoncim pracovny pomer.... V marci som bola 10 dni na OČR. Na kolko dni dovolenky mam narok??? A kolko Pečiek mozem este cerpat..? dakujem.... Vraj sa pri OČR dovolenka krati, tak teraz neviem ako, kolko este mozem mat...dakujem

liz_lemon
21. mar 2017

priepustky 7+7 si mozes vycerpat
dovolenka 8 dni

zuzka_puska
autor
21. mar 2017

@liz_lemon my mame 8 dni..cize aj ked odidem v aprili, neodrobim cely rok, aj tak mam narok na plny pocet priepustok k lekarom...??? Mam este nejake vysetrenia, preto sa pytam.... Ked budem cerpat pecka, nebude sa mi kratit dovolenka....???? dakujem pekne 🙂 Ja sa v tom nevyznam, a na personalnom sa nechcem vypytovat aby si nepomysleli ze chcem este vela vymeskat....Nechcem,ale som objednana este k zubarovi a na krcne, chcem to vybavit....este pred nastupom do novej prace.

zuzka_puska
autor
21. mar 2017

@liz_lemon ale 8 dni dovolenky...???? povedali mi, ze kedze som mala 10 dni očr tak sa mi dovolenka krati a mam jej menej.... ?

liz_lemon
21. mar 2017

@zuzka_puska nech ma kludne niekto opravi, ak som to zle vyratala, ale dovolenka sa krati az po 100 neodpracovanych dnoch
co sa tyka priepustiek, tak tam mas narok na 7+7 hoci aj hned v januari, a ked nastupis k novemu zamestnavatelovi, tak zase mas narok 7+7, bez ohladu na to, ze si si uz vycerpala u predosleho

zuzka_puska
autor
21. mar 2017

@liz_lemon super, dakujem.... ako ja nechapem, preco mi to takto povedali, ze sa mi dovolenka krati, ked to tak vobec nie je....

zuzka_puska
autor
21. mar 2017

@liz_lemon
@liz_lemon teraz som nasla cosi, ze ak mam odpracovanych 60 dni v roku, tak sa nekrati.. neviem ☹

zuzka_puska
autor
21. mar 2017

https://www.podnikajte.sk/manazment-marketing/c... toto som nasla, priznam sa neviem ako tomu rozumiet. A preco mi dovolenku kratia ked očr je len 10 dni

eeffka
21. mar 2017

@zuzka_puska nikto ti nic nekrati 8dni dovolenka a 7+7paragrafov , takej personalistky by som sa opytala na zaklade coho ti chce kratit dovolenku...

zuzka_puska
autor
21. mar 2017

@eeffka fakt? ste prosim personalistka? alebo nieco take? 🙂 Aby som vedela, ci jej mozem normalne v tomto oponovat, preco mi to krati..... ja som vsade nasla, ze dovolenka sa krati ak zamestnanec neodpracoval 100 dni v roku....A 60 dni musi byt odpracovanych, a to tusim do aprila budem mat.

evittam
21. mar 2017

@zuzka_puska Narok na dovolenku vznika po odpracovani 60dni. Krati sa az po neodpracovanych 100dnoch(PN,OCR). A suhlasim s

@eeffka

@liz_lemon

liz_lemon
21. mar 2017

@zuzka_puska jasne, ze oponuj, ved ZP hovori jasne o min 100 dnoch neopracovanych, kedze ich nemas, nema ti na zaklade coho kratit dovolenku

zuzka_puska
autor
21. mar 2017

dakujem zienky 🙂 No ja pracujem od januara tak, ze som mala 6 dni dovolenky, 3P na dieta a 2P na seba. A 10 dni som mala OČR... No zial, tohto roku sme boli tak chori ze som az musela byt nepritomna v praci. A dala som vypoved, a bolo mi povedane ze dovolenka sa mi krati pretoze som mala OČR... A tomu nerozumiem, lebo vsade citam ze ak mam 60 dni odpracovanych, tak sa mi dovolenka kratit nebude... A do konca aprila budem mat cez 70 dni odpracovanych. Takze budem trvat na tom, ze este tie 2 dni dovolenky chcem, a este si vycerpem 2pečka ktore potrebujem na navstevu lekara 🙂