Výpočet dovolenky

21. apr 2024

Ahojte, vedeli by ste mi pomoct?

Vo firme pracujem viac ako dva roky. Mam vypoved. Pracujem do 31.5. Január a februar bola PN. Cize odrobim marec, apríl, maj. Mam nad 33 rokov. Mam narok na 6 alebo 10 dni dovolenky? Nieco som citala, že musím odrobit 60 dni aspon ale to odrobim az na konci maja. Tak neviem ci uz za maj sa mi narata tych10 dni dovolenky (za 5 mesiacov) alebo by bol narok az v juni. A zaratava sa tam do tych dní aj dovolenka a paragraf??? Ďakujem za rady

lilianka28
22. apr 2024

Dovolenka sa počíta ku dňu skončenia pracovného pomeru. Do 31.5. odpracuješ 60 dní (pokiaľ nebudeš náhodou ešte PN, OČR). Tvoj nárok na dovolenku je teda presne 10,5 dňa.

autor
22. apr 2024

@lilianka28 ďakujem a do tych 60 dni sa rata aj dovolenka a paragraf? A ja teda si mozem odratat 10 dni od konca maja a ostat doma? Lebo si ju chcem vycerpat

eleanor2510
22. apr 2024

Cerpanie dovolenky aj jej termin musi schvalit zamestnavatel, cize sa treba dohodnut s nim.

lilianka28
23. apr 2024

Do 60 odpracovaných dní pre dovolenku sa rátajú aj dni čerpanej dovolenky a paragrafov.
Takže tých 10 dní môžeš čerpať, ale musí ti ju schváliť zamestnávateľ. Ak s tým nebude súhlasiť, nemusí ti ju umožniť čerpať (hlavne z prevádzkových dôvodov) a dovolenku ti pri skončení PP preplatí.

autor
23. apr 2024

@eleanor2510 vies ked sama uctovnicka nevie na kolko dní mam narok. A vycerpat si ju musím, zamestnávateľ si to vyzaduje

autor
23. apr 2024

@lilianka28 zamestnávateľ chce aby som vycerpala. Tak to je schválené. Lenze účtovnícka mi nevedela povedať na kolko dni mam narok. Vraj uvidi kolko dni mi vyhodi systém co v tom robí výplaty