Vymeriavací zaklad pri presune na inú pozíciu

naty071
30. jún 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť. Pracujem v školstve, vedenie mi oznámilo, že ma od septembra preraďujú na inú pozíciu, kde však budem nekvalifikovaná a tak moja hrubá mzda klesne cca o 250 Eur. V novembri ma však čaka operácia a dlhodobejšia rekonvalescencia.

Prosím ak podpíšem dodatok k zmluve o preradení, zmení sa môj vymeriavací základ. Ako to ovplyvní sumu počas PN, prípadne ak by som poberala podporu? Ráta sa to z príjmov za posledný rok, alebo akým spôsobom? Ďakujem vopred za radu. Som z toho zúfalá.

mamina7070
30. jún 2024

a chces to isto podpisat? neoplatilo by sa ti lepsie nepodpisat nech ti daju vypoved s odstupnym a vypovednou lehotou na koncinktorej nastupis na PN?

bublinka1426
30. jún 2024

@naty071 podpora sa pocita obdobie 730dni za posledne 4 roky.

naty071
autor
30. jún 2024

@mamina7070 no oni mi bohužiaľ odstupné nechcú dať, nakoľko mi ponúkli inú prácu, ktorú môžem vykonavať. Takže buď sa rozhodnem sama, že dám výpoveď bez odstupného, alebo podpíšem, ale idem platovo dolu. Len neviem ako to ovplyvní sumu PN.

naty071
autor
30. jún 2024

@bublinka1426 ano splňam podmienky na podporu, len neviem, že z akej sumy sa mi vyráta? Či zo sumy za posledný rok, alebo za minulý kalendarny rok.

bublinka1426
30. jún 2024

@naty071 oni beru do uvahy 730 dni.

mamina7070
30. jún 2024

pocita sa z minuleho roka
ale ak ti ponuknu inu a odmietnes neznamena to ze nemas narok na odstupne kedze ti vyznamne znizuju mzdu

draik
30. jún 2024

@naty071
Dávka PN z príjmu z minulého roka, pri nástupe tento rok.
Dávka v nezamestnanosti z príjmu v posledných dvoch rokoch pred evidenciou.

ela2024
30. aug 2024

Dobrý deň, chcela by som nadviazať na otázku. Som zamestnaná a pracujem u zamestnávateľa necelé 2 roky. V apríli som otehotnela a so zamestnávateľom sme sa dohodli, že ma od 1.8. preradí na inú pozíciu a navrhol mi aj navýšenie mzdy. Prosím neviete mi poradiť či sa vymeriavací základ bude počítať odo dňa zmeny pracovnej pozície?

draik
30. aug 2024
ela2024
30. aug 2024

@draik nerozumiem potom tomuto : rozhodujúce obdobie na zistenie DVZ na určenie výšky materského a tehotenského zamestnankyne, ktorá bola z dôvodu tehotenstva preradená na inú prácu, sa zisťuje ku dňu tohto preradenia

mamina7070
30. aug 2024

@ela2024 ale ty si zjavne nebola preradena kboli tehotenstvu od aprila az v auguste je to zjavna spekulacia

ela2024
30. aug 2024

@mamina7070 zmena je že pracujem z domu a tiež mám znížený pracovný úväzok pre rizikové tehotenstvo. Nevidím v tom žiadnu špekuláciu .

mamina7070
30. aug 2024

@ela2024 cize pri znizeni uvazku ti zvysil mzdu? tam ale nedoslo k zmene pracovneho zaradenia predsa

ela2024
30. aug 2024

@mamina7070 áno máte pravdu, veľmi zle som to napísala ospravedlňujem sa , tak sa skúsim opraviť. Lekár mi odporučil zostať doma tak sme sa dohodli so zamestnávateľom , že ma preradí z výrobného oddelenia na pomocného administratívneho pracovníka ( mám na to aj kvalifikáciu len som to pred tým robiť nechcela). Dohodli sme sa na 4 hodinovom úväzku, a to navýšenie je odmena, ktorá nie vždy musí byť. Preto tá moja otázka.