Vykonávate niekto prácu obchodného zástupcu?

daili
9. júl 2020

Prosím Vás robí niekdo obchodného zástupcu pre Coca-Cola alebo inú značku? Môže byť aj potraviny, alebo drogéria.
Mala by som záujem vykonávať takú prácu len neviem sa dopátrať po nič také, najlepšie západné Slovensko

orta
9. júl 2020

treba len inzeraty pozerat, tam sa kazdu chvilu objavuju inzeraty na obchodak, na to treba mat povahu takze tam sa to dost obmiena

silviazlat
10. júl 2020

@daili Musí sa jednať len o takýto sortiment? Známy zháňa do firmy OZ pre energie.

daili
autor
10. júl 2020

@silviazlat ahoj to som dala príklad a neviem si predstaviť co sa vykonáva u energií vieš mi dat nejaké info?

silviazlat
10. júl 2020

@daili Odkiaľ si prosím ťa? toto sa týka Trenčín a okolie

s_a
10. júl 2020

no tak v prvom rade musíš byť komunikatívna na takúto prácu, budeš veľa cestovať, musíš zháňať nových klientov a starať sa o starých.. napríklad pri takej coca cole by si chodila po predajniach, ktoré by si mala na starosti, robila nové objednávky, kontrolovala napríklad aj či majú dobre uložený tvoj tovar, vyhľadávala by si nové obchodné príležitosti.. no nie každý sa na to hodí

daili
autor
10. júl 2020

@s_a no ja viem co ta práca obnaša, robila som realitnú maklérku takže pri takej praci komunikatívnosť je na mieste 🙂

s_a
10. júl 2020

tak potom neviem čo chcete vedieť, lebo nič konkrétne ste sa neopýtali :D myslím si že každá práca obchodáka obnáša viac-menej to isté,,, a to je jedno s akým tovarom.. veď na pohovore vám určite všetko vysvetlia

daili
autor
12. júl 2020

@s_a ja nepíšem v popise že chcem niečo o takej praci vedieť ale ze neviem sa extra dopátrať po takú prácu, bud sú tam samé známosti že je ťažká dostupnosť alebo sú ešte nejaké agentúry o ktorých neviem

engynka
12. júl 2020

Tieto firmy uz vacsinou maju najate agentury, ktore uverejnuju inzerat napr na Profesii. Je to z toho dovodu, ze im pride na poziciu OZ niekolko stoviek zivotopisov. Obvykle maju aj taketo firmy jednu max dve personalistky, takze by to nemali sancu cele prejst. Takto im pridu uz len vyfiltrovane top zivotopisy. Pripadne agentura uz obvola top uchadzacov a posuva uz len mozno zo 5-6 ludi. Preto ak chces takuto firmu pozorne citaj inzerat, korporatne spolocnosti maju svoj jazyk - casto pouzivanu aj zuzivane terminy typu merchendisign, horeca atd, popis prace maju popisany podrobne, u velkych spolocnosti ako je napr CC je auto, telefon, ipad samozrejmost.
Samozrejme zalezi aj odkial si, najvacsia zhanka je BA a okolie, stred a vychod casto byvaju OZ, ktori pracuju pre spol aj roky
Inak praca OZ nie je zla, treba mat ale zaludok na to, vobec to nie je az tak o cestovani a spoznavani novych ludi ale o rieseni problemov, zavozov, zlych tovarov, vypadkov, zmluvy, nezaplatene faktury atd atd az na konci niekde je zo 100-200 zakaznikov mozno 5 s ktorymi si das kavicku. Kazdopadne dobra skusenost urcite.