Vyjednávanie platu

2. jan 2022

Dobrý deň, je možné na pohovore vyjednávať vyšší plat ako je uvedené v inzeráte na profesii ? Zaujíma ma najmä oblastí finančníctva, čiže banky, poisťovne, korporaty a vo všeobecnosti administratívne práce.

marca12
2. jan 2022

Ja som vyjednala vyssi plat. Myslim,ze ak si dobra,budu chciet ocenit tvoje kvality. Zalezi aj od formy,ci im staci priemerny zamestnanec alebo su ochotny zaplatit spickoveho kvalifikovaneho cloveka

anjelok
2. jan 2022

Samozrejme, v inzerate je zvacsa minimum. Konecna vyska je na dohode a zavisi od odbornosti, praxe...

elizabet173
2. jan 2022

samozrejme, že je to možné, musíš si byť vedomá svojich kvalít a svojho prínosu pre firmu a dokázať to predať

dadis
2. jan 2022

Samozrejme, je to len minimalna suma, ktoru ponukaju.

mogaa
2. jan 2022

veľmi záleží aj na akú pozíciu sa hlásiš...ono ak je na tú pozíciu 5 ľudí s rovnakou praxou aj vzdeľaním, uprednostia toho čo si zapýta najmenej.....vždy sa pýtajú na tvoju platovú predstavu a je na tebe čo si dokážeš obhájiť...lebo ak firma ponúka plat 1000 eur a zapýtaš si 1500 tak ťa nevezmú....

ivkazba
2. jan 2022

Samozrejme, ja som vyjednala o 1500 eur vyššiu mzdu. Samozrejme, nie na pozícii kde bol základ uvedený na 1000 eur. V inzerátoch niekto uvádza to, čo chce naozaj dať novému človeku, niekto uvádza minimálnu výšku a idú hore podľa kvality kandidáta. Ak vieš, že tvoja cena je vyššia ako základ uvádzaný v inzeráte, tak si pýtaj mzdu rovnú svojej hodnote.

petamich
2. jan 2022

do inzeratu uvadzaju minimum, nakolko ten plat uvedeny v nom sa zavazuju, ze uspesnemu uchadzacovi daju, takze ano vacsinou sa da ale zasa aj to ma svoje limity, ak je v inzerate uvedene 700, je naivne si mysliet, ze vyjdenas 2000 napr.

kabinka11
2. jan 2022

@ivkazba O 1500? To snáď na bežnej pozícii ani nieje možné. To musíš mat dobrú pozíciu.