Vyhovoval vám pri deťoch skrátený úväzok?

7. sep 2024

Ahojte mamičky
Mam manžela ktorý pracuje, ja mam ešte rodičovský príspevok. Deti chodia do škôlky takže môžem ísť do práce. A tu mam dilemu . Môžem ísť na Tpp alebo ma skrátený úväzok. Ten trvalý pomer by bol časovo o dosť samozrejme náročnejší keďže aj manžel musí chodí do práce na 6 a ja na 7 . Poobede do pol4 ja a manžel dlhšie. Ja si neviem predstaviť s deťmi ráno vstávať tak skoro aby sme to stíhali :D je to preto lebo som dlho doma takže asi to bude tým
. Nemá nám kto iný pomôcť s deťmi takže musíme ich odkázať a dovážať len my . V škôlke by museli byť do 4 každý deň a ráno tiež prví. Preto by som som sa chcela spýtať možno práve mamiciek ktoré to vyriešili tým ze išli na skrátený úväzok ci vám to takto vyhovuje ? Alebo ci by ste teda radšej rovno od začiatku hupli na plný úväzok a neriešili? Ďakujem 😊

zoja1234
7. sep 2024

Isto skrátený, aspon prvý rok, potom uvidíš ze ako to funguje, vychytas muchy a bude dobre

zltalienka
7. sep 2024

Vyhovuje mi pri deťoch skrátený úväzok.
K informáciám, ktoré si pridala: na aký úväzok pracuje manžel, keď musí ísť do práce na 6-stu a popoludní musí ostať dlhšie ako do 15:30?

autor
7. sep 2024

@zltalienka pracuje na smeny ale je to kus iné ako v iných zamestnaniach. Nie vždy vie presne kedy ide ráno a niekedy musí ísť aj do nočnej tak tam samozrejme je na ďalší deň doma lenže to po nočnej musí ísť spať takže to tiež by som musela ísť ráno s deťmi ja . Vyjde mu aj voľno dáke dva dni ale tie niekedy vyjdu na víkend a niekedy cez týždeň čiže to sa tiež nemôžem spoliehať

tenerifka
7. sep 2024

Ak by som mala moznost, urcite skrateny uvazok, ale u nas to nikto nikde neumozñuje, tak som musela rovno na 8 hodin.
Na zaciatku mozno deti schytaju skolkarske virusy, a lepsie to poriesis pri skratenom uvazku ako celom. Po case uvidis, ci je lepsie zotrvat tak, alebo prejst na plny

koniarova
7. sep 2024

Nepíšeš základné info, že ako na tom ste finančne. Keď dobre, jednoznačne skrátený.

autor
7. sep 2024

@koniarova finančne je to dobre ešte budem mat stále rok aj rodičovský príspevok takže to je fajn všetko nám bude vychádzať

koniarova
7. sep 2024

Tak skrátený.

labocca
7. sep 2024

mne velmi pomohol skrateny uvazok! Financne je to sice menej ale nakolko chodim so synom ci na rehabilitacie ci na kruzok je to nesmierna pomoc.

canany
7. sep 2024

Ja robim na skrateny uvazok, od kedy mi decka nastupili do skolky a stale v tom pokracujem. Len u mna je horsia situacia v tom, ze som sama. Nakupy, logistika, domacnost, deti, takto stiham lepsie, nie som tak v strese. A nechapem, ze v dnesnej dobe to nie je samozrejnost, ked sa hrame aka sme spolocnost, vyspela, ako bojujeme proti stresu a za zdravie ludi.
Ak mas moznost na skrateny a este aj manzel pracuje na smeny, je to lepsie min zo zaciatku by si mala vyskusat a zistis, ci ti to vyhovuje.

bublinka1426
7. sep 2024

skrateny. uplne. dokym sa clovek zabehne skolka skola.. samozrejme musis prisposobit vydaje.