Vyhadzov z vysokej školy a brigáda

naty1349
4. aug 2024

Dobrý deň,
Mala by som malu otázku. Teraz mi prišiel ( august) vyhadzov zo školy. 26.septembra mi začina semestrer na novej vysokej škole… stále však brigádujem ako študent v jednom podniku a teraz neviem či mam tu brigádu zanechať a prihlásiť sa na úrad práce alebo ďalej brigádovať. Nečakala som že prestup na inžinier vysoku školu mi spravý takéto problémy.
Ďakujem sa rady

kate_cs
4. aug 2024

@naty1349 záleží dokedy máš status študenta. Najlepšie je zavolať na UPSVaR a povedia ti čo a ako treba.

lindous
4. aug 2024

Dňom kedy si prevzala rozhodnutie o vylúčení prestávaš byť študentom až do začiatku nového akademického roka (nie semestra)... zmenu musíš nahlásiť v prvom rade poisťovni a oznám to zamestnávateľovi, na dohodu o brigádnickej práci študneta už pracovať nemôžeš tak či tak a ak aj tam chceš zostať, musíte zmeniť zmluvu...možností je niekoľko, môžeš sa evidovať na úrade a pri tom pracovať na dohodu tento mesiac, ak nepresiahneš nejaký daný príjem (ten už neviem koľko presne je) alebo sa môžeš zaevidovať a nepracovať alebo sa môžeš nahlásiť ako dobrovoľne nezamestatná, platiť si sama zdravotku a pri tom pracovať na dohodu bez obmedzenia príjmu...