Vychovávateľka ŠKD - pracovná doba

15. jún 2023

Ahojte žienky. Tie,ktoré pracujete ako vychovávateľky a máte plný úväzok ako máte podelenu pracovnú dobu ? Ma byť odrobenych 25h tyzdenne ,je tam aj jedna ranná smena dajme tomu od 7:00-8:00h a potom pokračovanie od 11:00-17:00 . Časovo mi to však vychádza na viac ako 25h. Jeden deň je potom free ? Ďakujem

mullerova46
15. jún 2023

Ja som robila v škd od 8 do 16 vkuse. Mali sme viaceré povinnosti ako zastupovanie a dozor na prestávkach.

luccija
15. jún 2023

Nie, počet hodín Ti musí sedieť tak nebudeš mať rannú a pôjdeš k deťom, ktoré končia napríklad o 13.U nás v škole vychovávateľky chodili podľa rozvrhu ich triedy prváci majú menej hodín, takže tie chodili na 11:30-12 štvrtáci končili cca o 13 potom počet hodín sedel.ale pozor v niektorých školách sa nerobí 100%uvazok, ale menej

autor
15. jún 2023

@mullerova46 preboha,to si mala potom koľko nadčasy ? Či si mala aj voľno cez týždeň a tie hodiny ti nádejami naraz ?

autor
15. jún 2023

*nadčasov

autor
15. jún 2023

*nasekali (sorry len mi mobil prehadzuje slová )

mullerova46
15. jún 2023

Nie žiadne nadčasy. Bohužiaľ plný úväzok na súkromnej škole. Aj ked som suplovala 6 hodín v týždni žiadne náhradné voľno som nedostala. Povedala by som že zdierali a využívali každého ako to šlo. Našťastie už som na materskej.

autor
15. jún 2023

@luccija tomuto by som rozumela ak by to nebola zmiešaná skupina. Takže respektíve začať musíš ajtak skôr ,nakoľko v zmiešanej skupine sú prváci,ktorí majú menej hodín. V podstate keď dobre chápem tak ma rozhadzu aby sedeli hodiny od tej 11-17:00 cca a niekedy pôjdem neskôr alebo skôr a skoncim aj skôr ? Snažím sa v tom nájsť teda logiku aby som sa vedela správne rozhodnúť či škôlka alebo radšej vychovavatelstvo

autor
15. jún 2023

@mullerova46 aha,do súkromnej by som nikdy nešla,mám kolegyni čo odtiaľ tiež brali nohy na plecia.

autor
15. jún 2023

@mullerova46 užívaj si materskú 🙂 najkrajšie obdobie.

luccija
15. jún 2023

To neviem to sa musíš spýtať v škole.Mozno poobede, keď je málo deti sa spoja triedy a jedna ide domov každá škola má svoje pravidlá

nikaeli
15. jún 2023

Nie je to náhodou 25 hod priamej činnosti s deťmi? plus čas venovaný nepriamej činnosti? pri plnom úväzku nestačí byť 25hod na pracovisku.. ja učím v škôlke, prichádzam napr. na 7,30 a odchádzam 14,30 - posledné dve hodiny robím administratívu a prípravy, s deťmi som 5 hodín (síce som s nimi aj potom v spálničke, ale to už nie je edukačná činnosť). Plus ešte hodina práce doma. Za týždeň musím mať 40 hodín ako ktorýkoľvek iný pracujúci.

raszuz
15. jún 2023

Priama činnosť v ŠKD je tých 25 hodín uväzku ...pracovný týždeň je 37.5 hodinový

vkatush
15. jún 2023

A už máš rozvrh a pracovnú dobu danú alebo ti len povedali, ako to funguje ? Lebo mám pocit, že ešte len nastupuješ, keď sa takto pýtaš...

Ja som napr mala rannú od 6 do 8 (otvárala som školu), lebo mi museli niekde doplniť úväzok, lebo keď deti začínali až po 5 alebo 6 hodine, tak som bola napr od 12.35 alebo 13.30 do 16.00, v prípade dlhej do 17.00
Ale zväčša som mala nastúp k deťom o 11.40.
A vždy hodinu skôr som.musela.byť v práci, ale tá hodina sa neráta do úväzku.

Ak som zastupovala, hodiny mi zapísali do náhradného voľna, lebo dovolenkou by som nevykryla všetky prázdniny, potrebuješ si "nadrobiť". A rozhodne nebudeš mať deň free 😂

autor
15. jún 2023

@vkatush ešte nemám nič dane preto sa pýtam. Mala by som nastupovať ešte len ,takze preto sa pýtam pre a proti.

vkatush
15. jún 2023

Je to veľa pre a proti.

Ale ak nemáš ešte rodinu (deti malé), tak je to veľká výhoda. Potom obdobie škôlky je kus blbé, keďže často si dlhšie v robote ako je škôlka otvorená, ale zase ráno máš väčšinu celé voľné (či navariť, popratať, nákup, čas pre seba, kaderníčky a manikérky vtedy asi nemajú taký nával 😁. Keď už chodia deti do školy, berieš ich so sebou, keď skončíš.
Veľa roboty, príprav, maľovania projektov, pre mňa ako neumeleckú dušu trápenie 😔😁 a hlavne keď hodiny niečo pripravuješ, tešíš sa na to, a deti ti to ofrflú😑 a mnoho veci si ideš z vlastných zásob, lebo tie školské sú niekedy na ...
voľné leto a prázdniny (dovolenku čerpáš, len si ju musíš nadrobiť). Ak zastupuješ len 1-2 hodiny, dá sa to. Ak máš náhodou rannú, tak celý deň zastupovanie a potom ešte k tvojim deťom, božechráň, že je zlé počasie a nedá sa ich ísť "vyvenčiť" kus von, ku koncu pozeráš, kde by si si vedela hodiť slučku.

Minimálne na vyskúšanie rok dva je to super, ale musia ti sadnúť deti. A rodičia ! Och, tí vedia byť ...

autor
16. jún 2023

@vkatush práveže mám malé dieťa (5 rokov) preto sa aj rozhodujem ,inak by som do toho šla hneď . Lenže by som chcela tráviť čas aj s ňou,nie som náročná ,ale aspoň jeden deň v týždni som si myslela že to je tak že je voľnejší 😂už vidím že to bolo naivné . No áno,prípravy...to som ešte tiež nerobila,ale vedú z toho robiť nebudem a hodiny pripravovať tiež nie. Viem si predstaviť aké to môže byť bez pobytu vonku 🙈a v zime to väčšinou tak aj bude keď bude zle počasie. Bolo mi povedané že 26 deti na jednu učiteľku . To mi príde tiež brutálne . Ty si to neoľutovala? Ak by si mohla išla by si znova do toho ?

vkatush
16. jún 2023

Ja som akurát na materskej a plakala som strašne, keď opúšťala moje deti a oni so mnou 😂 ale ja som vychytala naozaj skvelé. Keby som mala iné, tak neviem, či by som bola taká spokojná a ostala tam.

Nie, nehrozí ti deň voľna. To nemáš ako v nejakej práci, že si nadrobíš hodiny, tak môžeš ísť skôr na ďalší deň.
Tiež si nemôžeš zobrať len tak týždeň dovolenku, že niekam idete. Učiteľka, vychovávateľka môže ísť na dlhšiu dovolenku len cez zimné prázdniny alebo v strede leta. Tiež si nemyslí, že 30.6. ti padla a prídeš až 2.9. alebo kedy začne školský rok. V lete pratanie tried, administratíva, porady,... My sme zväčša mali týždeň ešte v práci po konci školského roka a 2 týždne pred začiatkom. Že sme chodili do práce. Nie si doma celé tie 2 mesiace .
A musíš si chystať veci, pripraviť si. Či už aktivity, výzdobu, ak sú nejaké akcie, tematické veci, ak máš premotivovanú školu tak vystúpenia, otvorené hodiny pre rodičov,...

Tiež sa "desím" toho, ako to bude, keď pôjdem naspäť. Že v práci do 4, kým prídem domov alebo nákup, vybaviť niečo, bude možno aj 5, chvíľka na malého a už pôjde spať. Že si ho užijem poriadne len cez víkend. Ale zase obrovská výhoda sú tie prázdniny.
Veľa mojich kolegýň má deti ešte na základke alebo v škôlke a dávajú to. Takže uvidím, ako to potom pôjde mne.

luccija
16. jún 2023

Prípravy budeš musieť robiť na každý deň je iná téma, ale to si vieš spraviť a potom len opakujes každý rok to isté.Plus karneval, posedenie pre starých rodičov, vianočný trh kde deti vyrobia výrobky.
Vyskúšaj to v každom prípade... prídeš vezmeš deti na obed, ak je škaredo ste v triede hráte hry, niečo vyrabate, robia si úlohy, ak je pekne od jari do jesene ste vonku loptu, hry väčšinou sa u nás vychovávateľky nepretrhnu vypustia deti na dvore a voľná hra.
Časovo to je fajn pri deťoch, az na to, že ich nebudeš vedieť poobede vybrať.Spytaj sa, keď Ti posledné odide 16:10 či môžeš ísť domov.
Ráno si v kľude vychystas dieťa a ideš do práce na 11:30-12 ako kde a aku máš triedu.
Na hluk si zvykneš ani ho nebudeš vnímať, alebo si ich ukocirujes v triede.Je to určite lepšie ako vstávať 5:30 a 6:30 otvárať škôlku a mať na starosti malé deti plus veľké plus, že tam nie je takým priamy kontakt s deťmi, sú väčšie, rozumnejšie a nebudeš tak často chorá ako pri drobcoch.
Áno, nebudeš mať prázdniny celé 2m, ale stále je to pre matky najlepší spôsob ako byť s deťmi.Plus jarné, jesenné, vianočné prazdniny.

luccija
16. jún 2023

@vkatush ano, s tou dovolenkou máš pravdu, ale sú ženy čo pracujú v administratíve a ešte doma večer dorábajú, alebo dovolenka a po príchode do práce týždeň dorabaju.Takto zavries dvere a čistá hlava a nikto Ti nestojí za chrbtom, riadis si deti sama ako spravíš tak je.Ziadna nepríjemná kolegyňa, šéf čo Ti pozerá na prsty.

michelle567
16. jún 2023

Noo napr u nás je aj ranná družina od 6

vkatush
16. jún 2023

@luccija noooo s týmto veľmi nesúhlasím, ale to záleží od školy. U nás majú celkom veľké nároky, sledujú čo sa robí, chodia aj na inšpekcie, a rozhodne to nie je, že zavriem dvere a hotovo. Presný opak by som povedala, a to je asi to, čo mi najviac vadí. Robila som čašníčku, v obchode, tam to bolo, že prídem domov a koniec. Ale keď som učila, robila vychovávateľku alebo doučovala, to v kuse niečo chystať, pripravovať a stále ukazovať pokrok.
A kolegyne tiež, vieš vychytať hnusoby, s ktorými musíš spolupracovať. Stačí, že tvoja triedna ti nesadne a už sa zle pracuje .

luccija
16. jún 2023

@vkatush áno, určite je to o ľuďoch a kolektíve.My sme menšia škola v satelite a každý má voľnú ruku, ale samozrejme, že sa deti bezcieľne nepotulujú a treba im spraviť aktivity.Riaditeľka zistila aký je problém nájsť učiteľov, vychovávateľov, takže vzťahy sú korektne.Ale tiež kamarátka študuje popri vychovavatelstve a chce ísť učiť na prvý stupeň už potrebuje zmenu.

autor
16. jún 2023

@luccija
@vkatush ďakujem za skúsenosti žienky,netuším ako sa rozhodnem . Možno ti vyskúšam v reali a uvidím či áno či nie. Ja ešte za tým totižto musím aj cestovať,denne 1,5h fuč plus ešte pracovná doba. Takže malo času by som trávila s dcérkou. Uvidím ešte do pondelka sa mám rozhodnúť

luccija
16. jún 2023

Cestovať autom, či prestup autobusom?tak to je dosť ďaleko a nehovoriac o nákladoch pri tom plate.

autor
16. jún 2023

@luccija autom by som chodila. Vychádza mi to mesačne 150eur cca. Ale tak lepšie ako doma sedieť. Snáď časom nájdem niečo lepšie

petka2016
1. sep 2023

Prosím Vás zamiešam sa tu troška ak sa nájde vychovávateľka ktorá má percenta napríklad 88 percent akú pracovnú dobu v tom prípade ma ? Ďakujem

barborabr
11. sep 2023

Vychovavatelka

annakomackova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz