Vrátenie zálohy za stravné lístky počas rodičovskej

bebbina
31. máj 2024

Dobrý deň, chcela by sa opýtať či má niekto skúsenosť s tým, že by zamestnávateľ žiadal vrátiť zálohu za stravné lístky späť na účet firmy, aj keď som pracovný pomer neukončila a som na rodičovskej dovolenke? Vraj to osoby čo sú dlhodobo v neaktivnom pomere musia vrátiť späť...a keď sa vrátim do zamestnania tak mi zase zálohu za lístky dajú... nechápem prečo to mám vracať, a dokonca len na základe podpísaného príjmového pokladničného dokladu...moc sa mi to nezdá a tak ma zaujíma či to musím takto vrátiť, nestretli ste sa s tým niekto? Ďakujem za odpovede...

simca06022011
31. máj 2024

ano, vracia sa to... inak to mohli vyuctovat hned v poslednej vyplate pred MD, ale tak asi im to trci na zalohach.
Prijmovy doklad je ok, mozno by bolo este lepsie keby si to vratila prevodom cez ucet, nemusis potom doklad strazit.

katarinaba
31. máj 2024

Je to zaloha, ktora ma v podstate vykryt obdobie medzi mesiacmi - medzi dnom vzniku naroku a dnom vyplatenia. Ide o kratkodobu zalohu, aj ked bola vyplatena raz, mesacne sa nezuctovava. Nie su to tvoje peniaze, je pochopitelne, ze ich chcu spat. Po materkej sa k nim uz nemusis vratit. A taktiez tie peniaze vedia pouzit na zalohu tvojho zastupcu.
Ked si dostala vyzvu na vratenie na ucet, tak to respektuj. Nic cudne ci protizakonne na tom nie je. Dokonca zo zakona ma zamestnavatel pravo si tuto sumu zrazit z tvojej vyplaty bez tvojho suhlasu.

bebbina
autor
31. máj 2024

Ďakujem za odpovede, ja som myslela že sa to v prípade že by som napríklad ukončila pomer po skončení RD vykompenzovalo za zostatok dovolenky čo mi ostal, ale chápem že to nie sú moje peniaze, len som sa s tým ešte nestretla ani z rozprávania iných

simca06022011
31. máj 2024

no mozno malokto to takto robi, ja to naozaj v poslednej vyplate co ide, pred nastupom na md kompenzujem uz... necakam na rodicak a neviem co... ale zase nemam stovky ludi, cize mam prehlad kto co kde.. :D keby som zabudla riesi sa dodatocne, lebo to by si kto pamatal za rok dva tri.. sumy sa menia aj 2x rocne atd...

katarinaba
31. máj 2024

Ja tiez upravujem mesacny narok automaticky, ci uz PN, OCR, dovolenky (ked nemaju narok aj pocas nej) a rozhodne ak zamestnanec prestava pracovat - je jedno z akeho dovodu.