Vojsko - vstupný plat

konicekhop
16. mar 2021

Ma niekto realnu skusenost a odpoved so vstupom zien do vojska? Pracujem v zdravotnictve, mam ukoncenu vs aj prax v odbore. Ma niekto skusenost,ze si urobil kurz/ vycvik myslim,ze v martine a potom vykonaval tu istu cinnost,v zdravotnictve ale uz ako vojak? Moja znama,ma stale, prehovara, a cuduje sa preco si neurobim vycvik a pracujem v tom istom,len s podstatne vyssim platom.

tani777
16. mar 2021

@konicekhop ja som nad tym uvazovala,manzel je vojak,sestry vojacky beru slusny plat,ale..mozu Ta nechat na Tvojom mieste (ak si teraz niekde zamestnana),a nemusia..takisto Ta kedykolvek nozu kamkolvek prevelit..ked mali sestry strajk,takto povolali vojenske sestry z ich miest tam,kam bolo treba...ak si slobodna a nemas ziadne zavazky,moze to byt super...ak mas,alebo v blizkej buducnosti planujes rodinu,premysli si to..ja som do toho nakoniec nesla..

konicekhop
autor
16. mar 2021

@tani777 dakujem za odpoved 🙂 s prevelenim na urcitu dobu by som nemala problem,teda finance je to asi o uplne niecim inom,keby mam 1000 evr v cistom na zaciatok by bolo akurat.

raszuz
16. mar 2021

@konicekhop v prvom rade si zbehni, resp. zavolaj na regrutačnú skupinu v okolí tvojho bydliska, tam ti dajú info o prijímacom konaní, a či sú voľné miesta sestier 🙂

amenka77
17. mar 2021

@konicekhop pod 1000€ nepôjdeš, +zdravotníci majú príplatky. Ja som v OS SR už 16 rokov a neľutujem ani jeden deň.

anabellka1234
30. jan 2022

@amenka77 zdravím, mozem sa opytat na ten kurz, co to obnáša a potom ako to vyzera po kurze?

amenka77
30. jan 2022

@anabellka1234 ja neviem čo sa za tých 17 rokov zmenilo, ale bude tam telesná, poradové príprava, zdravotná príprava, strelecká, hod granátom atď, hlavne bude drezúra, nie je to nič čo sa nedá zvládnuť. Je to len dočasne, na materských útvarov to už takto nie je. Všetko záleží akú funkciu budete mať, ale budete mať nejaké výcviky, služby ,strelby

ksenzy1
16. apr 2024

@amenka77 prosim Vas a Vy ste ako vojenska sestra ? Dakujen

amenka77
16. apr 2024

@ksenzy1 nie