Vie byť žena rovnako dobrá policajtka ako chlap?

4. nov 2022

Ahojte.
V prvom rade touto temou nechcem rozputat ziadne vasne, len ma zaujimaju nazory. Myslite si, ze v povolaniach ako vojak, policajt vie byt zena za kazdych okolnosti rovnocenna muzovi? Nie je podcenovana nadriadenymi, kolegami alebo aj spolocnostou? Priklad taka statna policia a vyjazd k domacemu nasiliu, myslite si, ze zena vzbudzuje rovnaky respekt a doveryhodnost ako chlap? Pretoze viackrat som sa stretla s nazormi, ze voci zene v policii nie je prechovavana taka dovera, ze by v pripade toho napr. nasilia vedela tak zasiahnut ako muz a tak podobne.. Ako to vnimate vy, prip. ake mate skusenosti?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bessdonna
4. nov 2022

aj ked su tam aj 50 kilovi policajti s nulovymi schopnostami a poznam 190 cm vysoku policajtku s respektom v hlase....myslim si,ze vo vseobecnosti na tpto povolanie sa viacej hodi chlap.u nas su uz zenske hliadky lebo je malo ludi....je to cudne....ale zopar ich treba.na osobne prehliadky,vysluchy obeti,deti atd.vysetrovatelky su velakrat zeny.treba ich obsadzovat tam kde sa hodia.lebo si zober pocas kramov stat 8hodin na jednom mieste v zime bez toalety a podobne veci😂zena je zena proste

liljana
4. nov 2022

Ved preto su policajtky vacsinou za stolom, vysetruju,... alebo na vyjazd idu v pare. Nie vzdy treba pouzit silu, treba aj vediet premyslat.

janickacrazy
4. nov 2022

@liljana haha, jeden myslí a druhý koná 😀

liljana
4. nov 2022

@janickacrazy Jedneho zastavili policajti. Okienko dole, doklady pan vodic, meno ...
Zazartoval. ... a ten co vedel citat, uz u vas nerobi?
- Vystupte si pan vodic, urobime kontrolu celeho vozidla. 😅

marseillefan
4. nov 2022

V určitých situáciách môže byť žena práveže ešte lepšia policajtka ako muž...

vevesh
4. nov 2022

Za kazdych okolnosti nie. Fyzicky tam jednoducho diskrepancia je a i ked v malicko pripadoch sa da znizit na minimum, bohuzial raz je muz muzom a zena zenou. Su vsak uzke profily v ramci tychto jednotiek, kde su zeny lepsie ako chlapi (ako u policie, tak aj u vojakov). Klasicka "parova" hliadka u zien moze a nemusi sposobit respekt. U "nabuchaneho bula" urcite nie, ako prve bude utocit na sexisticku stranku, preto by zeny mali byt psychicky ovela odolnejIe v tychto povolaniach- nielen voci nepravu k druhym, ale aj k zranitelnosti vlastnej osobnosti.

lulaby1982
4. nov 2022

Sú povolania ,kt. sú stereotypovo rodovo dane a sufrazetky a emancipovane ženy nech mlčia. Existuje nepísaná predstava a legitímne očakávanie ,že ako má policajt vyzerať . Záleží kam sa dostane,je iné,keď pracuje na pasovom oddelení a občianskom a iné ,keď je pochodzkarka, si predstavte,niekde je mela a taká subtilna žena ide skákať do chlapov , a nemusia vyzerať obrovský,čo im chce držať basebollove palice?. Musí mať rešpekt, vzbudzovať obavy. Fyzicky na to nemá,ani keby bola Jackie Chan, mať ženu v zbore je problém na určitých oddeleniach. My nie sme G.I. JANE, prosto sú povolania,kde ženy nemajú čo hľadať.
Nie, ženy sú emocionalnejsie , muži majú navrch sú racionálnejšii a hlavne keď je PMS to je iná paráda.

Troška odklon. Už dr. Uzel povedal,že že ženy sudkyne keď majú PMS nie sú objektívne,lebo kyvu s nimi hormóny a že rozhodujú impulzívne a emotívne a sudkyne tvrdili,že súd je objektívny ,verím dr.Uzlovi. Poznám anekdoty sa to ozaj dialo , že pod vplyvom osobných emócií sa rozhodovalo inak . Čiže nikdy nie k sudkyni.

kvietocek87
4. nov 2022

Nie je a ani nikdy nebude rovnocenna.Lutujem chlapov v týchto povolaniach, že ich v už tak život ohrozujúcej práci ohrozujú ešte viac, že im dajú na krk ženu.A nemôžu sa plnohodnotne venovať zákrokom, lebo treba dávať pozor ešte aj na ženu.

mata1001
4. nov 2022

@kvietocek87 presne tak... 👍

eeffka
4. nov 2022

Uprimne nie, som zo siloveho prostredia a jednoducho chlap este dohliada aj na partacku nielen na vlastny zadok.

ibrunova
4. nov 2022

nikdy vo výkone nebude rovnocenná. Ak ich pošlú na nejakú bitku, tak chlap sám nemá šancu. Ale teraz sa hlási aj berú do polície veľa dievčat, neviem, či chalani neprejdu testami alebo sa ani nehlásia. A príde doba že v hliadke budú dve baby, lebo inak sa to už nebude dať naplánovať. Baby mladé sú šikovné, ale ak sa ide na zákrok, nie je to sranda.

mariet24
4. nov 2022

Odkedy manžela v službe zranili nafetovany debilcek, lebo kolegyňa nezareagovala na útok, tak mam averziu voči takýmto policajtkam. Ale na inych oddeleniach kľudne, nech sa páči ...

eeffka
4. nov 2022

@mariet24 veru tak maximalne na dopravne alebo ako preventistky

ibrunova
4. nov 2022

Ibaže aj žena musí začať na základnom útvare, nebude hneď preventistka alebo vyšetrovateľka. A potom to príde, otehotnejú, nemôžu chodiť von, potom prídu, chcú rovnomernosť, ale zvyšné služby a nočné musí niekto odrobiť.

janulka1802
4. nov 2022

Može byť rovnako dobrá, dokonca lepšia a určite aj horšia. Vari si myslíš, že každý policajt má čierny opasok v karate? Niektorí sú vymakaní, majstri v nejakom bojovom umení, iní ani náhodou a rovnako aj ženy. Sú také, čo už na pohľad vzbudzujú rešpekt a potom aj také modelkovské typy. Ja by som to určite nezovšeobecňovala. Sú ženy a ženy a muži a muži. Ja by som vobec nemala problém s tým, aby moj muž ako policajt mal ženu kolegyňu. Som prekvapená z týchto názorov...

kiki68
4. nov 2022

Urcite ano, kamoska bola teraz povysena na nejaku najvyssiu hodnost a sefuje vysetrovaniu naozaj nepeknych veci. Inak je krasna zena, ako ti vagabundi su niekedy prekvapeni, ze ako sladko vyzera a co to je zac 😀 a to je jedna z mnohych, co poznam. Ale nema teda zrovna ona rodinu, nema cas

kvietocek87
4. nov 2022

@eeffka ani to nie, ako k tomu prídu chlapi z výkonu, že sa nevedia posunúť časom na lepšie miesto v rámci kariérneho rastu.Lebo tam obsmrdaju takéto a vyrobia teda vysedia si tam taký istí dôchodok alebo ešte aj vyšší ako chudáci chlapi z výkonu, kde im ide v každej službe o život.Na ulici fakt neviete s kým prídete do styku, či na vás nevytiahne nožík, mačetu, sekeru, zbraň a brante sa.A taká vám má pomôcť v stresových situáciách.Ako keď si chcú niečo dokazovať, že sú policajtky s hľadať si frajerov,tak nech si hľadajú iné zamestnania, môžu robiť aj pri páse vo fabrike.Uniformu dostanú a aj chlapi sú tam, môžu sa vydať aj tam.

eeffka
4. nov 2022

@kvietocek87 toto prostredie poznam velmi dobre, ja som sice za rovnopravnost ale toto naozaj nie je odvetvie kde sa da zena povazovat za rovnocenneho pracovnika. Proste ked sa ide na opilecku bitku, chcem aby isli 2ja vajcaci nie fifipierko

kvietocek87
4. nov 2022

@eeffka či sa to niekomu páči alebo nie, ženy nevedia riešiť vypäté situácie s chladnou hlavou,jednoducho sme emocionalnejsie od prírody.... veď to človek aj vidí ako riešia vypäté situácie chlapi a ako ženy.Ale co si budeme klamať k polícii sa dostanú možno v 95 percent tlaceniek (známostí)

eeffka
4. nov 2022

@kvietocek87 to nie je pravda uz davno, k policii uz nikto nechce ist. Platy biedne, socialne istoty uz slabe pre novonastupujucich, chlapi tam nechcu ist a zeny kalkuluju ze po case sa spracu z ulice. Uz davno su prec tie casy ked sa tam islo po znamosti dnes zoberu kazdeho co splni podmienky a je ochotny robit za nastupny plat.

deny81
4. nov 2022

A ja mam peknu info k tomu, preco beru tolko bab a nie chalanov - no, lebo ked uz chlapci sa prihlasia, neprejdu casto hlavne psychotestami. Smutne, veru smutne. to ze ked uz niekoho vezmu a ten po dvoch mesiacoch ide radsej ta het, to ani nevravim

kvietocek87
4. nov 2022

@eeffka možno v Bratislave,ale na strednom a východnom Slovensku neberú,viem o dvoch ženách ktoré robili a nezobrali ich.A ani už nebudú brať, pretože na budúci rok je v rozpočte o 17 miliónov eur menej plánované na platy policajtov.Cize Max zvýšia o niečo tym, čo sú tam ale nových nezoberú.Ved už teraz ich pretazuju, stačí keď vypadnú dvaja a ledva službu postavia.Ale ja vždy tvrdím a myslím si, že už terajší keď dosiahnu výsluhové odpracované roky tak už do dôchodku nepôjdu,lebo z toho dôchodku už nevyziju.Ved to by mala byť prestíž robiť tieto práce a štát by si ich mal vážiť, veď oni sú zastúpenie štátu

zuzanka.zuzu
4. nov 2022

nie. a nechápem prečo sa do niektorých profesií silou mocou tlačia. veď môžu (a sú) lepšie v iných profesiách, kde zase muži nemajú takú úspešnosť... tak načo stále niečo potrebujú dokazovať sebe alebo mužom? 🙄

mondolina
4. nov 2022

robím 9 rokov túto prácu a ešte kvôli mne kolegu nezbili...ani mňa 🥳

kvietocek87
4. nov 2022

@mondolina zatiaľ

ibajaanikiny
4. nov 2022

Ano,stale su v tomto smere podcenovane,ale povedala by som,ze aj opravnene. To,co posledne 3-4 roky prijimaju k PZ,OS SR,to sa mi rozum zastavuje,male,vychodnute zeny,s umelymi mihalnicami,dlhymi pazurmi,v sluzbe vymalovane ako na modnej prehliadke. A pozor,tym nemyslim to,ze sa maju prestat o seba starat,alebo v praci nemusia dobre vyzerat,ale policajt ma byt ustrojeny a nema vyzerat,aby tym narusal “dostojnost” PZ. Cize,napr vlasy zopnute do copa-lebo pri zakroku by rozpustene vlasy mohli byt problem,nechty primerane dlhe a nie moc farebne,nausnice idealne ziadne,pri zakroku by jej mohol niekto nausnicou natrhnut aj ucho,cize ak,tak jemne bodky. No a nemala by mat 40kg aj s topankami,aby ju nezvalil takticky opasok,ak da na neho aj Glocka. A dalo by sa pisat aj dalej. No a potom poznam take,ze na ulici sa ich bali viac,ako chlapov. Cely zivot sa venuju bojovym umeniam,roznym treningom,ovladaju sebaobranu. Nedavno bol pripad,ked boli v hliadke dve zeny a tie nejaky typek prepleskal…tak si odpovedz sama. Za mna su zeny fajn napr ako skratenarky,vysetrovatelky,kludne aj operativa,tiez napr na letiskach na prvoliniovku,na cudzine na strankach…potom na administrativne cinnosti,ak cosi odrobia na zakladnom utvare a potom niekde na administrativu. No a potom su tu aj dnesni zalostni policajti,ktory vyzeraju ako vyschnuty strom a nevedia dostat zo seba suvislu vety. A cest vsetkym policajtom,ako sa patri,tych je chvala bohu tiez stale dost. V PZ zeny neuznavaju niektori “kolegovia”,ale tak tie komplexy nech si vybijaju inde,ak to danu zenu bavi,tak za mna ano…

mondolina
4. nov 2022

@kvietocek87
takže pravidlo to nie je.

kvietocek87
4. nov 2022

@mondolina to napíšte keď budete mať odrobene 25 rokov a samozrejmé bez prerušenia materskými,potom napíšte či je to pravidlom alebo nie

mondolina
4. nov 2022

@kvietocek87
hovorím vlastnú skúsenosť, vy máte tiež vlastnú skúsenosť?