Vedúci predajne v potravinách

25. nov 2020

Ahojte, prišla ponuka a ja som veľmi na vážkach či ju vziať alebo odmietnuť. Ide o vedúcu predajne v potravinách (stredné predajne ako napr jednota, billa ) neviem čo od tejto práce čakať. Po materskej si popravde absolútne neverím, keďže som roky doma, ale ako pracovná príležitosť a skúsenosť s vedením ľudí, to môže byť pre mňa myslím že veľmi prínosné.
Nečakám vysedavanie v kancli, viem ze ked je treba, treba sa postaviť a ísť ci už vykladať tovar, či za pokladňu. S týmito vecami nemám absolútne problém. Skôr ma zaujíma tá zodpovednosť so všetkým okolo.

Či je toho veľmi veľa, alebo sa to dá zvládnuť,alebo je toho pre nováčika v tejto oblasti priveľa? Budem vďačná za každú skúsenosť.

adusa1987
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
floren
25. nov 2020

robí to teta a katastrofa

autor
25. nov 2020

@adusa1987 samozrejme, ja som pomerne mladá, preto to beriem ako príležitosť, ak by som sa s tým nejako popasovala, bola by to výborná skúsenosť dobudúcna a nebudem klamať aj v životopise by to urobilo lepší "dojem" ak by som mala pracu a skúsenosti na poste vedúcej predajne nejaký ten rok, dva, tri.. Práve z toho mám obavy, že neviem, či som ten vodcovský tip, aj ked doma som určite 😆, ktorý bude vedieť byť obrnený od poškulovania podriadených. Poznáme to, keď majú staršie panie dostať ako vedúcu niekoho, kto by mohol byť ich dcéra, v niektorých prípadoch aj vnučka možno. To je asi to, čo ma odrádza najviac. Ten strach či to dokážem. Lebo pracovne sa podľa mňa naučím všetko, tam prinajhoršom dostanem vynadané zhora, alebo si priznám, že túto funkciu nezvládam a skončím..

ivkazba
25. nov 2020

Moja mama robí v Bille predavačku. Vedúci predajne je tam každý deň od rána do večera, väčšinu dňa je normálne na prevádzke a vykladá/dokladá tovar, alebo ide na pokladňu, pretože majú nonstop málo zamestnancov a pomedzi to vybavuje kanceláriu. Samozrejme, ak nastane nejaký problém, ako prvému berú osobné jemu. Takže žiadna sláva.

autor
25. nov 2020

@floren ktorá robota nieje? Keď čítam diskusie, všetko je katastrofa. Svojim spôsobom robota s ľuďmi je ťažká vždy, ja to viem, táto je aspoň ako tak finančne ohodnotená. Zvažovala som aj banku do budúcna, ale po tých recenziách aká je to práca, ma prešla chuť.

medyna
25. nov 2020

podľa mňa to bude dosť vyčerpávajúce, pretože potraviny sú komodita, ktorá je vždy v obehu, denne čerstvé, kontroly spotreby atď.... ale nemáš čo stratiť, choď to toho, každá skúsenosť je dobrá. A vzdať to, to sa dá kedykoľvek. Držím palce!

loginexistuje
25. nov 2020

robila si uz na predajni či si v obchode uplny novacik ?

ibrunova
25. nov 2020

Choď do toho, vyskúšaš, uvidíš, odísť môžeš vždy 🙂 Držím palce .

adusa1987
25. nov 2020

Ano toto som mala aj ja obavu ale ja som mala.vtedy 23 rokov teraz mam 28 posli by do.riti klebetnice jedne 🤣 ja som to zasa brala tak ze s tymi zenami vela komunikovat to je zaklad vzdy mat podaru aspon raz tyzdenne pytat sa ci je vsetko ok ci maju napady ak by nieco sa im ci proste ok ja somm nadriadena ale neznamena ze vas sa to tu netyka..a hlavne vzdy usmev...zial moja je jedno ze ta muz sral.tie problemy si nechaj za dverami obchodu...zo zenami sa tazko robi treba ich hned odhadnut prekuknut a nenechat zo sebou zametat

fokuska
25. nov 2020

Prisla ponuka - to znamena, ze ta priamo oslovili, alebo si len nasla inzerat? Pytam sa preto, ze v akom je to stadiu, ci z si napr. presla pohovormi a chcu ta vziat a ty rozmyslas ci to prijat, pripadne prisla ti priamo ponuka, ze mali by o teba zaujem a treba uz "len" formalne prejst pohovorom, alebo ako...?

S tym suvisia aj dalsie otazky - ci uz mas nejaku prax v obchode a ci uz mas skusenosti s riadiacou poziciou, pripadne ake mas doterajsie pracovne skusenosti - v akej bolasti, ake pozicie, ake zodpovednosti.

Od toho sa odvija ci sa to oplati vyskusat, alebo nie. Ale vo vseobecnosti - ved ak nemas inu pracu, tak co ti brani? Vyskusaj, na to skusobna doba, pocas nej mozes skoncit okamzite. A aj kedykolvek potom mozes dat vypoved, takze kym nevyskusas, tak nebudes vediet. Mozno ti to sadne a mozno to bude hroza.

Vela zalezi aj na konkretnej predajni. Napr. taky Lidl niekde v zastrcenom mestecku na vychode na madarskych hraniciach so stalym kolektivom, kde su ludia radi, ze maju taku pracu a Lidl v Kosiciach, Presove, Bratislave niekde na najvytazenejsom mieste, kde sa premelie ovela viac ludi, kde je viac problemov, kde sa ti vkuse striedaju zamestnanci...

hederamonstera
25. nov 2020

Ja som to robila, bola som manazerka oddelenia v najvacsom tescu na slovensku, potom som bola veduca celej predajne Terno a mesiac som bola v lidli....a uz v zivote nechcem robit v obchode :D mozno ako predavacka ale mat uz taku zodpovednost, je psycho...to musis byt velmi akcny typ a musi ti naozaj zalezat na tom obchode..potom praca s ludmi (zamestnancami) v obchode je niekedy hrozna - s prepacenim tam robi vacsinou dost spolocensky nizka vrstva a tie ich zle zivotne situacie a pod velmi ztazuju spolupracovat s nimi - matky stale na OCR alebo su furt na nejakej PN, co je v obchode uplny des ked len 1 clovek vypadne.....potom ti tam furt chodia tvoji sefovia, oblastni manazeri a len buzeruju co je zle a pod, potom je tam milion poziadaviek z backofficu, ktore musis promptne riesit, potom kazdy tyzden iny letak (casom sa ale opakuju, takze sa zabehnes), problemy s odpismi, s nedodavkou tovaru...a najhorsie boli inventury, ktore sa robia v noci...a proste aj ked nebudes v praci, budes musiet byt stale na telefone a operativne riesit.....

autor
25. nov 2020

@loginexistuje kedysi som iba brigadovala za pokladňou, ešte ako študentka.. S vedením ľudí mám ako takú skúsenosť, aj ked iba pol roka, čo považujem za dosť krátku dobu a v inom zameraní, nie obchod. Potom to sa zadarilo dieťatko takže som po pol roku som išla na materskú.

Buď na predajni nemajú nikoho kto by mal skúsenosť alebo potenciál, aby to robil, alebo tam zamestnanci nemajú záujem, do hĺbky som to neriešila, prečo neberú niekoho "z vnútra".

autor
25. nov 2020

@hederamonstera ďakujem pekne, presne toto som potrebovala čítať. Tak kašlem nato radšej. Nieje to pre mňa.

77katarina
25. nov 2020

@hederamonstera Viem o čom hovoríte ja som v Tescu robila vyše 21 rokov na oddelení cien a marketingu.
A teraz k autorke príspevku : presne ako píšu
@hederamonstera a
@fokuska ja by som to toho nešla .... hlavne kvôli tomu, že máte malé dieťa a v práci budete Non-stop a keď nie fyzicky a psychicky tak na telefóne. Ja som bola kedysi bezdetná a 2x som odmietla robiť vedúcu na mojom oddelení, kde som už pracovala v tom čase vyše 10 rokov a viem prečo a nie ešte ako Vy s malým dieťaťom ....

fokuska
25. nov 2020

@77katarina Velmi zalezi na povahe, na osobnosti cloveka. Mala som kolegynu s dvoma malymi detmi, jej manzel robil tiez v rovnakej spolocnosti, ona riadila najprv jeden tim, on tiez, potom sa vypracovala ovela vyssie, riesila medzinarodne timy, vkuse boa na sluzobkach a fungovalo im to. Bola taka povaha, akcna, vkuse v pohybe, jej to proste sadlo a aj doma to mali vyriesene a vyhovovalo im to.

Takze ano, vseobecne je to velmi narocne, ale mala cast ludi sa v tom najde aj popri rodine. Z toho co ale autorka napisala si myslim, ze to asi nebude jej pripad. Aj ked som stale za to, ze ak nema inu pracu, tak za skusku nic neda - v pripade, ze naozaj je to o tom ze ju chcu a nukaju uz zmluvu. V pripade, ze je to tak, ze mozno by ju vzali, tak tam na 100% som za to ze ist na pohovor a skusit - lebo to este vobec neznamena, ze ju aj vezmu. Ale na to neodpovedala, takze to len dedukujem mozne situacie.

77katarina
25. nov 2020

Za mňa určite kašlite na to. Inak moja bývalá kolegyňa z Tesca išla tento rok robiť vedúcu do Billi a vydržala tam 18 dní a dala výpoveď. V Tescu robila vyše 13 rokov nákupcu. Práca bola podľa nej otras, ale s tým počítala a vedela o tom, že to bude des a hrôza - veď predtým pracovala v Tescu tak vedela asi zhruba do čoho ide. A prečo dala v Bille výpoveď ? Preto lebo jej povedali, že bude robiť iba ráno cca od 5,30 do max. 14,30 hod. ale opak bol pravdou skoro každý deň bola do cca 16,30 hod. .... a najväčšia perla bola a preto aj dala výpoveď keď je deň pred posledným dňom v mesiaci povedali, že každý posledný deň v mesiaci ako vedúca musí robiť od rána do záverečnej do cca 21 hod., takže vlastne 5,30-21 hod. A ešte ona bola z dediny a posledný autobus jej išiel okolo 22 hod. a doma mala syna štvrtáka.

77katarina
25. nov 2020

@fokuska Keď má jej kto s malým dieťaťom pomôcť : mama, svokra, otec dieťaťa tak nech to skúsi, ... ale aj tak si myslím, že do potravín robiť vedúcu je 3 svetová... Možno niekde mimo potravín, niekde kde sa predáva spotrebný tovar by som išla na jej mieste.
Ja ako slobodná matka s 8 ročným dieťaťom si od mája neviem nájsť prácu, nie preto že práca nie je, ale preto, že pre slobodné matky a to myslím doslova a do písmena práca nie je ... no bola by keby som mala mamičku /bohužiaľ tá mi pred vyše 14 rokmi umrela/ alebo otec dieťaťa /žije mimo SR/, alebo niekoho kto by mi dcéru okolo 16,30 hod. vyzdvihol zo školy a bol s ňou a učil sa. Už som rozmýšľala, že si niekoho zaplatím, ale čo učenie s druháčkou ...? A to ešte nehovorím, že pýtajú na hodinu okolo 5 euro.

autor
25. nov 2020

@fokuska tak ako píšem, prišla ponuka - mali by záujem, aby som tu pozíciu vzala. A práve to ma odrádza je ide o mesto, kde sa práve premelie asi vela zamestnancov. Niekde v dedinských potravinách, by som asi neváhala a vzala to. Ale už som sa rozhodla, že radšej nie. Nech obsadí miesto niekto, kto je nato vhodnejší

77katarina
25. nov 2020

🙂 určite nebudeš ľutovať, že si sa takto pri malom dieťati rozhodla

fokuska
25. nov 2020

Ja by som to skusila - aj keby len na tyzden. Aby som si mohla vytvorit svoj obraz a mat vlastnu skusenost. Ale to som ja :D ja to tak vnimam, ze ak kvoli tomu nedomietnem inu ponuku, len budem "sediet doma", tak preco to nevyskusat a nezazit na vlastnej kozi :D

loginexistuje
25. nov 2020

nesla by som do toho .. nemas prax skusenosti .... je to privelke susto pre teba

ljusika
25. nov 2020

Pred 15 rokmi som robila vedúcu v Kauflande, len na mliečnom. Prichádzala som o 6 stej a končila o 21.00. Niekdy som sa na to vykašľala a išla domov o 16.00 s tým, že mi aspoň 2x zavolali, že je nejaký problém. Jedine v nedeľu som chodila až poobede. Voľný deň som mala 1 - Kaufland na Vianoce zavreli 😂 a potom ďalší volny deň Nový rok. Bola som slobodná a mne to nevadilo, mali sme super kolektív (ostatný veduci), ale tie "moje" baby boli hmmm ako to povedať, také jednoduchšie, vkuse som po nich musela kontrolovať. Teraz, čo mám dieťa, by som už za vedúcu nešla. Keď obchod - tak len vykladať, pokladňa, odísť domov po "šichte" a mať svätý pokoj

77katarina
25. nov 2020

@ljusika Presne, dobre ste to napísali 👍 moja reč 👏

hederamonstera
25. nov 2020

@ljusika asi tak....doteraz si pamatam ten tyzden, ked som tahala od soboty do dalsej nedele vkuse, z toho 4x 16hod, ostatne dni 12tky....tiez slobodna, bezdetna...teraz by som to nedala...a to nemam deti :D

ja si doteraz pamatam aj ako ma zdrbal riaditel obchodu v tescu, ked som mala poobednu zmenu na mikulasa(od 14tej) a prisla som o 12tej, ze preco tam nie som od rana, kedze nas caka posledny den na predaj mikulaskych veci (kedze toto oddelenie bolo moje, ale mala som tam mojho podriadeneho - veduceho toho useku)....
alebo ze som raz potiahla z poobednej aj nocnu, lebo trebalo a na druhy den som mala mat rannu - tak som sefovi rano volala, ze idem sa aspon vyspat, ze pridem o par hodin neskor..tak som dufala, ze mi povie, ze nemusim v ten den vobec prist a nic take sa nestalo :D

proste obchod je pre ludi, ktori maju neskutocne mnozstvo energie a zvladaju v pohode stres a same vycitky na ich osobu :D

alebo ako som sa rozplakala, vtedy u frajera (teraz je manzel), ze konecne mam vikend volny a som s nim, kedze sme sa videli len cez vikendy, ked mi zrazu zavolal moj veduci (podriadeny), ze nejaka predavacka neprisla do prace a on nevie co robit....a vtedy som sa rozhodla, ze uz koncim s obchodom

ona303
25. nov 2020

Ja robím vedúcu, práca mi nevadí, som taký akčnejší človek, baví ma to všetko organizovať a strážiť si to, kontrolovať, je to taká moja predajňa. Robím všetko čo moje dievčatá, vykladanie, kasa, kontrola záruk,.. plus teda sa venujem práci v kancelárii. Občas si viem na to vymedziť čas, občas nie. Keď je problém, volavaju mi baby aj domov. Musím ako vedúca za ne zaskočiť keď vypadnú alebo minimálne to musím vyriešiť. Mam najviac hodín ale rozpis si viem spraviť sama. Ja mam viac výhod v tejto práci ako nevýhod. A tiež som do toho išla ako neskúsena, však niekde tie skúsenosti musíš nabrať.
Lenže.. Teraz som na rizikovom a tiež sa zamýšľam, či sa vrátim na svoju pozíciu po materskej, keď už budem mať dieťa, predsa len tie priority budú už iné 🙂 Myslím si, že skôr nie, ale tak to je ešte ďaleko..

77katarina
25. nov 2020

@hederamonstera 👍 a to ešte denne niekedy aj 4 000 zmien ... pravidelne na Štedrý deň 24.12. sama v práci /lebo kolegovia boli doma/ a vyše 1000 zmien ☹
Pravidelne 10 rokov v kuse som robila 24.12. ... a to sa kedysi na Štedrý deň robilo do 16 hod. a vtedy som mala sama smenu od 5,30 do 17,30 hod., lebo som musela čakať kým koordinátorky uzavrú pokladňu a spravia odvody peňazí, aby som po nich ešte ja raz celé to skontrolovala a hlavne spustila uzávierku pokladní a potom som mohla ísť na šatňu a prezliecť sa a ísť konečne okolo 17,45 hod. domov ku Štedrovečernému stolu, ktorý mi v tom čase chystala moja mamina ... no celé zle

floren
25. nov 2020

no ona je nonstop v robote, veľakrát musí ísť, aj keď má voľno. A minimálne dve hodiny po záverečnej tam ešte trčí

edithp
25. nov 2020

Vyskúšaj to.. 🙂 Podľa mňa to môže robiť len človek, ktorý je úplne psychicky v pohode a nestresuje... Robim zástupkyňu vedúcej v potravinách a nie je to veru med lízať.. Niekedy sa nemáme čas ani najesť.. Proste obchod musi vyzerať vždy tip top, musí byť doložené, tovar prebraty, vykladať sa musí stále, preceňovať tovar keď nejde, záruky sledovať hlavne.. Hlavne, veduca je od slova viesť, musíš vedieť dobre zadelit prácu a viesť ten tím.. Samozrejme ty ako vedúca musíš robiť 2x viac ako oni.. Pôjdeš im príkladom.. Neboj sa toho hlavne. 🙂 Všetko sa dá, keď sa chce.

eliska13
25. nov 2020

Nie, nie a ešte raz nie.Budes tlačená od oblastných manažérov zodpovedná za všetko a všetkých.Niekto nepríde do roboty budeš ťahať ty, dostaneš brigádnikov ti jeden deň prídu pár dní nie.Moja kamarátka je vedúca v Terne teraz už Samoška celý deň na nohách vykladať, v kancelárii ceny, stále intrigy medzi kolegyňami je to ťažká práca a nie fin.ohodnotena mala len o 100 eur vyšší plat ako predavačky.Vo voľne ísť na poradu... robila krátky dlhý týždeň od 6:30 do 20 dosť aj na koňa.Vykladat tovar ťahať sa s ťažkými krabicami, kazdu chvíľu manko, inventúra...po 5 r odišla s nervami v kybli teraz sedí v kancelárii na pol úväzku a povedala, ze raj na zemi a nikdy viac obchod

77katarina
25. nov 2020

@eliska13 👍 moja reč, aj mne ponúkali už 2x robiť v Tescu vedúcu cca 15 rokov dozadu a tiež som mala mať iba o 100 euro vyšší plat ... tak som povedala ,že nie a to som bola v tom čase bezdetná.