Vedúca predajne - pravidelná pracovná doba

16. sep 2024

Ahojte, neviete poradiť v ktorej sieti predajní pracuje vedúca predajne pravidelne? T.j pondelok-piatok v pravidelnom čase? Ďakujem 😊

melanta
17. sep 2024

Napríklad Billa. Avšak jedna záležitosť je to, čo je na zmluve, druhá záležitosť je, že bežne to neplatí. Bežne príde vedúci do práce cez víkend, pretože nemá kto prebrať tovar, nemá kto odkódovať/zakódovať prevádzku, je mesačná inventúra, pretože nemá kto robiť, atď. Takže ak chceš mať istotu, že budeš v práci výlučne pondelok - piatok v pravidelnom čase 7:00 - 15:00, tak jedine v prevádzke, ktorá má takéto otváracie hodiny. V opačnom prípade si myslím, že toto je v predajných reťazcoch najnevďačnejšia pozícia.

janinamojka
17. sep 2024

No neviem...ja som vedúca v nemenovanej pj a teda pracujem hocijako..Dochádzku pripravujem sama a mam aj ranné aj poobedne smeny rovnako aj vikendy

autor
17. sep 2024

Ja pracujem aj teraz ako vedúca predajne tak viem ako to funguje, momentálne si tiež robím smeny a robím hocijako ale už mi to nevyhovuje skrz deti, predtým som robila pravidelne pondelok piatok a vždy som to zvládala vykryť tak aby som cez víkend nemusela nikoho nahrádzať len tá sieť predajní na Slovensku skončila a hľadám dumam kde ešte sa funguje tak 😕

janinamojka
17. sep 2024

V Bille sa kedysi tak pracovalo ze vedúca nemusela víkendy.. potom keď som tam bola ja tak dali vedúcej povinne jeden víkend mesiaci..ale to neviem ci všade alebo len u nás to bolo.
Inak viem ze Terno mala vedúca víkendy volne ale tiež neviem ci všade..
Ono práca vedúcej je často krát za všetky drobne a časovo náročná.Ale jediná pozícia kde si vieme aspoň trošku ten dochádzkový plán prispôsobiť samé sebe🙂

autor
17. sep 2024

@janinamojka áno tento "trend" pridávania víkendov som si už všimla aj v iných prevádzkach... Jedna z mála výhod nerobiť víkendy pre vedúcu a aj to rušia 😕 veď práve že ten harmonogram si vieme ako tak plánovať no pri dvoch deťoch robiť víkendy a poobedne nie je možné z dlhodobého hľadiska 🙄

janinamojka
17. sep 2024

Nevieš si to nejako vydupat aby si mala vynimku,aspoň maličkú..?
Aj u nás už začali s tým ze musíme mať aj poobedne ..co všetci vieme ze ako vedúca v poobednej je zbytočná lebo všetky veci si rieši prevažne doobedu..ale nevysvetlila som im.

autor
17. sep 2024

@janinamojka áno rovnako tak, nie neviem si vydupat. Dostal sa ku mne názor že prečo majú byť ľudia bez detí znevyhodnovani na úkor tých čo deti majú a majú mať horšie podmienky ... Každopádne takto to funguje odkedy som nastúpila (8 rokov dozadu vtedy som deti nemala) ranná poobedna víkend hocijako ako je treba... Predtým čo som robila vedúcu tak krásne pondelok piatok do 17:15

janinamojka
17. sep 2024

Prečo byť zvýhodnená ??lebo si veduca 😁😁😉😉
Mňa takto zvykne hecovat moja zastupkyna🙃
Ale chápem tiež som mala male deti a to sme si podávali kľučku s mužom doma...cele zle.
Vydrz,uvidíš,možno sa niečo zmeni k lepsiemu a ak nie tak niečo lepšie najdes🙂

autor
17. sep 2024

@janinamojka no skôr je to myslené prečo byť zvýhodnená oproti ostatným vedúcim ktoré robia aj víkendy a poobedne nie voči podriadeným 😊 ani jedna vedúca nemá deti totiž
No vydržať to povedz skôr mužovi keď 5 dní v týždni s deťmi ani nie som a on zabezpečuje svoju robotu aj všetko okolo detí 😀

janinamojka
17. sep 2024

Zvykne si..🙂nič iné mu neostáva.. 😉
Zas vždy lepšie takáto práca ako nemať žiadnu..(u nás je teda problém nájsť niečo normálne)