Vedúca mi chce dať výpoveď o mesiac skôr ako bola dohoda

25. okt 2021

Dievčatá idem si po radu. Do práce som nastúpila 1.12. 2019 čiže o mesiac dva roky. Keďže chcem v práci skončiť ,dohodli sme sa že pracovný pomer ukončím k 30 11. Odrobene by som mala dva roky, cize kým by som si našla novú prácu, mala by som nárok na podporu. Dnes prišla vedúca za mnou, že už má za mňa náhradu. Nejaku známu ktorá končí v práci tento mesiac a od novembra by nastúpila. Ja jej na to za ale mne by tým pádom chýbal mesiac aby som mala nárok na podporu v nezamestnanosti. Ona však trvá na tom, že mám robiť len do konca tohto mesiaca aby pani nemusela ísť na mesiac na úrad práce. Čo robiť? Hodiť sa na PN alebo trvať na svojom ?

autor
25. okt 2021

A v prípade že ísť na PN na odkedy ísť?

jaga18
25. okt 2021

Ako máš zmluvu? Na dobu určitú, či neurčitú? A dávala si písomne výpoveď? Keď áno ku akému dátumu ?

sapetka
25. okt 2021

Tak mas nejaku vypovednu dobu.. ku ktoremu si dala vypoved?.. ak si nepodala este a bola to ken ustna dohoda jednoduchío nepodpises dohodu a hotovo, alebo sa daj na pn.

autor
25. okt 2021

@jaga18 zmluvu mám na dobu neurčitú a výpoveď som mala podať tento týždeň lebo sme chceli ukončenie pracovného pomeru dohodou. Teraz však chce aby som dala výpoveď len do konca tohto mesiaca.

autor
25. okt 2021

@sapetka my sme sa s vedúcou dohodli že žiadna dvojmesačna výpovedná doba ale dohodou. Tento týždeň som mala podať výpoveď.

sapetka
25. okt 2021

Ved daj vypoved s mesacnou vypovednou.. aly problem? A daj sa rovni na pn

tina4931
25. okt 2021

No podľa mňa, dohoda je, že sa obe strany dohodnú. Ak nie, daj výpoveď a tam je v tvojom prípade myslím výpovedná doba 2 mesiace a ráta sa od prvého v mesiaci. Čiže ak podáš teraz výpoveď, výpovedná doba začne plynúť od 1.11. a tam nezmôže nič.

alenah31
25. okt 2021

@sapetka nemôže dať s mesačnou VL - zo zákona ak odpracuješ v PP viac ako rok musíš dať najmenej s 2-mesačnou VL.

sapetka
25. okt 2021

@alenah31 no ale ze by sa dohodli na mesacnej vypovednej

vevesh
25. okt 2021

No bud podpises dohodu podla tvojich podmienok alebo das vypoved s 2 mesacnou vypovednou lehotou a veduca nech si to zariadi ako chce- teoreticky ti moze dat aj okamzitu vypoved, ak sa nepohodnete, ale to nie je take jednoduche a vypoved mozes stale napadnut na inspektorate prace (ak jej muz nie je riaditelom...) a tym by som sa jej aj povyhrazala, pokial by sa nedalo dohodnut..

alenah31
25. okt 2021

čiže ešte nič nebolo na papieri a teraz vedúca cukla? Tak podaj výpoveď štandardne s 2-mesačnou VL - teraz ku koncu roka.

alenah31
25. okt 2021

@sapetka ale chápeš, že autorka príspevku to nechce? Potrebuje odpracovať ešte aj november, aby mohla získať nárok na podporu. Jej by chýbalo do 730 dní na PvN 30 dní - nemala by nárok.

luccija
25. okt 2021

Tak buď dohodou, alebo výpoveď to sú 2 rozdielne veci
Ak dohodou dohodnete sa, že skončís k dátumu xy
Ak výpoveď píše Ti Tina ako to je...ty, keď dáš výpoveď musíš mať 2 m lehotu.
Takže podaj výpoveď a lehota začína plynúť od 1.11.a 2 m.

tina4931
25. okt 2021

A dobre radím, nedaj si. Ja som tak cúvla a trpko som oľutovala.

autor
25. okt 2021

@vevesh
@alenah31 Lenze vedúca veľmi nechce pristúpiť na moju dohodu. Nebolo by jednoduchšie hodiť sa do konca novembra PN? A spolu s PN priniesť aj výpoveď?

autor
25. okt 2021

@luccija sekla som sa, chcela som napísať dohodou

tina4931
25. okt 2021

Môžeš podať výpoveď (len treba stihnúť do konca mesiaca) a ísť na PN a máš pokoj. S dohodou musí súhlasiť aj druhá strana. Výpoveď podáš a netreba riešiť viac.

autor
25. okt 2021

@tina4931 Veď nedám sa. Ja mám brať ohľad na jej známu aby chudiatko nemusela ísť na mesiac na úrad práce ale že mne bude chýbať jeden mesiac do vzniku nároku na podoru nikoho netrápi.

sapetka
25. okt 2021

@alenah31 no ved preto pisem nech poda vypoved kde sa dohodnu na mesacnej vypovednej dobe. Ked poda vypoved teraz rata sa od nasledujuceho mesiaca.. ak sa to swfke nebude pacit moze podla zakonika s 2m vypovednou a stravit ju na pnke. Stale pisem nezrozumitelne?

amanta5
25. okt 2021

Dohoda je o tom, že sa musia dohodnúť obe strany. Inak to nie je dohoda, ale pôjde o výpoveď....buď zo strany zamestnanca alebo zamestnávateľa.
Dohodu nie si povinná podpísať, ani tvoja vedúca nie je povinná podpísať to čo chceš ty. Takže ak sa neviete dohodnúť, podaj výpoveď a bude ti plynúť 2-mesačná výpovedná lehota...to je pre z pohľadu nákladov ňu ešte horšie, ako by sa s tebou dohodla, že tam budeš do 1.12. Výpoveď ti ona podľa nedá...jedine, že má na teba závažné porušenie pracovnej disciplíny. Inak by nemohla obsadiť tvoje miesto .

Nedaj sa, pre obe je výhodné podpísať dohodu o ukončení k 1.12. Pre teba, aby si dostala podporu, pre ňu je to iba mesiac nákladov navyše. Inak odmietni podpísať dohodu a podaj klasickú výpoveď.

Jej známa nemusí ísť vôbec na úrad práce. Kľudne ju môže zamestnať vo firme...skúša to na teba, chce ušetriť. Nedaj sa, trvaj na svojom 😉

amanta5
25. okt 2021

@sapetka Nemôže podať klasickú výpoveď s 1mesačnou výpovednou lehotou, ak tam robí takmer 2 roky. To sa zo zákona nedá. V tom prípada už ide o dohodu o ukončení pracovného pomeru 😉

alenah31
25. okt 2021

@sapetka zbytočne bude podávať mesačnú keď vedúca chce, aby odišla buď teraz k 31.10. alebo podľa ZP. Chápeš už? Vedúca jej to skrátka nepodpíše cez dohodu inak ako k 31.10. A autorka nechce 2 -mesačnú, ale k 30.11. - zrejme o 2-mesačnej vie, ale má svoj dôvod prečo to chce k 30.11.

amanta5
25. okt 2021

@sapetka Buď konči pracovný pomer výpoveďou a tam sú zákonné lehoty, alebo končí dohodou a môžu sa dohodnúť na čom len chcú 🙂
To čo popisuješ je vlastne dohoda o ukončení pracovného pomeru

autor
25. okt 2021

@sapetka vedúca aj keby bola taká možnosť by mi nedala mesačnú výpovednú lehotu. Ona chce aby som do konca tohto mesiaca vypadla. Ja chcem dohodu k 30.11. lebo v decembri ma čaká operácia. A taktiež na vznik podpory mi stačí november

loginexistuje
25. okt 2021

ak veduca nechce chod rovno na pn a ziadne rozviazanie pracovneho pomeru neries ty si v prave nie ona ostan min mesiac a potom ries preco sa mas pripravit o podporu ?

tina4931
25. okt 2021

Ako som písala, daj teraz hneď výpoveď, t. j. posledného decembra si mimo prac. pomer. Ale v tom čase môžeš byť už na PN a riešiť si operáciu.

sense
25. okt 2021

Ak ne pristúpi vedúca na dohodu tak máš zo zákona nárok na výpovednú lehotu.
V opačnom prípade by som šla. Na PN hneď à hotovo. A nie ze vedúca chce... A nech rieši výpoveď vedúca, žiadna dohoda. Nebuď hlúpa nepriprav sa o podporu lebo nejaká vedúca ma známu.

autor
25. okt 2021

@sense vedúca nie je môj zamestnávateľ

sense
25. okt 2021

Tak nech vedúca je pekne ticho a nech to rieši zamestnávateľ. Dohoda je to keď sa 2 strany dohodnú a nie keď vedúca chce aby sa známa nemusela. Hlásiť na úrade.

autor
25. okt 2021

@sense ja by som odtiaľ naradcej hneď vypadla, kolektív nemám dobrý, samé intrigy a vedúca je ku mne vyslovene arogantna. Najradšej by som bola keby pristúpila na dohodu k 30.11. a išla by som PN. Ale mám aj 2 týždne dovolenky takže dva týždne by som tam vydržala a dva týždne by som čerpala dovolenku.