Vaše pocity pred nástupom do práce po rodičovskej

xlucia
26. júl 2012

ake ste mali pocity ked ste nastupovali po rodicovnskej znova do prace?
este lepsie do novej prace? kde ste nikoho nepoznali?
kedy pominula trema a kolko trvalo kym ste sa zabehli, ze sa to tak nejak znormalizovalo?
ja mam pred tym obrovsky respekt a trochu aj strach ze ako bude, nejak neviem tu tiesen zo seba striast

azarijka
26. júl 2012

@xlucia ja nastupujem v septembri, do novej prace, jeden den sa strasne tesim, pripravujem sa, ucim sa..... druhy den sa mi taaak nechce a chcela by som doma ostat este aspon 10rokov 😀

hlava78
26. júl 2012

Neisla som do novej .hmm zvlastny,.zabehla asi /vtom dost dni volno/ za 3 tyzdne prve dni som sa citaila ako debil(uplne vymleta/

lenka110611
26. júl 2012

ja sa chcem vrátiť do práce v januári bud. roka, hoci je to ďaleko, mám strach, obavy... bola som zvyknutá veľmi nadčasovať, teraz už nebudem môcť, bojím sa že nebudem stíhať prácu, domácnosť, rodinu..., že budem s malou málo... bude ťažké zabehnúť sa do toho. Viem že niesom prvá ani posledná, ale je to niečo nové, chvíľu nám potrvá kým si na to zvykneme...

lenka311
26. júl 2012

@xlucia Ja si hľadám prácu, no črtá sa mi, vyzerá to nádejne, malá mi ide skôr do škôlky - takže o mesiac si to vyskúšam na vlastnej koži, nové zamestnanie, malá v škôlke - ale vieš čo môžem Ti povedať že sa aj celkom teším na zmenu...
Zároveň mám trochu strach... ani nie tak o odlúčenie od malej /miluje deti, nebojí sa cudzích, šla by aj s čertom do pekla 😀 😀 😀 / no celkovo tej zmeny, v bývalej práci som bola 7rokov, teraz by bolo 10.. no a to si mám len prísť pre výpoveď, takže mám taký strach celkovo z toho ako nás uživím a či budem v práci taká šťastná ako v tej minulej, aj keď sme tam mali galeje a zaobchádzali s nami hrozne, tak som tam bola kvôli úžastným ľuďom.... a toto by som chcela aj v novej práci - tešiť sa do nej... nie tam ísť len kvôli peniazom... Výhodu mám že mi rodičák končí až v marci 2013 - takže mám dosť času sa niekde uchytiť najskôr na brigáde potom na normálny pracovný pomer - s týmto sa ukľudňujem 😉
Ešte buď rada ak máš manžela... 😉 😉 😉 - lebo orpoti mne aspoň nie si na to sama 😉
Ale chápem Tvoje pocity, to vyvoláva každá väčšia zmena - spomeň si na príchod na základnú, strednú, do každej práce čo si mala.... tento strach si mala vždy v sebe, no nie? A po pár týždňoch už to bolo v poho, teda ak Ti práca či kolektív sadli.. Veľa šťastia 😉

miskakyska
26. júl 2012

@lenka311 po novom roku už budú môcť brigádovať iba študenti a dochodcovia(ak to teda schvalia)

laila22
26. júl 2012

@xlucia bud stastna, ze po materskej mas pracu. 🙂 Ja som nastupila do novej prace ked mala malická 2,5rocka. Vela vecí bolo pre mna nových. Musela som sa ich naucit... Princíp ako funguje firma do ktorej som nastupila.. Ludia boli ustretový a priatelský co sa mi pred tým nestávalo. Bola som milo prekvapená. Ono sa to ukáze az po roku ako to v skutocnosti je a to uz budes zabehnutá..🙂
Proste sa nadýchnes a ides...🙂

anjelicek26
26. júl 2012

@xlucia - zabehnes sa tak po dvoch mesiacoch, ze nebudes mat zle svedomie, ze nie si doma s detmi aj pol roka.. aspon tak to bolo, ked som sla do prace posledne, to mala Saska vyse dva roky... teraz ma to iste caka od septembra, vyhodou je, ze sefku poznam este z byvalej roboty a este dvoch kolegov... takze uplne nahrata hadam nebudem + robota by mala byt obsahovo uplne ta ista, len ine pracovne postupy... ale vsetko bude postupne, ved nikto odo mna necaka, ze vsetko budem vediet... chce to motivaciu, snazit sa, pocuvat, pytat sa a po dvoch-troch mesiacoch budes mat pocit, ze si prinos - a nie zataz ♥ Ja sa do roboty strasne tesim, predsalen 2,5 roka mimo roboty je dlho, clovek akosi osprostieva 🤐 😅 Aspon tolko moj pocit... dokupila som si oblecko do prace, dokupujem priebezne make up, topanocky, nech nejako vyzeram... take prijeme veci s tym spojene 🙂

lenka311
27. júl 2012

@miskakyska fuj tajbl daj pokoj, ja musím ísť do práce!!!!! A ak budem žiadať o výpoveď, tak mi nedajú odstupné a do roboty nastúpiť nemôžem, proste ma nemajú kam dať - a pokiaľ viem nie sú povinný ma zobrať ešte počas RD... a ak odmietnem škôlku a budem doma s ňou do marca, tak mi ju zoberú až od septembra budúci rok.... no a teraz babo raď ako sa hovorí....
Z tých peňazí čo mám neutiahnem škôlku ani náhodou...
Bože mne tento štát neskutočne lezie na nervy - na nič nemáte nárok, poradte si ako viete.... ☹ ☹ ☹ ☹ škôlky od septembra... zamestnávateľ Ťa môže vyhodiť v podstate kedy sa mu zachce, proste človek žije v neustálom strese.... ☹ ☹ ☹ ☹

norwayka
27. júl 2012

Ja som nastupovala skoro, takze zase az tak velky odstup som nemala. Dvakrat som nastupila, ked mali chlapci 10m. Ale pravdu poviem, ze pri prvom som sa nejak v tej robote nepretrhla. Myslienkami som bola pri nom, pri druhom (mala som ich tesne po sebe) som uz bola viac pripravena ist do roboty a popravde, niekedy mam pocit, ze robota je v podstate dovolenka v prorvnani s tym, kolko roboty ma jedna mamicka doma s detmi. Pri druhom som isla naspat do mojej len na 3 mesiace, lebo potom som musela menit robotu. Teraz som v novej, ale ja sa nebojim. Viem, co viem. Viem, ze v kariere som profesional a verim si. To, co neviem, sa rychlo naucim. Varim velmi rychle jedla, upratujem po veceroch, az ked deti spia a potom mam este pomoc raz do tyzdna. U nas sa nezehli, takze toto vam na SK vobec nezavidim tie haldy pradla. Ja vsetok volny cas som s detmi a pomaha velmi manzel. Bez toho sa to neda, aby to fungovalo. Predsa clovek nechce, aby jeho deti videli mu len zadok, lebo stale nieco musi riesit, upratovat a podobne.

miskakyska
27. júl 2012

@lenka311 Leni ja som len čo sa týka práce na dohodu...inak aj ja idem od 1.8.do novej prace..mám zmiešane pocity,jak hovado..

xlucia
autor
27. júl 2012

@lenka311
@laila22
@anjelicek26 baby ja este nemam pracu istu, len sa nieco crta. velmi dufam ze to vyjde. jasne ze sa tesim na zmenu, ale tie obavy su.... no vej nejako bude

@norwayka to mas fajn, ja som bola doma vyse 5 rokov, takze zabieha sa tazko

xlucia
autor
27. júl 2012

@miskakyska jaj tiez. mam aj obavy aj sa tesim

magali
27. júl 2012

nooo mna toto caka az o rok ale uz teraz nad tym uvazujem a tiez mam vselijake pocity, vymleta som uz teraz poriadne, mam pocit ze neviem ani kolko je 1+1 😝 😀 😀 a teda nezavidim zenam ktore su doma viac ako tri roky, ja som sa rozhodla ze najskor do prace a potom druhe, lebo byt tak dlho doma, to sa mi zda na hlavu a hlavne potom si hladat pracu a ucit sa nove veci, to je este horsie, takto nebudem aspon uplne sprosta 😀 tym nechcem samozrejme nikoho urazit 😀 😀

xlucia
autor
30. júl 2012

@magali ci si doma 3 roky alebo 5 to uz v konecnom dôsledku nie je az taky velky rozdiel

magali
30. júl 2012

@xlucia no ale myslim ze zamestnavatel na teba pozera inak ked si doma kratsie.. ja pracujem ako uctovnicka, zakony sa menia uz pomaly kazdy mesiac 😒
ja sa poznam pre zachovanie zdraveho rozumu chcem ist radsej do prace a o par rokov dalsie dieta.. to miesto ktore som mala bolo dost vycerpavajuce, takze ak ma nevyhodia, tak tam aj tak zasa dlhsie ako tri roky nevydrzim, ale je to pre mna vynikajuca prax, takze sa chcem udrzat

epelino
27. nov 2013

Ahojte, chodi sem este niekto?Nechce niekto popisat? caka ma podobna zmena od januara...

zuuzika
27. nov 2013

ahoj aj mna to caka v marci. po akej dobe sa vracias? a babo je ake velke?

veronicka1901
27. nov 2013

Ja som sa vratila pred dvoma tyzdnami do prace po 2 rokoch. Sice do tej istej, ale kolektiv sa velmi obmenil, takisto aplikacie, atd. su vsetko nove. Celkom sa zabehavam. Dcerku mi opatruje pani, nechodi do jasliciek. Hlavne, ze bude aspon zasa nejaky druhy prijem, rodicovsky prispevok je almuzna. Aspon ja to tak beirem.

lubikan
27. nov 2013

najhorsi je skor pocit,ze nie si kedykolvek dostupna,ked sa doma nieco udeje....... ☹ ☹ ☹ 😠 😠

zuzkanik
27. nov 2013

Nebolo ani tak ťažké vrátiť sa do práce, ako dať dieťa do škôlky a počúvať ranné náreky. Pre mňa to bolo priam neznesiteľné. Do práce som sa na jednej strane tešila, ale na druhe strane mi bolo ľúto detí. Pri staršej som sa vracala do pôvodného zamestnania, ktoré som milovala, ale, žiaľ, vtedy mladí a slobodní kolegovia - teda skôr kolegyne .- akosi nevedeli pochopiť, že deti bývajú aj choré a čoskoro som sa stala čiernou ovcou. Nakoniec som aj odišla. Po druhej materskej som si našla inú prácu, ktorá ma teda vôbec nebaví, ale choré dieťa aspoň nie je problém. 🙂

epelino
6. dec 2013

@veronicka1901
@lubikan
@zuzkanik Ahojte, ja nastupujem po troch rokoch, maly bude mat v januari 3. je to pre mna obrovska zmena aj ked maly chodi do skolky uz od septembra, takze si uz trochu zvykol, ale rano mu este krivi pusu alebo place. Tiez sa toho najviac bojim. a tiez, doteraz som ho vodila na 8 h ked som bola doma/teda robila som iba na par hodin / a teraz budeme musiet chodit na 7 h. a auto nemam, takze pre mna to cestovanie bude komplikovanejsie.

barbakl
10. feb 2014

Ahojte,
moja Svetlanka nastupuje v septembri do jasliciek a ja mam dovtedy najst pracu..nemozem sa vratit do starej, lebo pre mna nemaju robotu a ani casovo by som si to nemohla dovolit...takze asi to bude uplne ina praca..mam ale hrozne velky strach, ci to budem zvladat aj pracu aj rodinu a ci sa mi nova praca bude pacit, proste obavy...uz mi je dlho na materskej, potrebovala by som zmenu, ale sa jej proste bojim a hlavne potrebujeme si financne trochu polepsit...ako ste to cele zvladli?

laurika26
23. jún 2015

ja sa vraciam na pôvodné miesto zhruba po 5 rokoch, detičky sú síce už zvyknuté na škôlku... Ja si však neviem veľmi predstaviť, ako to bude, keď nastúpim, pretože deti bude musieť voziť manžel a to už pred 7 ráno budú musieť byť v škôlke (ja som ich vozila až okolo 8-mej.) Tak dúfam, že to budú zvládať .... no hlavne nech sme zdraví....