Valorizácia mzdy

11. sep 2023

Ahojte, kto pracujete v súkromnom sektore, o koľko % vám valorizovali mzdy hlavne za roky 2022 a 2023 keď prišla najväčšia inflácia? Vraciam sa po MD, menia mi pozíciu a chcem aspoň približne vedieť o čo bojovať. Ďakujem

maranta_leuconeura
11. sep 2023

Tak v gastro kde su asi radi ze ich nevyhodili asi inak ako vo vyrobe, energetike ci stavebnictve. Nemas niekoho blizsieho z kolegov, u koho by si sa ohladom tohto informovala?

mamina7070
11. sep 2023

sukromny sektor nezvykne zvysovat mzdy pausalne ved sa stretni so zamestnavatelom a uvidis ci vobec ti ponukne polracovat po RD a podla jeho zaujmu vyjednavaj dalej

autor
11. sep 2023

@maranta_leuconeura veď práve že len 1 a ten dostal pozíciu, akú mne odobrali (zaslúžene, dostal aj adekvátny náklad povinností), takže neviem, či mi povie, keď sme si akoby vymenili situácie. Síce nie doslovne, on prebral agendu po niekom inom a preto mu zmenili aj pozíciu. Mne zas už nevrátia starú, lebo je skompletizovana. A ide o jeden z tých sektorov čo spomínaš.

@mamina7070 už som naspäť v práci, ale nový dodatok k zmluve ešte nemám

petamich
11. sep 2023

je to vysoko individualne 🤷‍♀️ u nas sa nezvysuje plosne rovnakym % ale posudzuje sa to individualne, takze to mohlo byt niekde od 4% po x% uz kto si co vyjednal na zaklade vysledkov, pridanej hodnoty...

ja som sa teraz vracala po rodicovskej, v situacii, kedy ma potrebovali do novej pozicie a podarilo sa mi vyjednat si vyborne podmienky, ina kolegyna ani nenabrala odvahu sa spytat, ci by jej upravili mzdu, takze asi tak

kadopadne co sme sa rozpravali so znamymi, nik z ich zamestnavatelov nezvysil mzdy, tak aby to pokrylo inflaciu, skratka si to nemohli dovolit, kedze ani im sa zisky nezvysili o 10-15% 🤷‍♀️ v priemere ak vobec zvysovali tak o 3-5% medzirocne

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamina7070
11. sep 2023

lvyskusaj 10-15 %