V práci to nezvládam

littleblueflower
16. apr 2023

Ahojte dievčatá. Musím sa vyrozprávať pretože to nikde inde nemôžem povedať. Na začiatku tohto roku som chytila silnú infekciu na pľúcach čo zapríčinilo že som musela ostať dva týždne doma. Nevedela som rozprávať, ani poriadne jesť. Všetko ma bolelo. Avšak každé ráno som vstávala k počítaču a pracovala pretože som na svojej pozícií sama (technický odbor) a oddychovať sa mi nedalo pretože mi kolegovia volali každú hodinu.

Odmietla som ďalšie vyšetrenia pretože som sa bála že ma vedúca vyhodí hneď ako sa vrátim z PN.

Stalo sa horšie. Odkedy som sa vrátila, je na mňa neustále nahnevaná, neustále ma kontroluje, vo všetkom čo robím nachádza chybu, kričí, poučuje, spýta sa ma tú istú otázku 5x až ma totálne "domotá" a potom ma vykričí ešte raz.

Nemám zatiaľ ešte kam ísť, ale aktívne si hľadám nové zamestnanie.

Písala som aj na UPSVaR ale tam mi bolo povedané že majú iné veci na práci než riešiť "komplexy" mladej ženy. Nechala som to teda tak.

Je apríl, a vedúca nepoľavuje. Môj zdravotný stav sa medzitým zhoršil, rapídne som schudla - i keď už predtým som mala problémy s jedlom - a teraz sa ťahám od doktora k doktorovi, samé zlé výsledky snáď všade. "Vypracovala" som sa až k arytmii. Bojím sa jej čokoľvek nahlásiť pretože viem že ma "vyzjape".

Na mojej pozícií sa vystriedalo už sedem ľudí, a ja som chcela dokázať aj sama sebe že to zvládnem. Vyprosila som si teda posilu, no po tom sa ku mne začala správať ešte horšie. Všetci ostatný kolegovia vidia ako sa ku mne správa, no nik sa ma nezastane, aj so strachu že by mohli prísť o svoju prácu.

Ja už neviem ako ďalej. Každé ráno pred tým než idem do práce vraciam, v práci som nesvoja, mám silné úzkosti, ba dokonca už badám sama na sebe že nedávam pozor keď prechádzam popri ceste.

Lekár mi navrhol dlhšiu PN. Myslíte že by ma počas PN mohla prepustiť?

trinityf
16. apr 2023

Nie je toto už bossing? Každé ráno vraciaš pred prácou, máš úzkosti... šikana.

nikpa
16. apr 2023

@littleblueflower opýtam sa ťa takto. Tebe je naozaj tá práca prednejšia ako zdravie? Áno, hľadáš si novú ale to môže trvať mesiace, aj rok a dovtedy sa tam chces zničiť úplne?! Mne by to nestálo za žiadne peniaze, zdravie máme len jedno. Bolo by mi absolútne jedno, či ma vyhodí alebo nie počas PN, aj keď to nemôže, pokiaľ na to nemá iný vážny dôvod. Daj sa dokopy a potom rieš čo v práci.

littleblueflower
autor
16. apr 2023

@trinityf To mi spomínal aj lekár, on mi poradil aby som písala na UPSVaR. No keď to zmietli so stola, volala som na číslo ktoré tam nechali, v emaily. ... pani na druhej strane ma vysmiala, vraj zniem "mladučká" a mám si zvyknúť. Mám 27...

domkakvet
16. apr 2023

@littleblueflower ostan na pn, ak ta prepusti nemusis lutovat, najdes si inu pracu, ale ak si znicis zdravie druha praca uz nebude.

littleblueflower
autor
16. apr 2023

@nikpa Mám postarších oboch rodičov, takže zatiaľ ešte nemôžem odísť, starám sa o oboch... ale máš pravdu... bývalá kolegyňa tiež takto odchádzala, a teraz keď si spolu voláme tak mi vždy povie aby som radšej odišla... keď ja mám tak veľký strach... mňa ten strach brutálne brzdí ale neviem sa prestať báť že čo bude a ako bude...

ckocka
16. apr 2023

Sťažuj sa jej nadriadenému. Ale teda v tvojom stave by som sa na to vykašlala a skončila tam.

littleblueflower
autor
16. apr 2023

@domkakvet Takže si myslíš že radšej súhlasiť s PN? ... tak či onak jej budem musieť výpoveď podpísať, či?

palicka
16. apr 2023

@littleblueflower počas PN tá vyhodiť nemozu

nnnuuunnn
16. apr 2023

Určite odtiaľ choď čo najskôr preč. Nestojí to za to. Prácu aj keby hocijakú v Tescu, alebo v potravinách nájdeš snáď hneď, a popri nej môžeš hľadať inú.

littleblueflower
autor
16. apr 2023

@ckocka To som spravila hneď na začiatku, po prvej PN. Zavolal si ma do kancelárie kde sedela aj ona, všetko poprela, tvárila sa ako medík... dostala "pokarhanie", zdvihnutý prst, a mala som pokoj dva týždne... a potom to bolo ešte horšie, ale to už jej nadriadený ignoroval všetky moje sťažnosti...

medulienka81
16. apr 2023

@littleblueflower ty máš strach? Ty nemaj strach je to len robota, potom maj strach keď vážne ochorieš. Nikto a nič nestojí za takéto trápenie v práci. Asi nemáš deti, to jediné je trápenie keď sú choré alebo sa im niečo stane... Toto je strach a nie nejaká pizda co by sa na mne v práci viezla.

ckocka
16. apr 2023

@littleblueflower Niekedy je múdrejšie ustúpiť a zachrániť si duševné i fyzické zdravie. Nakoniec k tomu aj tak dojde a potom si človek len nadáva, prečo to neurobil už dávno.

trinityf
16. apr 2023

@littleblueflower a na čo si mala písať na upsvar? Buď sa vzoprieš a nastavíš si hranice, alebo sa daj na PN a aktívne hľadaj novú prácu alebo budeš ďalej trpieť a dúfať, že raz vyjde slnko.

taminka1986
16. apr 2023

@littleblueflower kasli na pracu,zdravie mas len 1. Daj sa vypisat na PN. A pocas PN ta vyhodit nemoze. PN potiahni co najdlhsie,mozno aj rok by to slo. Pracu si najdes hocijaku ked budes zdrava... ale ak ti zapal poskodi srdce alebo cosi sa stane, potom to este len bude problem.

marca12
16. apr 2023

Okamzite musis ist na PN!!!! A dat si doporiadku zdravie.Nadriadeny nevidi a necuduje sa,ze sa mu tam strieda tolko ludi? Takuto xantipu tam drzi? Toto som zazila v predoslej praci,mne to robila sefka,nemala som sa komu stazovat. Odisla som vyhorena a dodnes sa z toho spamatavam. Nikdy by som neverila,ze taketo nieco sa moze diat,keby som nezazila na vlastnej kozi. Mysli na seba a na svoje zdravie. Pracu si najdes,toho sa neboj.

jonnie
16. apr 2023

Akože... tiež som ťahala miesto PN home office, ale po ostatnej skúsenosti si hovorím....ze som pre nich len číslo Takže ti radím hodiť sa na PN...aj na pol roka, počas toho ta vyhodiit nemôžu. Dáš sa psychicky a fyzicky dokopy a budeš si hľadať pravú medzitým. NA platenej PN môžeš byť rok...K to tak lekár uzná.. dlhšie si už len PN bez peňazí. O 30 rokov si budeš búchať hlavu, že kvôli nejakej zskompleovanej pani si si ponáhľala život a zdravie ... Aj ona je nahraditelna. Veľké firmy naju anonymné linky pre nahlásenie nevhodného správania....a zrejme by si mala upovedomiť personálnu, ak nadriadený nerieši.

nikpa
16. apr 2023

@littleblueflower staráš sa o rodičov, chápem ale keď zostanes nazoj vážne chorá alebo minimálne na antidepresívach tak už im moc nepomôžes. Sama budeš potrebovať pomoc. Peniaze aspoň volake ti pôjdu z PNky a neskôr, ak máš nárok na dávky v nezamestnanosti a možno ani nebude treba ísť na úrad lebo sa zadarí nová práca. Hlavu hore ale nezostávaj tam.

tara42
16. apr 2023

Ja nerozumiem nad čím ešte rozmýšľaš. To vidí aj slepy. Odísť z prace, pripadne PN ale nerobiť popri PN z domu aby ,,dobre bolo". Vykašli sa na prácu co ti ničí tvoje psychické zdravie. Mne by to za to nestalo. Ani keby som zarábala veľké peniaze.

littleblueflower
autor
16. apr 2023

@medulienka81 Nie, nie, deti nemám aj keď by som veľmi chcela. Máš pravdu vo všetkom čo si napísala. Možno to je len moja sprostá nátura, ale snažím sa ako chcem no ona to aj tak nevidí, respektíve neuznáva. Nič sa jej nepáči...

januska12323
16. apr 2023

Počas PN si nemala pracovať ale liečiť sa. Mala si to zaplatené ako prácu? Pochybujem. Nerozumiem čo si chcela riešiť s upsvar? Oni neriešia problémy v zamestnaní s nadriadeným. Choď na PN, daj sa dokopy, počas toho nepracuj, nedvíhaj telefóny. Oni si poradia. A potom si nájdi druhú prácu.

medulienka81
16. apr 2023

@littleblueflower ver mi, každý je v práci nahraditelny.. Daj sa co najskôr vypísať a zabudni ze existuje nejaká firma

alex49
16. apr 2023

Daj sa na PN, daj sa dokopy a potom si hľadaj prácu, hocijakú normálnu. Počas PN ťa nemôžu vyhodiť. Každý je nahraditeľný, budeš spokojná ked si zničíš zdravie? Šéfke je jedno koho tam bude mať a ked na teba kašle ona, tak kašli aj ty na ňu. Staraj sa hlavne o seba.

zobaka
16. apr 2023

poznám to, ja viem, že to je náročné, ale musíš ju mať v paži, mňa tiež dohnala k vytvoreniu a hľadám si popri inú prácu, nemôžeš dovoliť aby ťa cudzia ženská znicila

littleblueflower
autor
16. apr 2023

@januska12323 Lekár mi poradil aby som tam napísala lebo to vraj oni vedia posunúť niekomu kto sa takýmto problémom venuje. Odpísali mi priamo z inšpektorátu práce že to je bezpredmetné, aj keď som priložila dôkazy...

janetinka27
16. apr 2023

@littleblueflower ahoj, na takych ludi neplati,ze sa budes snazit az vyplujes dusu. To nepomoze, bude este viac na tebe hladat chyby, bude s tebou bojovat, pojde po tebe este agresivnejsie. Bud ju zacnes uplne ignorovat, budes vlazna voci jej utokom, cim viac bude utocit, tym viac ju budes ignorovat. Tento postoj je tazky. Alebo pojdes na pn, pokial to tvoj stav vyzaduje a pripravis sa psychicky na to, ze odtial odides. My sme mali tiez dve bossky v praci, diabol dvakrat. Jedna horsia sko druha, aj sme vypovedali pred odbormi, pred sefmi, museli sme pisat vyjadrenia, bolo to otrasne.dlho nic a potom sa zmenilo vedenie a poslali ich prec. Isli sice na vysoke pozicie, ale to je jedno.slr msli sme len stastie.tie roky nas pozacili, uz som nenadobudla stratenu chut a energiu.

marca12
16. apr 2023

@littleblueflower je nacase,aby si sa ozvala a priamo na nu reagovala. Ak bude kricat,uzemni ju kludnym hlasom,ze si neprajes,aby na teba kricala. Alebo za nou chod a narovinu sa jej opytaj,aky ma s tebou problem,ze to je uz neunosne,co s tebou robi. Takuto reakciu necaka a bude prekvapena.

littleblueflower
autor
16. apr 2023

@janetinka27 Najhoršie na tom je že ja som veľmi milovala svoju prácu, rada som tam chodila, popri práci som sa aj učila nové veci. Sama som zvládala technicky utiahnuť 4 prevádzky, od servisu po poradenstvo. Potom som ochorela a všetko sa pokazilo... a teraz sa to len kazí viac a viac. Neviem sa proste z toho dna dostať, a mám pocit že čím viac sa snažím postaviť na nohy, tým viac sa posúvam nižšie a nižšie. Najviac ma hnevá tá arytmia... mám 27, z ťažkou biedou mám 47 kilo, veľmi som schudla... a teraz mi robí problém vyjsť hore schodmi.

zalka
16. apr 2023

@littleblueflower chod PN, vypni telefon, a nepracuj na PN ... si normálna? Každý je nahraditeľný, a tá nádhera čo sa po tebe vozí tak bude makať namiesto teba.

aleshka_supermama
16. apr 2023

@littleblueflower ja som zažívala podobne v práci robila som v obchode manažérku. Majiteľka ma nemala rada neviem prečo. Ja som dala výpoveď po 7r to bola čistá šikana ona mi aj toaletu cez kamery stopovala 🤦🏻‍♀️

littleblueflower
autor
16. apr 2023

@aleshka_supermama Ježiš, to vážne? Pane Bože... no tak to muselo byť hrozné...