V práci nám budú meniť okná a my musíme cez víkend upratovať

31. aug 2020

Dievčatá, na jeseň nám budú v práci meniť okná a chcú aby sme my zamestnankyne celý víkend upratovali. A nebudeme to mať zaplatené, dostaneme maximálne stravny lístok. Môžem odmietnuť prísť do práce? Podľa riaditeľa sa máme obetovať.

autor
31. aug 2020

Dokonca mi nechcu za to dať ani náhradné voľno.

hederamonstera
31. aug 2020

Pokial to nemas v prac.zmluve, tak ta donutit nemaju ako

ivkazba
31. aug 2020

Môžeš odmietnuť, nútiť ťa nemôžu. Samozrejme, môže ti nariadiť prácu nadčas a aj počas víkendu, ale má to určité právne normy a ty s takým príkazom musíš súhlasiť. Odporúčam povedať zamestnávateľovi, že ak chce, aby si prišla, nech ti nariadi prácu nadčas písomne, podľa §97 zákonníka práce a samozrejme s prislúchajúcim príplatkom za prácu cez víkend. Veľa zamestnávateľom sa cukne, keď vidí, že zamestnanec ovláda ZP.

zooeynka
31. aug 2020

Beznu napln prace mas co?

henrietkatr
31. aug 2020

PODLA MNA BY STE TAKE NEJAKE AKTIVITY MUSELI MAT UVEDENE AJ V PRACOVNEJ ZMLUVE ALE AK NIE, PROSTE TA PODLA MNA NEMAJU AKO PRINUTIT, ABY SI CEZ VIKEND PRISLA. CI TO ONI NEBERU TAK, ZE LEN AK BY NIEKTO SILOU MOCOU CHCEL, NO ISTO NIE LEN ZA STRAVNY LISTOK

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ovaaa
31. aug 2020

Inak mna by uz zaujimalo, kedy si konecne kazda firma robiaca stavebne prace po sebe ten bordel uprace!

janinah
31. aug 2020

X krat som takto s kolegynami upratovala po podobnych pracach a neubudlo z nas.sef objednal pizzu a aj sme sa nasmiali.dake volno za to sa potom vzdy dalo vybrat...lenze dnes ina doba.ale nemyslim.ze lepsia....ale vzdy kazdy zamestnavatel si zapamata lojalnost a ochotu urobit nieco naviac...moj nazor

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
31. aug 2020

@viestta ja nemám problém ísť tam upratovať ale povedali nám, že to nebude zaplatené

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marca12
31. aug 2020

Aj my sme tak museli stvrtok,piatok do polnoci po robote a sobota cely den. Ja som sa ohradila,tak ma zvozili pod ciernu zem a kolegyne,co lezu sefke do zadku tam isli bez reptania. Hanbila som sa nepomoct,to by mi dali pocitit,tak som musela ist. Ano,odmietnut mozes,ale ci to stoji za to,neviem. Nemali sme to zaplatene,len stravu nam doniesli... my sme upratovali po prerabke,stahovali,natahovali sa s tazkymi skrinami,nabytkom,stolmi. Hroza

autor
31. aug 2020

@viestta seftstvo chce obetu, kolegyne frflú ale pôjdu. Takže tak. Plakať na správnom hrobe mi nepomohlo. Inak by som tu nepísala.

zooeynka
1. sep 2020

Tak co urobis? Pojdes? (Je mi z toho na grc ako sa zamestnanci nevedia spolocne sprajcnut a odmietnut, lebo solidarni(blbi)ritolezi sa najdu vzdy)

autor
1. sep 2020

@zooeynka budem musieť, lebo kolegyne za chrbtom nadávajú, ale šéfom sa do riti pchaju a prikyvuju. Ja to tiež z duše nenávidím, za chrbtom byť hrdina a pred šéfom sklanat chrbát. Ja som sa ozvala a som zlá, ale aspoň na môj podnet nám sľúbili stravné lístky.

gabika20
9. sep 2020

Nam v praci ked menili okna tiez sme museli s kolegynami upratat, umyt a dat vsetko do poriadku..robili sme to pocas pracovnej doby a este sme za to dostali zaplatene..zalezi od sefa..

dee01
11. sep 2020

Pre toto si so ženami robia, čo chcú...sklopia uši a skáču ako zamestnávateľ píska...potom sa čudujeme, že máme nízke výplaty...tiež to s tým súvisí. Acchh
@zooeynka

zooeynka
11. sep 2020

@dee01 ono, vzdy sa najdu debilky co lezu do zadku nadriadenym a potom tie normalne, co si nechcu dat skakat po hlave vyzeraju ako rebelky neochotne lenive....

dee01
11. sep 2020

@zooeynka viem o čom hovoríš, je to tak, najhoršie, že aj niektoré komentujuce vyššie to berú ako samozrejmosť, umývali by aj osr*te záchody, keby im to nariadili, hoci v zmluve sa nič také nespomína...potom sú zamestnávatelia na koni, radosť pracovať s takýmito kolegyňami

zooeynka
11. sep 2020

@dee01 a este idu len za gastrac, pochopis? Uplne nadrzovku im povedia ze im nezaplatia-zderstvo, alebo novodobe otroctvo.

dee01
11. sep 2020

@viestta porovnávas neporovnateľne, doma keď ti menia okná je to tvoja vec, že upratujes sama alebo si zavoláš niekoho a zaplatíš. Do práce chodís vykonávať prácu, čo máš v zmluve. Jedine keby si bola holka pre všetko...
Zamestnávateľ si môže zaplatiť upratovaciu firmu..a keď tak, navrhnúť zamestnancom, či to chcú robiť a mať zaplatené, to preboha kde sme?

dee01
11. sep 2020

@zooeynka preto sme tam, kde sme, darmo niektoré bojujú za rovnaké práva, platy..atď, keď vlastne nemáš za koho bojovať, väčšina sklopí uši a drží 👄

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivkazba
11. sep 2020

@ovaaa u mňa si upratali, ale mali sme tak dohodu, prišli do čistého a čisté aj odovzdali. Lenže väčšina robí všetko bez papiera a dohody a podmienky žiadne. Ja si nedám robiť nič bez oficiálnej objednávky kde presne špecifikujem všetko čo chcem a ako to chcem a za koľko a dokedy a o koľko menej zaplatím ak nedodržia termín a pod. A nedávam si robiť nič, kde musím platiť vopred (max materiál, aj to až keď dostanem blok). Čiže stavebné firmy sa správajú tak, ako im zákazník dovolí. Ak zákazník nič nepožaduje, prečo by robili niečo navyše.

dee01
11. sep 2020

@viestta tak ale toto je iné, jasne, že si ešte poutieraš atd., ale to je len na tebe, ked nechceš nemusíš...

dee01
11. sep 2020

+ autorke príspevku, riaditeľ nech sa tiež obetuje a upratuje potom s vami...akože to čo je za požidavku, že sa obetujte? vy chodíte do práce pracovať za mzdu a nie obetovať sa, nebudte sprosté s prepáčením

alazala
11. sep 2020

Viete čo by mňa zaujímalo? Že keby v tom kancli robili chlapi, takže či aj im by to šéf nákazal takto zadarmo popratať. A či by oni poslušne šli. Ženy však majte nejakú sebaúctu!

seraa
11. sep 2020

To ze musíte plniť úkony zamestnávateľom zadané neviem , ci toto plati a co vsetko to zahŕňa ale urcite nie cez víkend . Nezaplatené víkendu alebo nadčasy su proti zákonné a nik vas nemoze ak to nie je zaplatené donútiť. Vyšiel o tom zákon uz pred par rokmi ze nie lenže nadčasy a víkendu musia byt zaplatené (to je stare )ale musia byt zaplatené viac nez normálna pracovná doba.

stanulienkat
11. sep 2020

Co som sprosta? Nech si sef najme firmu. A nemas to ani v popise prace.

seraa
11. sep 2020

@alazala tak to si píš, ze nie .. za chodenie nahé a pohladí muzov sa stavaju rady a sa pórotedtuje ale základne veci to vsetke su ticho a robia aj co nemaju .. dnešný feminizmus .. o kojení na verejnosti sa tu budu byt ale o zneužívaní v praci, nedoceneni atd to uz vsetke ticho a robia co treba ..