V práci ma nepravom obvinili z krádeže

19. okt 2020

Volala mi dnes kolegyna,ze vraj ma kolegyne videli ako sm ukradla a odnasam umele kvety do auta. Obvinili ma z kradeze a ja tomu absolutne nechapem. Dnes me mali skolenie a,ze aby som tie kvety laskavo doniesla spat ale ja som nic nevzala a uprimne ja som si ani nevsimla,ze nejake kvety niekde boli. Taketo veci si nevsimam no uraza ma,ze niwkto ma obvinuje z niecoho co som nespravila. Som v tej praci cca 6 mesiacov a uz je to 3 vec co sa nieco riesi z mojou osobou pricom nikdy sa nepotvrdilo,ze som to ja spravila. Riaditelke som povedala,ze ak sa to zas zametie pod koberec davam vypoved ale to nechcem. Viem presne kto to povedal a kto to tvrdi. Este to chcem riesit zo zmenovou veducpu

syslik81
19. okt 2020

chod do prace a povedz ze podas trestne oznamenie ..nech ti ukazu dokazy alebo prestanu ohovarat a urazat tvoju osobu.. zdorazni ze to nieje po prvykrat a ze ty si nevinna a nemas co stratit

pribinak
19. okt 2020

Je tu skupina právnikov, určite sa poraď. Rozhodne by som to nenechala len tak.

autor
19. okt 2020

@syslik81 oni tvrdia ze mi videla nejaka klientka ale polovica z nich je tam dementna,ze nevie co bolo pred 5 minutami

judar
19. okt 2020

Ked ta videli nosit kvety do auta udajne podaj trestne oznamenie a rovno si skukni v okoli mozne kamery na vyvratenie

autor
19. okt 2020

@judar tam kamery nie su ale pohrozim im tym trestnym oznamenim hadam mi uz daju pokoj

syslik81
19. okt 2020

tak bud ta videli oni alebo klientka uz v tomto si protirecia... klientka mohla vidiet uplne niekoho ineho kedze teba zrejme nepozna,.. stoj si za svojim a nedaj sa ... stoj za tym,ze bud to vyriesia priamo v praci a tebe sa verejne ospravedlnia a dotycna ponesie nasledky , alebo budes nutena podat to trestne oznamenie..

macekovam
19. okt 2020

Konfrontuje danú osobu pred vedúcim pracovnikom

macekovam
19. okt 2020

Pýtaj si meno.. Kto ťa videl... Ze ci im to pôjde do svedčiť keď bude treba.. Ze ta reálne videla

macekovam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dejka77
19. okt 2020

Zahraj sa trochu na detektiva. Vypytaj si vsetky udaje. Kto ta videl, kontakt na neho, kedy, kde, ako presne vyzerali tie kvety, ake mas auto, znacku, co si mala vtedy oblecene, atd. Proste vsetky detaily. Ak je to vymyslene, nebudu to mat ako dokazat. A pokial to tvrdia tvoje kolegyne, konfrontovat ich pred veducou. Proste riesit.

engynka
20. okt 2020

Urcite to ries s nadriadenymi a nie s konkretnymi sliepkami. Lebo potom sa len dohadate a to sa len zaradis medzi ne. Najleosie vsetko s chladnou hlavou, vecne vysvetlit, pytat si detaily co si mala oblecene, ake auto, kto ta videl, ake kvety. Ja by som teda spomenula, ze danu vec si prebrala s pravnikom pretoze uz mas toho dost, ze utocia na tvoju osobu a povedala by som nejake stanovisko. Nasledne ked sa teda prejkaze ze ide o loz tsk by som spomenula, ze to budes s danou osobou riesit pravne a nemusis to ani povedat danej osobe, staci ked to splechnes medzi sliepky oni si to v kurine uz roznesu a uvidis ako sa zlaknu. Tiez by som ocakavala od nadriadenych ze tu osobu potrestanu. Nedaj sa. Chcu ta vystvat. Aj ked je to neprijemne pracovne prostredie a mozno tam nechces uz ani robit, to neznamena, ze im nedas lekciu. Nech sa skludnia.

autor
20. okt 2020

Problem je ze veduca je na lieceni a riaditelka to riesit nechce vraj to mam vziat jednym uchom dnu druhym von. Klientky su dementne navyse neviem kedy ma mohla akoze vydiet ked rano tam sedava iba jeden klient a ten ma pozna a vecer ked idem domov tam uz nikto nesedi

syslik81
20. okt 2020

ty robis v ustave? tak pisomne riaditelke napisat staznost ... nech to riesit pokarhanim verejnym s tym,ze si nepraje aby sa tam riesili taketo veci ... pohrozit diplomaticky ,ze ak nechce poskodit dobre meno ustavu s tym,ze sa verejne dostane medzi ludi sikana na pracovisku nech to riesi a nieze jednym uchom dnu a druhym von ... to nieje rieseniehodne riaditelky

simca06022011
20. okt 2020

no v prvom rade, ake mas vztahy v praci.. lebo je dost mozne, ze ta z tade niekto chce dostat... pokarhania atd, taketo veci mozu viest az k ukonceniu PP.
Tie co ti volali a rieisia tu su nadriadene? Alebo z akeho dovodu to riesia? Ak su to len kolegyne, tak toto by som riesila razne a tvrdo, normalne by som tam nabehla za nadriadenou, nech to riesi,zavola si ich. Ako si toto dovoluju, kto kde ako ma videl a chcem vidiet riesenie, menovat klientku ktora "ma videla". Vacsinou tieto ohovaracky velmi rychlo sa stratia (tiez sme to riesili, jeden znamy si vymyslal, tak sme ho konfrontovali a zrazu ostalo len koktanie a reci prestali), ked zbadaju ze clovek sa vie branit a bude to riesit. Ale fakt neviem, ake mate v praci pomery.
Mna udivuje arogantnost a drzost niektorych zien, co si hubu nezavru, konfrontuju ludi s nepodlozenymi vecami, ohovaraju, niekedy fakt len aby cloveku zneprijemnili zivot... strasne ma to vytaca, ospravedlnujem sa. Ale fakt verim ti, neskutocne to cloveku zneprijemni zivot.

autor
20. okt 2020

@simca06022011 to mi volala kolegyna s ktorou si ako tak rozumiem. Su tam 3 ktore su z ich mesta ja som pre nich cudzinarka. A estevcera som volala tej co mi to hovorila a najvacsi gol ze ta co to najviac riesila mala tolko drzosti,ze sa ma este na to pytala Ze ci som to doniesla.

autor
20. okt 2020

@syslik81 s riaditelkou nic neporiesim ta je tam len ako puate kolo u voza

simca06022011
20. okt 2020

no tak treba poslat kolegynu nech ide za tou kompetentonou riaditelkou a riesi to s nou