V novej práci sa neviem sústrediť

7. aug 2023

Začala som robiť novej robote a nejde mi to viem co mam robit vysvetlili mi to jednoducho a logicky ale keď sadnem za počítač ako keby som bola hluchonema.absolutne si nič nepamätám kolegyne mi najprv pomahali aj teraz pomôžu keď sa opýtam aké už vidím ze ich to otravuje a obťažuje lebo robia navyše ani sa so mnou nikto nebaví pripadám si ako retardovana odísť nemôžem lebo robotu potrebujem a co doma poviem mužovi ze som pako? Hambim sa veľmi aj sa snažím omluvit sa im Program je jednoduchý nič zložité teóriu ovládam prax je ťažká som tam 3 tyzdne

vanilkovazmrzka
7. aug 2023

Tak pokial im nezacnes byt uzitocna, tvoj odchod nebude o tvojom rozhodnuti. Pis si poznamky, ked si nepamatas. Ked to ani tak nebudes schopna robit, asi na taku pracu nie si sposobila.

0silvia0
7. aug 2023

A v com spociva ta praca? Poznamky si si nerobila?

martinkatinka
7. aug 2023

Vsetko si pis, to velmi pomoze, popripade si urob sken alebo vzor hotoveho, aby si vedela ako to ma vyzerat.

h2
7. aug 2023

Chcela som poradiť písať si poznámky, ale už to tu máš poradené v každom jednom komentári. Nič lepšie sa vymyslieť nedá.

h2
7. aug 2023

Ináč, pokiaľ vieš, čo máš robiť, len dostaneš okno napríklad zo stresu, tak proste chvíľu počkaj, nepýtaj sa hneď kolegýň. Ono sa ti to vybaví.

komplikovana
7. aug 2023

Urcite si robit poznamky. Ja to tak robim, lebo viem, ze si vsetko nezapamatam a nie je to hanba.

hipuska
7. aug 2023

Si tam 3 týždne, to je strasne malo. Vydz

autor
7. aug 2023

@h2 áno aj som tak robila lenže my triedime papiere rozdeľujeme po strediskách a nadvezujeme na seba a nechcem aby čakali na mňa asi ozaj som v strese

pribinak
7. aug 2023

Baví Ťa tá praca? Niekedy je praca nudná a nenapĺňa tak sa aj ťažko uci

autor
7. aug 2023

@0silvia0 prídu k nám papiere my ich pretriedime pridelíme na strediska a každý jeden sa zapisuje podľa čísla program je jednoduchý len sa nedá vrátiť spet a musím vedieť co kde píšem a nie zbesilo klikať ze kde co jeanahodou to objavim

autor
7. aug 2023

@pribinak praveze baví aj to ze nie je každý deň rovnaky

autor
7. aug 2023

@vanilkovazmrzka no ved toho sa bojím ze im prejde trpezlivosť

micusa2222
7. aug 2023

prečo si si nepísala, čo máš robiť a ako..ja tiež keď niečo neviem, hanba nehanba..píšem..ako a čo...

ropucha6
7. aug 2023

Vsak si naozaj urob presne poznamky alebo si to nahraj, ved to nie je hanba.

olimuc
7. aug 2023

Nie si sama .. 3 tyzdne su kratka doba a napriek poznamkam, co si si pisala, ze Ti to neleze do hlavy. Aj ja si pripadam ako retard - su veci kt mi unikaju a to mam 2 tyzdne viac ako ty v novej robote. Problem u mna je trochu jazyk … no ale dam tomu sancu. Robotu sice potrebujem, ale nemam Problem zmenit krajinu, ked to nepojde

zobaka
7. aug 2023

si tam kratko, kazdy potrebuje iny cas na naucenie sa novych veci, je to uplne normalne

toskanka
7. aug 2023

Tiež si pripadám niekedy ako pako. Ja som mala kompletné zaškolenie na novú prácu len online a v cudzom jazyku, aj plakať sa mi niekedy chcelo. Robím v HO. Zacala som si po každom školení robiť návody, kde som si vkladala screenshoty, čo presne mám do systému zadat, všetko som si nahrávala na diktafón, inak by som to musela zabaliť.
Skús si aj ty robiť návody na činnosti, ktoré robis opakovane a choď podľa tohto návodu, až kým sa z toho nestane rutina.

autor
7. aug 2023

@toskanka no to vyskúšam je tam návod síce ale aj na ten potrebujem návod tak to skúsim napísať si vlastnými slovami a už keď potom nebudem vedieť tak to zabalím asi to nebude pre mňa

autor
7. aug 2023

A ďakujem Vám všetkým trosku ma to povzbudilo lebo už som išla z roboty s plačom ale sama nad sebou 😂

toskanka
7. aug 2023

Keď nejde o život, ide o ... 💩.

marca12
7. aug 2023

A pises si vsetko? Musis si kazdu blbost zapisovat a najlepsie aj nahravat video,ked ti to ukazuju. Klud,nadych,vydych a casom sa do toho dostanes. Kolegyniam dones cokoladu alebo nieco za podakovanie za pomoc,hned budu ochotnejsie. Ja som nedavno menila pracu a uplne novy graficky program sa ucila a bola som zhrozena zo seba. Co ti poviem pred 40tkou to uz nejde tak lahko ako cerstvy absolvent.

mircalla
7. aug 2023

Mozno sa to utrasie, a postupne tomu zacne s rozumiet. Poznamky z papiera prepisovat do excelu, najlepsie si urobit viacero sheets podla tem. Je to prehladne a lahko sa to hlada cez CTRL + F. Poznamky na papieri su nanic, idealne prepisat do excelu

mircalla
7. aug 2023

@toskanka Ano suhlas, aj screenshots su dobra vec, tiez to tak robim

cukricek4
8. aug 2023

tiez som taka, ze vsetko potrebujem mat na papieri - cierne na bielom, inak to pre mna nema zmysel a nenaucim sa, nezapamatam si 😀 a dost to pomaha, ak si si doteraz nerobila poznamky, tak si istotne zacni 🙂 lepsiu radu nemam. ale vecne trpezlivost asi mat nebudu, predpokladam 🙂