V čom spočíva práca asistenta učiteľa?

romikk22
30. máj 2021

Ahojte prosím Vas v čom spočíva praca asistenta učiteľa napr v spojenej škole ZŠ s MŠ? Dakujem krasne

panelacikova
30. máj 2021

@romikk22 Máš na starosti podľa požiadaviek vedenia alebo špeciálnej pedagogičky alebo psychologičky deti s poruchami. či už ide o autizmus, aspergera, poruchy správania, ADHD, poruchy čítania, písania či počítania.... sprevádzaš ich potichu vyučovaním, sedíš väčšinou pri nich v triede a ak je potrebné, iným spôsobom vysvetlíš učivo učiteľa. prečítaš (ak má poruchu čítania), napíšeš (ak má problém s písaním), niekedy je možnosť vziať si také dieťa do kabinetu a zvlášť mu nadiktovať diktát, lebo potrebuje na to viac času, ako iní, hoci má len doplňovací diktát. sú rôzne metódy, plus závisí od požiadaviek psychológa (ku ktorému dieťa chodí) alebo od požiadaviek školy...

pokemonkaa
30. máj 2021

na nasej ZS mame este na starosti dozor na chodbach, meranie teploty, obsluha deti v sk. jedalni, testovanie deti, zastupovanie ucitelov, zastupovanie v skolskom klube. Asistentka je vlastne dievca pre vsetko.

sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
judar
30. máj 2021

jedno je iste - jednou nohou si rovnako v base ako klasicky ucitel, pretoze ti mozu nakazat mat na starost vsetky deti ako dohlad a ked sa nieco stane tak budiz.... a skvela a pohodova robota to az tak nieje lebo zalezi od pracovneho kolektivu a darmo si niekto mysli ze dostane jedno dieta na starost ze to bude malina na odvtedy dovtedy, ako asistent si doslova otrok na vsetko este aj nadramedz stanovenej pracovnej doby robit

sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panelacikova
30. máj 2021

@pokemonkaa no na to som zabudla. u nás takisto. aj zástup v družine, aj dozory, všetko..... ešte ja som to brala OK, lebo oficiálne som vyštudovaná učiteľka, ale mala som kolegyne so SŠ a tam som to pokladala za dosť blbé, že majú dozor a ŠKD a iné veci, kedy majú na starosti aj veľa žiakov....
@sella38 na jednej strane súhlasím, ja som s tým problém nemala, mám VŠ a tým pádom som bola tabuľkovo vyššie, než kolegyne so SŠ. ale ako píšem tu, v tomto príspevku, tak mne to prišlo ako obrovská zodpovednosť pre nich za fakt pomerne smiešny plat.... ono nie je učiteľ ako učiteľ a to hodnotenie tomu zodpovedá. ja som spokojná. ale kolegyne niektoré majú o 100 aj 150 eur menej v čistom a robia to isté ako ja. mne to pripadá dosť nespravodlivé. asistentka so SŠ by nemala mať na starosti dozor a keď, tak jej už mohli prihodiť aspoň nejakú drobnú odmenu...

romikk22
autor
31. máj 2021

Ďakujem Vam pekne za všetky info 🙂