V čom sa oplatí podnikať?

16. aug 2023

Neviem na nic prist chcela som si urobit manikersky kurz ale ked teraz uz na kazdom kroku zeny robia nechty. Potom ze masersky ale to neviem ci len tak od buka do buka mozem zacat s masazami. Jedna vedla v dedine robi mihalnice uz jej to slusne zaraba no priklad tiez tym padom nemam pre koho to tiez zacat robit.... Chcela by som najst nejaky dobry napad s malou investiciou a aby sa to oplatilo :(

hipuska
16. aug 2023

Podnikať sa oplatí v tom, v čom si dobrá a čo ťa baví.

sissy27
16. aug 2023

kľudne môžeš podnikať aj v niečom, čo robí suseda - len musíš byť lepšia ako ona. A to veru po jednom kurze nebudeš. Napríklad moja manikérka robí nechty dlhé roky, fakt je šikovná, kreatívna, ale stále chodí na ďalšie a ďalšie kurzy jednotlivých techník a vždy dokážem prísť s niečím, čo ju zaskočí a musí nad tým porozmýšľať, ako to spraviť 😀 a samozrejme všetky tie kurzy si musí zaplatiť...
Keby tu mal niekto dobrý nápad na zlatú baňu s malou investíciou, tak ver, že to začne robiť sám a nebude sa o tento nápad deliť s tebou 😀 Ale rovno ti poviem - ak si myslíš, že si zaplatíš 300€ za víkendový kurz a hneď na tom super zarobíš, tak nič také nie je. Za skvelým výsledkom sú okrem talentu aj roky praxe, vzdelávania sa a stovky až tisíce € investícií.

beata_k
16. aug 2023

Kup si dodavku a rob kurierku.

lucka_ke
16. aug 2023

2ročné externé štúdium praktická sestra a roboty máš habadej, alebo Opatrovateľský kurz a nezastavíš sa...

deti95060810
16. aug 2023

@lucka_ke roboty mať bude - len ako zaplatenej...😉

deti95060810
16. aug 2023

tiež si myslím že s týmto sa tu nikto s tebou deliť nebude...😉

jj298
16. aug 2023

Ak si taka leniva, ze si ani nedokazes vymysliet v com podnikat, urcite ti to nepojde.

sasitimi17
16. aug 2023

ak ťa bavia nechty a vedela by si sa s tým vyhrať, určite choď do toho, veď ja som sa nemohla k žiadnej manikérke dostať lebo každá má na mesiac vopred plno... a to isté aj mihalnice, nenájdem žiadnu, ktorá by ma vzala do týždňa alebo dvoch

domkakvet
16. aug 2023

@lucka_ke ona sa pytala na podnikanie a nie na zamestnanie.

danica2711
16. aug 2023

prepáč, ale ak nemáš žiadny nápad a slušný podnikateľský zámer, tak podnikanie asi nie je pre teba to pravé

spadnutaslivka
16. aug 2023

ak na to pôjdeš takto, nezarobíš si ani na slanú vodu. Aj podnikať treba vedieť.

sisa_s
16. aug 2023

Skus kurz na pedikerku, neskor s praxou a dalsim rozsirujucim kurzom sa mozes zamerat na medicinsku pedikuru 🙂

martina7578
16. aug 2023

Ja by som do podnikania za takejto situácie nešla. Určite nie po jednom kurze. Keďže aspoň približne vieš oblasť, vyskúšala by som sa zamestnať ako masérka, robiť nechty alebo mihalnice. Naber skúsenosti, prax, porob si kurzy a až potom by som si popri zamestnaní vyskúšala otvoriť niečo vlastné. Ak by bolo viac zákaziek, odišla by som z práce a venovala sa podnikaniu naplno.

deti95060810
16. aug 2023

@sisa_s aj obyčajnú pedikúru keď si spraví...však tam sa človek nemôže dostať....

aams
16. aug 2023

Nechty by som ja napríklad neodporúčala..v nasom meste je napríklad veľa salónov s cinanmi a idú ako píla, podľa mňa veľa nechtarok prišlo o klientelu.
A aj ja som vymenila svoju pedikerku, lebo robia lepšie a hocikedy, nemusím čakať v poradovniku

autor
17. aug 2023

@deti95060810 takze pedikura je tiez zly napad ?