V čom podnikáte?

9niki11
2. feb 2023

Zaujima ma ma v com podnikate . O cca pol roka mi konci rodicovsky. Mala nastupi do skolky a ja by som rada s niecim zacala podnikat len neviem v com, To este musim vymysliet. Po skole som otehotnela takze som nikde nerobila poriadne. Sem tam brigady som mala ale nic extra. A teraz ak chcem zarabat aj ja nie len moj muz tak by som si mala najst pracu alebo si vytrorit svoje podnikanie co by som mohla vykonavat poväčšine z domu. Kedze mame 3 deti a manzel robi v zahranici a nemam mi kto nosit deti do a zo skoly a ak budu aj chore tak aby som s nimi vedela byt doma ja. Dajte tip prosim

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gladys_07
2. feb 2023

Ako ti pomoze ked niekto napise ze ma kozmeticky salon, alebo robi danove priznania? Ty musis vediet v com si dobra, ake mas zrucnosti. Ale moja osobna rada je na tvojim mieste sa do podnikania nepustat…

Kde v zahranici je manzel? Nie je moznost ist za nim/ze on sa vrati naspat?

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzulli1980
2. feb 2023

V Tvojom prípade kus nereálne ... podnikanie nie je jednoduchá vec, nechcem Ti brať ilúzie, no pri troch malých deťoch a mužovi v zahraničí slušné "science fiction".

h2o2
2. feb 2023

@9niki11 To sa skôr zamestnaj na skrátený úväzok a nie podnikať veď to nie je len tak. Podľa mna nemáš ani šajnu čo to všetko obnáša.

t1nusa
3. feb 2023

@9niki11 podnikanie ako také nie je jednoduché, hoci sa na prvý pohľad zdá, že to má množstvo benefitov 😊 ak si však cieľavedomá, chceš pracovať z domu a zároveň sa venovať aj deťom a rodine, skús sieťový marketing 😊 v súčasnosti existuje množstvo firiem, stačí si len vybrať tú správnu a pracovať, ale naozaj že pracovať, pretože ani v tomto prípade ti nespadnú peniažky len tak z neba 😊 píšem to pretože aj ja som súčasťou jednej firmy a nepíšem to teraz kvôli tomu, aby som ťa k nám nalakala, len z vlastnej skúsenosti viem, že mnoho žien ide do toho s vidinou rýchleho zisku bez práce, čo je pre mnohé potom sklamaním, ale je to práca ako každá iná a ani v tomto odvetví bez práce nie sú koláče ako sa hovorí 😊 každopádne želám ti veľa šťastia nech nájdeš to sorav orechové pre teba

simca06022011
3. feb 2023

Typy na podnikanie sa nedávajú. Keď si niekto niečo vymysli, nechá si to pre seba. Teda okrem klasiky ako nechty, vlasy... ale ani to nie je sranda a treba to vedieť mat k tomu vzťah.

elenita
3. feb 2023

@estrella5 tiez mi hned napadlo to iste....ake mas zrucnosti, co vies? Ake jazyky ovladas? A ze by si si trebars len doma privyrabala? Piect pagace, kolace, doucovala jazyky?

zenulkaaa
3. feb 2023

Tip musis mat ty. Teraz ti napisem ze peciem torty a ty akoze chces piect torty napriek tomu ze pecenie neznasas napr..
Zamysli sa skor nad tym, co ta bavi a co by si vedela robit aj keby si za to nedostavala peniaze. Naozaj dnes moze clovek podnikat s hocicim. Nedavno som objavila firmu, co sa zaobera len brusenim nozov. Proste im ich posles v obalke a oni ti ich nabrusia a poslu spat.. akoze co ja viem, pre mna nevyuzitelna a zbytocna sluzba, ved noz si nabrusim aj doma, ale oni fakt na tom zarabaju.
Takze zamysli sa, co Ťa bavi, co rada robis, comu by si sa chcela venovat. Mas rada modu? Otvor si eshop s oblecenim. Mas rada kozmetiku, tak skus podnikat s nou… atd atd. Rada pecies? Pec na zakazku. Je tolko moznosti v dnesnej dobe, ze si mozes vyberat. Treba len zacat a odhodlat sa.

zenulkaaa
3. feb 2023

@estrella5 mat deti a podnikat nie je vobec ziadna prekazka. Ja sama som prikladom a to chodim este aj do prace klasickej. Ano mam len jedno, ale vraj s viacerymi detmi je to jednoduchsie, lebo sa zabavia, zahraju… ale Vsetko sa da ked sa chce.
Ved predsa deti musia chodit do skoly, skolky,tak v tom case sa moze autorka realizovat. A cim su starsie tak tym budu samostatnejsie. Kto chce cestu si najde.

loginexistuje
3. feb 2023

mozes robit x veci napr pocitacove skuzby copywriting masaze nechty pedikuru sit poskytovat financne poradenstvo
len teda otazka je co vies a to musis vediet ty
ale ak si myslis ze pri podnikani sa nenarobis a zarobis a este si aj hocikedy vypadnes kvoli detom atd tak si na velkom omyle a do toho sa nai nepustaj

skor si hladaj robotu vykldanie tovaru v obchode pomocne prace v kuchyni alebo upratovanie

paulinam99
3. feb 2023

@9niki11 Druh a oblasť podnikania je "voľná jazda", pri ktorej ale dbaj na to, aby si dodržala tieto podmienky:

1.) vytváraj a odovzdávaj nejakú hodnotu,
2.) ktorú iní chcú alebo potrebujú,
3.) za cenu, ktorú sú ochotní za ňu zaplatiť,
4.) spôsobom, ktorý uspokojuje potreby a očakávania zákazníka,
5.) tak, aby to Tebe ako podnikateľke prinieslo dostatočný zisk na to, aby sa Ti oplatilo pokračovať v činnosti.

Zdroj: Josh Kaufmann - Osobný kurz MBA

yvett78
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yvett78
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loginexistuje
3. feb 2023

@yvett78 kolko krat tu este napises tu svoju reklamu na mlm ???? aj tak ti to vymazu

danica2711
3. feb 2023

prepáč, ale moja dobre mienená rada je: do podnikania sa nepúšťaj. Nielen, že nevieš, v čom by si mohla podnikať (dobrý nápad je úplný začiatok podnikania), ale maľuješ si to všetko na ružovo, pripadáš mi ako Alenka v ríši divov. Podnikanie z domu, pohoda a kopa peňazí. Uvedom si, že si nikdy nepracovala a nemáš pracovné návyky a disciplínu. Ak sa ti zdá, že pri práci z domu to nepotrebuješ, opak je pravdou. Každý má občas fázu, kedy sa mu k smrti nechce a ver mi, že znásilniť samu seba a "poslať sa" do roboty je oveľa náročnejšie než keď to za teba urobí niekto druhý (zamestnávateľ). A pracovnú disciplínu najľahšie získaš ako zamestnanec, nie ako neskúsený a naprosto naivný "podnikateľ". Zhodnoť reálne svoje možnosti, inak prídeš o čas, námahu a peniaze (do začiatku takmer každého podnikania treba totiž niečo investovať)

7miriam77
3. feb 2023

Ja som na rodičovskej dovolenke velmi premýšľala, co v nasom meste chyba....a aj som jeden večer na to prišla. Hned od toho momentu som si zacala všetko zistivat okolo podnikania, zhanat dodávateľov, nebolo to jednoduché, v podstate som sa na to pripravovala 8 mesiacov, kym mala dovrsila 3 roky. Problém bol aj zohnať vhodný prenájom....no stihla som to, dcerka nastupila v septembri do škôlky a ja som 5.9 otvarala. A teraz v septembri bude uz 5 rokov. Ono ide hlavne o ten napad, ze v com budes podnikat. Ak to nevies, tak to nepojde

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yvett78
3. feb 2023

@loginexistuje a co mate za problem, s tym, ze sa snazim ludom pomoct? To vas zoziera?

loginexistuje
3. feb 2023

@yvett78 tak za prve ty ludom nepomahas len si budujes mlm siet aby si na nich zarabala
a po druhe je to proti pravidlam tohto fora ak sa ti nepaci bez pomahat inam 😉

yvett78
3. feb 2023

@loginexistuje no vidim, ze o tom vies.....papa maj sa krasne

simonettasimonova
3. feb 2023

Je to odvaha podnikať a riziko ale niekedy sa zadari. Aj ja by som rada podnikala len netuším s čím tak asi do doho nejdem a ostávam naďalej radový zamestnanec 😁

lucka_ke
3. feb 2023

NEPODNIKAJ však ani netušíš v čom, nemáš skúsenosti ani ako radový zamestnanec, čiže absolútne nič nevieš o povinnostiach a zákulisí... ono sa to zdá, že z domu... ale žiadny podnikateľ ešte z domu bez práce/investícií nezbohatol... to by si musela byť známa influencerka a to by si už dávno pradávno týmto spôsobom zarábala, čiže moja dobrá rada hľadaj si prácu na čiastočný úväzok, ideálne v oblasti, kde v lete môžeš byť s deťmi doma, alebo si dorob nejaké vzdelanie

iveetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz